Fly4free.pl

Pracownicy Ryanaira zdecydowali: 28 września „największy strajk w historii firmy”! Tego dnia do 5 krajów trudno będzie dolecieć

Ryanair
Foto: Matej Kastelic / Shutterstock

Przedstawiciele załóg pokładowych zrzeszeni w związkach zawodowych z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Holandii i Belgii zorganizują 28 września 24-godzinny strajk ostrzegawczy. Oznacza to, że znów anulowanych może być kilkaset połączeń irlandzkiego przewoźnika.

“Wszyscy chcemy, aby Ryanair osiągał sukcesy, ale nie za wszelką cenę, a szczególnie nie za cenę najbardziej podstawowych praw pracowników” – czytamy w komunikacie wypuszczonym przez związki zawodowe, które potwierdziły datę strajku.

Odbędzie się on w piątek, 28 września. To kiepska informacja, zwłaszcza w kontekście krajów, które organizują strajk: Hiszpania, Włochy czy Portugalia to przecież popularne cele weekendowych wyjazdów.

Yves Lambot, sekretarz generalny belgijskiego związku zawodowego CNE poinformował, że będzie to znacznie większy strajk niż największy dotąd protest pracowników Ryanaira w lipcu – wówczas podczas dwudniowego strajku Ryanair był zmuszony do odwołania 600 rejsów. Tym bardziej, że do 5 krajów, które już ogłosiły strajk, mogą jeszcze dojść załogi pokładowe z Niemiec.

Przypomnijmy, że w środę strajkowali niemieccy piloci irlandzkiej linii, a Ryanair był zmuszony do odwołania 150 rejsów.

Ryanair
Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

Ryanair na razie spokojny

„Związki zawodowe fałszywie twierdzą, że strajki spowodują chaos. Żałujemy co prawda akcji strajkowych, jakie miały miejsce latem, ale jednocześnie musimy pamiętać, że ostatecznie Ryanair anulował tylko niewielką część lotów ze swojego rozkładu, który liczy ponad 2500 lotów dziennie” – czytamy w komunikacie dyrektora marketingu Ryanaira Kenny’ego Jacobsa.

Jak dodaje Jacobs, Ryanair poinformuje wszystkich pasażerów anulowanych lotów z wyprzedzeniem, a zdecydowana większość operacji lotniczych Ryanaira będzie realizowana bez zmian.

Ryanair średnio przewozi ok. 400 tys. pasażerów dziennie.

Gdy tylko pojawi się lista anulowanych lotów, poinformujemy Was o tym niezwłocznie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »