Fly4free.pl

Ryanair ostro przeciw budowie lotniska CPK! „Wydajcie te pieniądze na PAŻP, szpitale i szkoły”

Foto: sorbis / Shutterstock

Irlandzka linia w bardzo ostrym komunikacie sprzeciwia się „marnowaniu 30 miliardów złotych na zamek w piasku w postaci lotniska w szczerym polu” i porównuje budowę portu w Baranowie do inwestycji równie przemyślanej, jak bitcoiny lub „równie bezużyteczny system ponzi”.

We wtorek pisaliśmy na naszych łamach o wypowiedzi Michaela O’Leary’ego, który zadeklarował, że Ryanair nigdy nie poleci z lotniska w Radomiu. Dzisiaj okazuje się, że szef irlandzkiego low-costa dopiero się rozgrzewa. W ostrym komunikacie Ryanair sprzeciwia się mocno budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

„Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, odrzuciła dziś (23 września) wymówki przedstawicieli CPK, których zdaniem marnowanie 30 miliardów złotych na zamek na piasku w postaci lotniska w szczerym polu jest „dobrze przemyślaną inwestycją”. Ryanair uważa, iż marnowanie 30 miliardów złotych na lotnisko w szczerym polu jest równie dobrze przemyślane, jak inwestycja w Bitcoina lub inny równie bezużyteczny system ponzi” – czytamy w komunikacie.

W jego dalszej części mamy mocną wypowiedź O’Leary’ego, który nie zamierza gryźć się w język.

– CPK mówi jedynie we własnym imieniu, nie ma pasażerów, nie ma też klientów – linii lotniczych. Ryanair nie będzie korzystać z CPK, podobnie  jak, naszym zdaniem, nie uczyni tego LOT, ani żadna rozsądna linia lotnicza. Ryanair wypowiada się w imieniu 14 mln pasażerów, których każdego roku przewozimy z/do naszych 12 polskich lotnisk. Nasi pasażerowie podróżujący do Warszawy chcą korzystać z lotnisk Chopin i Modlin, które mogą znacznie się rozwinąć, jeśli zostanie zdjęty sztuczny limit liczby lotów z lotniska Chopina, a rozbudowa terminala w Modlinie nie będzie blokowana przez PPL – mówi szef Ryanaira, cytowany w komunikacie.

Na tym jednak nie poprzestaje. O’Leary zaleca bowiem, aby „polski rząd przestał marnować 30 mld PLN na „lotnisko Bitcoin” w szczerym polu, a zamiast tego przekazał 5 mld PLN do PAŻP, która w następstwie nie będzie musiała podnosić opłat (za czym idzie wzrost cen biletów dla polskich konsumentów i turystów”.

– Pozostałe 25 miliardów oszczędności należy zainwestować w polskie szpitale i polskie szkoły z korzyścią dla polskich obywateli, polskich lekarzy, polskich pielęgniarek i polskich nauczycieli – mówi O’Leary.

– Lotnisko CPK – zamek na piasku w szczerym polu będzie kolejną poważną nieudaną inwestycją podobnie jak terminal Brandenburg w Berlinie, którego budowa była opóźniona o 10 lat, a budżet został przekroczony o 5 miliardów euro. Miasto Warszawa jest dobrze skomunikowane przez swoje 2 istniejące lotniska Chopin i Modlin, a polscy podatnicy mogą i powinni zaoszczędzić miliardy, rozsądnie rozwijając porty Modlin i Chopin, rezygnując z Lotniska „CPK Bitcoin – mówi O’Leary.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Popieram go w 100% 
Julian13, 23 września 2021, 20:40 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dokładnie tak!!! Te pisobarany z chcą wywalić NASZE (nie ich!) pieniądze na bezsensowne, bezmyślne i nieracjonalne pomysły! Lotnisko Baranów i Izera to największe przekręty! Nie pozwólmy na to!!!
mars72, 24 września 2021, 11:30 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »