Fly4free.pl

Ryanair wraca z krajówkami po Polsce! Są też zupełnie nowe trasy!

ryanair
Foto: Adam Jan Figel / Shutterstock
Kilka wielkich powrotów, ale też nowości. Ryanair w tym sezonie zamierza mocno zwiększyć liczbę lotów krajowych w Polsce. Jak wynika z systemu przewoźnika do rozkładów wraca trasa z Warszawy do Szczecina. Pojawiło się również połączenie z Gdańska do Lublina i z Krakowa do Olsztyna.

Od czasu, gdy Ryanair zawiesił połączenia krajowe z Warszawy (najpierw do Gdańska i Wrocławia, potem także do Szczecina), irlandzka linia działała w mocno ograniczonym zakresie, jeśli chodzi o połączenia po Polsce. Najważniejszymi połączeniami krajowymi Ryanaira pozostawały loty z Krakowa do Gdańska i Szczecina, z Gdańska do Wrocławia (trasa niestety zostanie zawieszona od końca marca) oraz z Szyman do Wrocławia (sezonowe połączenie w letnim rozkładzie, ma wrócić wiosną)

Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że krajówek będzie znacznie więcej, pojawiły się one bowiem w systemie rezerwacyjnym Ryanaira.

Jak wynika z systemu przewoźnika, lada moment możemy spodziewać się powrotu jednej z bardziej lubianych tras – ze Szczecina do Warszawy. Trzeba jednak zauważyć, że zmienia się lotnisko. Wcześniej połączenie do Szczecina realizowane było jeszcze z Lotniska Chopina (i co ciekawe, była to ostatnia pasażerska trasa, którą irlandzka linia tam utrzymywała), a teraz będzie oferowane z Modlina. Ryanair będzie latał na tej trasie aż pięć razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i niedziele.

Będzie rownież połączenie z Krakowa na mazurskie lotnisko Szymany, które do tej pory oferował tylko LOT. Na tej trasie irlandzka linia ma kursować dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele.

Z nowości mamy też trasę z Gdańska do Lublina (na tej trasie też lata LOT), która również będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

To jednak nie jedyne zmiany w systemie Ryanaira. Do kalendarza trafiły także loty z Gdańska do Wilna, Modlina do Kowna i Budapesztu, z Krakowa do Berlina i Wrocławia do Turynu.

Wysyp tras w systemie wyłapał niezastąpiony forumowicz Skrzat! Dziękujemy!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Czekam na powrót połączeń do FMM (Memmingen).
Peregrinus, 10 marca 2022, 12:59 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »