Fly4free.pl

Ryanair szuka pilotów nawet w… Ameryce Południowej. Chce skorzystać na kłopotach innych linii

Ryanair
Foto: Marcin Rogozinski / ShutterStock
Mający ambitne plany na ten rok Ryanair szuka posiłków na innych kontynentach. Szef rekrutacji pilotów irlandzkiej linii ogłosił spotkanie rekrutacyjne dla pilotów linii GOL Linhas Aéreas, która w ostatnich miesiącach boryka się z bardzo dużymi problemami, mogącymi doprowadzić nawet do ogłoszenia upadłości.

Brazylijska tania linia GOL Linhas Aéreas nie jest w stanie wydostać się z dołka finansowego, w który wpadła w czasie pandemii. Cytowana przez Agencję Reutera gazeta „Folha de São Paulo” informowała niedawno, że przewoźnik w ciągu najbliższego miesiąca rozważa złożenie wniosku o ochronę przed wierzycielami. Jego przedstawiciele odbyli już rozmowy z leasingodawcami, inwestorami, bankami i innymi wierzycielami, ale póki co nie dały one oczekiwanych skutków. Codzienna działalność linii póki co odbywa się bez przeszkód.

Mając na uwadze te problemy, jak również własne zapotrzebowanie na nowych pilotów w związku z zapowiadanym rozwojem w 2024 roku, Ryanair postanowił wyciągnąć rękę do pilotów brazylijskiej linii. Szef rekrutacji pilotów, Angelo Currao opublikował na swoim profilu na portalu LinkedIn post, w którym ogłosił wydarzenie informacyjne w Rio de Janeiro. Odbyło się ono w piątek, 19 stycznia w Centrum Lotniczym FLEX, nieopodal lotniska.

Wyszczególniono również wszystkie wymagania stawiane kandydatom (m.in. nalot co najmniej 3,5 tys. godzin i obowiązek odbycia lotu jedną z tych maszyn maksymalnie 36 miesięcy temu). Ponadto irlandzki przewoźnik zapewni pokrycie kosztów wyrobienia niezbędnej wizy.

Plany rekrutacyjne Ryanaira są związane m.in. z rozszerzeniem swojej wakacyjnej oferty i dodaniem nowych kierunków, w tym z Wielkiej Brytanii do Maroka. W pierwszym komunikacie irlandzki przewoźnik przekazał, że do końca roku na tej trasie chce przewieźć 9 mln pasażerów. Nawet pomimo opóźnień w dostawach nowych Boeingów, linia w roku finansowym rozpoczynającym się w kwietniu planuje obsłużyć 200 mln podróżnych.

Ryanair nie jest jedynym przewoźnikiem, który szuka pracowników na innych kontynentach. W połowie stycznia linia Emirates wydała komunikat, w którym ogłosiła plan na 2024 rok i chęć zatrudnienia 5 tys. członków personelu pokładowego z sześciu kontynentów. W tym celu w 460 miastach na całym świecie mają zostać zorganizowane dni otwarte.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »