Fly4free.pl

We wtorek nowe trasy Ryanaira z Polski? Zanosi się na kolejny pojedynek z Wizz Airem

Ryanair
Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

Ryanair ogłosi w przyszłym tygodniu pojawienie się na trzecim ukraińskim lotnisku – w Charkowie. Prezes portu twierdzi, że jednym z jego priorytetów jest uruchomienie przez Ryanaira bezpośrednich lotów do Polski.

Irlandzka linia jest na razie obecna na Ukrainie tylko na dwóch lotniskach – w Kijowie i we Lwowie. Ale Michael O’Leary przekonywał od dawna, że już wkrótce Ryanair pojawi się na nowych lotniskach. I wszystko wskazuje na to, że we wtorek ogłosi kolejne.

Tego dnia na lotnisku w Charkowie Ryanair zapowiedział konferencję prasową. Oznacza to, że przewoźnik pojawi się na trzecim ukraińskim lotnisku, a także… prawdopodobnie ogłosi nowe trasy z Polski, właśnie do Charkowa.

Nie jest to jeszcze oczywiście pewne, ale kilka dni temu Władysław Illin, dyrektor handlowy lotniska w Charkowie, stwierdził w rozmowie z ukraińskimi mediami, że w negocjacjach z Ryanairem priorytetem dla lotniska jest uruchomienie tras do Niemiec i do Polski.

Jednocześnie musimy pamiętać, że z Charkowa do Polski lata już Wizz Air – węgierska tania linia oferuje loty do tego miasta z Gdańska, Katowic i Wrocławia, a od sierpnia zacznie latać do Charkowa także z Krakowa. Oznacza to, że prawdopodobnie obie linie będą ze sobą rywalizować.

Ze względu na dużą liczbę Ukraińców mieszkających w Polsce, z pewnością nowe trasy i tak będą cieszyły się dużym powodzeniem. Jednak patrząc na potencjał turystyczny, my czekamy na uruchomienie lotów przez Ryanaira z Odessy. Według O’Leary’ego – kurort nad Morzem Czarnym także znajduje się na krótkiej liście tras, gdzie Ryanair wkrótce może się pojawić.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Super! W końcu będzie coś z Poznania...
mathew77, 22 marca 2019, 19:21 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »