Fly4free.pl

Ryanair zaczął ostro ścinać trasy z Polski na wakacje! Kilka znika, będą też cięcia liczby lotów

Foto: Patryk Kosmider / Shutterstock

Irlandzka linia znów grzebie w letnim rozkładzie lotów, co negatywnie odczują pasażerowie z Polski. Lista modyfikacji w siatce jest dość długa i wynosi ponad 20 tras, a zmiany dotyczą na razie pasażerów z Modlina, Rzeszowa, Katowic i Gdańska.

Zmiany dotyczą przede wszystkim zmniejszenia liczby częstotliwości lotów, ale są też trasy, które kończą się wcześniej od pierwotnych planów lub są na dobre zawieszane. Są to niestety spodziewane wieści – irlandzka linia już wcześniej zapowiadała, że z powodu opóźnień w dostawach Boeingów 737 MAX, będzie zmuszona do wprowadzenia korekt w letnim rozkładzie lotów. Z drugiej strony – pamiętając o tym, ile tras potrafiła wcześniej wycinać irlandzka linia, tym razem nie jest aż tak źle.

Jako pierwszy poinformował o nich na forum Fly4free.pl skrzat (bardzo dziękujemy!). Jakie więc zmiany czekają pasażerów?

Przede wszystkim z letniego rozkładu lotów zniknęła anonsowana wcześniej sezonowa trasa z Rzeszowa do Aten, która pierwotnie miała zostać uruchomiona od kwietnia, a potem od czerwca. Jej zniknięcie z rozkładu potwierdziło nam podkarpackie lotnisko.

Dużo większe zmiany szykują się na Pomorzu. Jak czytamy w serwisie Latamyzgdanska.pl, największe zmiany będą dotyczyły kierunków południowych. I tak – pierwotnie planowane na cały letni rozkład połączenie do Barcelony Reus, będzie realizowane tylko w kwietniu i maju, a od czerwca znika na dobre z rozkładu. Rzadziej polecimy też z Gdańska do Alicante – od czerwca loty będą realizowane tylko raz w tygodniu, czyli w czwartki. Obcięty będzie też rozkład lotów na Maltę – obecnie Ryanair lata tu z Gdańska 2 razy w tygodniu (we wtorki i niedziele), od 3 czerwca irlandzka linia będzie latała na Maltę tylko w środy.

Pozostałe cięcia tras od czerwca 2020 dotyczą następujących połączeń z Gdańska do:

– Kopenhagi (z 7 do 6 razy w tygodniu)

– Dublina (z 5 do 4 razy w tygodniu)

– Oslo Torp (z 7 do 6 razy w tygodniu)

– Leeds Bradford (z 4 do 2 razy w tygodniu)

– Manchesteru (z 3 do 2 razy w tygodniu)

– Kijowa Boryspol (z 3 do 2 razy w tygodniu)

ryanair
Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

Mniej lotów do Aten

Największe cięcia, jeśli chodzi o trasy z Polski, dotyczą właśnie połączenia ze stolicą Grecji. Oprócz wspomnianej wcześniej trasy z Rzeszowa, Ryanair zmniejszy też liczbę lotów do Aten z innych polskich lotnisk. I tak: od lipca z Modlina zniknie środowa rotacja (zamiast 5, będą 4 loty tygodniowo), z Gdańska od czerwca znikną sobotnie loty (Ryanair będzie stąd latał do Aten tylko raz w tygodniu we wtorki), a z Katowic – znikają loty w czwartki (pozostanie tylko jedna rotacja w tygodniu – loty w niedziele).

bagaż ryanair
Foto: sorbis / Shutterstock

Ostre cięcia w Modlinie

Podwarszawskie lotnisko nie straci co prawda ani jednej trasy, ale Ryanair mocno ścina częstotliwości. Z informacji w systemie rezerwacyjnym Ryanair wynika, że z Modlina znikną następujące loty:

– do Birmingham we wtorki (od lipca, zmniejszenie liczby lotów z 3 do 2 tygodniowo)

– do Bergamo w czwartki i soboty (z 7 do 5 tygodniowo – zmiana do końca października, od listopada w systemie znów funkcjonuje jako codzienne połączenie)

– do Bristolu w poniedziałki (od lipca, zmiana z 4 do 3 lotów tygodniowo)

– do Paryża w niedziele (od lipca, zmiana z 5 do 4 lotów tygodniowo)

– do Edynburga w piątki (od lipca, z 7 do 6 lotów tygodniowo, od listopada znów codziennie)

– do Madrytu w soboty (od lipca, zmiana z 5 do 4 lotów tygodniowo)

– do Sztokholmu w piątki (od lipca, zmiana z 4 do 3 lotów tygodniowo)

– do Oslo-Torp we wtorki (od lipca, zmiana z 7 do 6 lotów tygodniowo)

– do Wiednia w soboty (od lipca, zmiana z 7 do 6 lotów tygodniowo)

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Gruby szpadel
Aleksandra Błędowska, 6 lutego 2020, 19:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Z Berlina to samo
meeshoo, 7 lutego 2020, 16:45 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »