Fly4free.pl

Ryanair: Wizz Air się nas boi, więc ucieka do Abu Zabi i Chin!

Foto: vanderVaart / Shutterstock

– To kłamstwo, że Wizz Air ma niższe koszty od Ryanaira – uważa Michael O’Leary. Szef Ryanair długo stronił od kontrowersji, ale chyba mu się ulało – w ostatnim wywiadzie wieszczy on m.in. rychłe połączenie Wizz Air z linią easyJet.

O’Leary, który był gościem konferencji “Hard Talk” zorganizowanej przez Eurocontrol, mówił m.in. o tradycyjnych liniach lotniczych, które starają się za wszelką cenę przedłużyć zawieszenie reguły 80/20, dotyczącej slotów lotniskowych. Zdaniem O’Leary’ego, jedynym efektem tych starań jest kupowanie czasu i wyższe ceny biletów. Zdaniem szefa Ryanaira, ruch wewnątrzeuropejski w przyszłym roku będzie rósł znacznie szybciej niż połączenia międzykontynentalne. Ale najciekawszym elementem konferencji był niespodziewany atak O’Leary’ego na “landrynkę”. Niespodziewany tym bardziej, że w ostatnim czasie Ryanair i Wizz Air powoli zaczynały mówić jednym głosem w niektórych sprawach.

O co poszło? O’Leary miał pretensje o słowa Jozsefa Varadiego, który utrzymuje, że Wizz Air ma najniższe koszty na rynku i w efekcie jest najtańszą linią lotniczą w Europie. Według O’Leary’ego to kłamstwo – jedynie koszty pracy są nieco niższe u Wizz Aira. A dzieje się tak dlatego, że – jak twierdzi szef Ryanaira – Wizz Air zatrudnia wszystkich przez swoją węgierską firmę, aby “uniknąć płacenia podatków”.

– Wizz Air obawia się niskich cen oferowanych przez Ryanaira tak bardzo, że zdecydował się odlecieć do Abu Zabi czy zachodnich Chin i rozwijać się tam – mówił O’Leary.

Szef Ryanaira był tego popołudnia w świetnej formie. Jak czytamy w węgierskim serwisie Airportal, zasugerował on, że Wizz Air ani easyJet nie będą w stanie utrzymać się samodzielnie, więc… prawdopodobnie obie firmy będą musiały się połączyć. A następnie nie jest wykluczone, że połączą się z Lufthansą lub Air France-KLM.

Taka fuzja dwóch tanich linii nie jest oczywiście w tej chwili planowana, aczkolwiek musimy nadmienić, że taka koncepcja padła już na łamach Fly4free.pl. W naszym tekście dotyczącym przewidywań na temat tego, jak będzie wyglądała branża lotnicza, pojawia się… linia. WizzyJet! Co jeszcze prognozowaliśmy? Sprawdźcie!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »