Fly4free.pl

Ryanair i Wizz Air znów tną trasy z Polski – jedna wytrzymała tylko 3 miesiące!

Foto: pio3 / Shutterstock

Przed świętami tanie linie ponownie dokonały korekty w swoich rozkładach. Które trasy zniknęły?

Ryanair i Wizz Air powoli zamykają już swoje rozkłady lotów na sezon letni, wciąż jednak mieszają w swoich rozkładach lotów. Dotyczy to obu tanich linii, choć mocniej chyba Ryanaira, który wciąż boryka się z uziemieniem Boeingów 737 MAX, a co za tym idzie – wielomiesięcznymi opóźnieniami w dostawach nowych samolotów. Jakie zmiany czekają więc pasażerów?

Przede wszystkim z rozkładu wypada połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Kolonii. Ta zainaugurowana 7 listopada trasa była planowana jako połączenie całoroczne, a w systemie rezerwacyjnym były już dostępne bilety na letni rozkład lotów. Teraz jednak z systemu wynika, że loty na tej trasie będą realizowane tylko do 27 lutego. Oznacza to, że połączenie to będzie realizowane zaledwie przez nieco ponad 3 miesiące i… nie jest to pierwsza trasa, która w ten sposób znika z Szyman. Już za kilka dni Wizz Air przestanie także latać z tego lotniska do Bremy – to połączenie również wytrzymało niewiele więcej niż 3 miesiące.

Foto: Ryanair

Jedne trasy znikają, inne są opóźnione – na forum Fly4free.pl skrzat napisał, że Ryanair opóźni start “tradycyjnych” sezonowych połączeń do Aten z Rzeszowa i Wrocławia. Kilka dni przed świętami z systemu rezerwacyjnego usunięto wszystkie loty w kwietniu i w maju, połączenia do stolicy Grecji z tych miast wystartują więc dopiero w czerwcu. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Ryanair wykonał ten sam manewr w przypadku Chorwacji: start sezonowych połączeń do Poznania i Krakowa także został opóźniony o miesiąc.

Foto: WizzAir

Wizz Air kasuje Francję, ale...

Z kolei węgierska tania linia bez ostrzeżenia wykasowała planowany na koniec marca powrót sezonowej trasy z Warszawy do Nicei. Niestety, kilka dni temu połączenie to zniknęło z rozkładu.

“W zeszłym tygodniu dostałam maila o zmianie w rozkładzie podróży. Myślałem, że chodzi o zmianę godziny lotu. Niestety, mój lot z Warszawy do Nicei przekierowano do Bergamo. Oczywiście byłam zmuszona anulować lot” – czytamy w mailu od jednej z rozczarowanych czytelniczek.

Foto: WizzAir

...wraca trasa do Castellon!

W systemie rezerwacyjnym Wizz Air kilka dni temu znalazły się z kolei ponownie loty z Katowic na lotnisko w Castellon. O tym porcie lotniczym pisaliśmy już na Fly4free kilka razy, gdyż jest to najsłynniejsze lotnisko-widmo w Europie. Więcej na ten temat możecie przeczytać np. tutaj.

Z rozkładu wynika, że loty wystartują 15 czerwca i będą realizowane 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Ostatni lot na tej trasie jest zaplanowany na 24 października.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
znika też Lyon - mi zaproponowali Paryż Orly
carvingowiec, 29 grudnia 2019, 17:27 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »