Fly4free.pl

Ryanair największym wygranym chaosu w Europie. Dodaje mnóstwo nowych lotów i wbija szpilę „beznadziejnym” rywalom

ryanair
Foto: Ryanair
Irlandzka linia ogłosiła, że w tym roku fiskalnym przewiezie o 1,5 mln pasażerów więcej niż pierwotnie planowała. Będzie to możliwe dzięki problemom British Airways, która odwołała ponad 11 tysięcy lotów w najbliższych miesiącach. Ryanair chce zająć tę lukę i ogłosił właśnie zwiększenie liczby lotów i dodanie ponad 1 miliona miejsc na trasach z i do Wielkiej Brytanii.

Na tle innych europejskich przewoźników borykających się z poważnymi problemami w ostatnich miesiącach, irlandzka linia radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Przewoźnik nie odwołuje wielu lotów, radzi sobie dość sprawnie pod względem operacyjnym i nawet strajki pracowników nie spowodowały drastycznych kłopotów dla siatki połączeń i pasażerów. Nie można tego powiedzieć o innych przewoźników – wczoraj na naszych łamach pisaliśmy, że British Airways w okresie od września do końca marca 2023 roku odwoła grubo ponad 11 tysięcy rejsów z i na lotnisko Heathrow z powodu braku rąk do pracy i limitów nałożonych przez londyński port. A Ryanair nie ma skrupułów i próbuje wykorzystać kłopoty rywala.
W zeszłym tygodniu irlandzka linia dodała dodatkowe 500 lotów z lotniska Stansted do końca października, teraz zaś Ryanair ogłosił jeszcze większą ekspansję w nadchodzącym zimowym rozkładzie lotów. Irlandzki przewoźnik zapowiedział, że w związku z problemami British Airways i Heathrow zwiększy swój rozkład o 8 procent – przewoźnik doda w sumie ponad 10 tysięcy lotów z 20 lotnisk w Wielkiej Brytanii, oferując pasażerom dodatkowy 1 milion miejsc w swoich samolotach. Dokąd poleci? W komunikacie prasowym czytamy, że będą to przede wszystkim loty do takich krajów jak Hiszpania, Włochy, Portugalia, Grecja, Francja i Maroko.

Oczywiście, skoro mówimy o Ryanairze, to nie obyło się bez szpilki wbitej „beznadziejnemu Heathrow”, co z satysfakcją ogłosił sam Michael O’Leary.

– To będzie nasz największy zimowy rozkład lotów, co oznacza, że brytyjski rodziny mogą już rezerwować urlopowe wyjazdy mając pewność, że ich loty nie zostaną odwołane i że będą mogli ominąć beznadziejne Heathrow – powiedział szef Ryanaira.

Jednocześnie Ryanair podniósł swoją prognozę dotyczącą liczby przewiezionych pasażerów w bieżącym roku fiskalnym, a więc od początku kwietnia do końca marca 2023 roku. Obecnie Ryanair zakłada, że w tym okresie przewiezie 166,5 miliona pasażerów, czyli o 1,5 mln osób więcej niż w poprzedniej prognozie.

Nie da się zresztą ukryć, że Ryanair już teraz notuje świetne wyniki – w lipcu irlandzka linia przewiozła 16,8 mln pasażerów, co oznacza, że był to dla niej najlepszy lipiec w historii. Także pod względem load factoru, bo współczynnik wypełnienia samolotów wyniósł w tym miesiącu aż 96 procent!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »