Fly4free.pl

To nie żart. Ryanair został najlepszą tanią linią w Europie. I ma na to papiery!

ryanair
Foto: Matej Kastelic / Shutterstock
Z prestiżowego rankingu Skytrax wynika, że Ryanair został uznany najlepszą tanią linią w Europie. Irlandczycy zdobywają ten tytuł po raz pierwszy, pokonując w zestawieniu m.in. ubiegłorocznego zwycięzcę, czyli linię Vueling. Czy zasłużenie?

Linia Qatar Airways po raz kolejny została zwycięzcą prestiżowego konkursu Skytrax na najlepszą linię lotniczą na świecie – pisaliśmy wczoraj na naszych lamach. Jednak Skytrax to nie tylko główny ranking, ale też dziesiątki szczegółowych kategorii, dotyczących danego elementu lotniczego rzemiosła lub mających charakter regionalny. I właśnie jeden z tych pobocznych rankingów interesuje nas najbardziej – to zestawienie dotyczące najlepszych tanich linii lotniczych w Europie. Mamy tu w tym roku dużą niespodziankę, bo po raz pierwszy w historii statuetkę w tej kategorii zgarnął Ryanair.

Irlandzka linia w pokonanym polu zostawiła w tej kategorii hiszańską linię Vueling (ubiegłorocznego zwycięzcę), a także brytyjskiego easyJeta. Co ciekawe, Wizz Air został w tym zestawieniu sklasyfkiowany dopiero na ósmym miejscu.

Co ciekawe, Ryanair znalazł się też na czwartym miejscu w rankingu na najlepszą tanią linię świata. W tym przypadku irlandzka linii w tym „konkursie popularności” przegrała tylko z etatowym wygranym tej kategorii, czyli linią AirAsia, linią Scoot oraz amerykańskim Southwest Airlines.

Czy Ryanair zasłużył na zwycięstwo?

W pierwszym momencie informację o wygranej Ryanaira można przyjmować z pewnym niedowierzaniem, ale z drugiej strony, jeśli się nad tym dobrze zastanowić, to… trudno znaleźć lepszego przewoźnika w tej kategorii. Koronnym argumentem wydaje się faktem, że w trudnym sezonie letnim Ryanair znacząco zwiększył swoje oferowanie w stosunku do przedpandemicznego 2019 roku i przewiózł ostatecznie rekordowo wielu pasażerów (16,9 mln podróżnych w sierpniu). Jednocześnie jednak irlandzki przewoźnik uniknął problemu, który stał się udziałem jej największych konkurentów w Europie, czyli braku rąk do pracy, mocno opóźnionych lotów czy tysięcy anulacji. A takie kłopoty miały przecież nie tylko flagowe linie tradycyjne jak British Airways, KLM czy Lufthansa, ale też czołowe tanie linie Starego Kontynentu jak choćby easyJet czy Wizz Air. Nic dziwnego, że jakiś czas temu uznaliśmy Ryanaira za najbardziej wiarygodną linię w Europie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Nie, nie wierzę, to nie możliwe. Latam z Ryanair zbyt często żeby nie wiedzieć że to najgorsza linia na tej szerokości geograficznej. Traktują pasażerów jak śmieci bo... Mogą. Często nie ma innego wyboru i trzeba z nimi lecieć. Można ich uznać za największą ale na pewno nie za najlepszą linie. 
Sławek K., 26 września 2022, 14:48 | odpowiedz
 Skoro latasz tak często z Ryanairem to znaczy nie latasz (lub bardzo mało latasz) z innymi lowcostami, a więc być może masz niezbyt duże porównanie. Ja oprócz FR korzystam sporo z Wizzaira, easyjeta oraz Air Asia i zgadzam się, że to 4 miejsce ryanairowi się należy, na pewno jest sporo lepszy niż np. Wizz.
Sławek K. Nie, nie wierzę, to nie możliwe. Latam z Ryanair zbyt często żeby nie wiedzieć że to najgorsza linia na tej szerokości geograficznej. Traktują pasażerów jak śmieci bo... Mogą. Często nie ma innego wyboru i trzeba z nimi lecieć. Można ich uznać za największą ale na pewno nie za najlepszą linie. 
DMWpl, 26 września 2022, 19:21 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »