Fly4free.pl

Ryanair znika z Lotniska Chopina? Nie ma już ani jednego połączenia w systemie

ryanair lotnisko chopina
Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

Trasa z Lotniska Chopina do Szczecina była ostatnią, jaką Ryanair obsługiwał z głównego warszawskiego lotniska. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że od 6 stycznia także to połączenie przestanie istnieć.

Do tej pory Ryanair realizował jeden lot dziennie pomiędzy Lotniskiem Chopina, a Szczecinem. Tymczasem w systemie przewoźnika od 6 stycznia nie pojawiają się już bilety na tę trasę. Wszystko wskazuje na to, że linia zdecydowała się zlikwidować połączenie, a co za tym idzie… zupełnie wycofać się z głównego portu stolicy.

Trasa do Szczecina jest jedyną realizowaną przez Ryanaira z tego lotniska. Przewoźnik uruchomił to połączenie pod koniec marca 2017 i od razu zaczął ostro rywalizować na tej trasie z LOT-em. Podobnie jak na rejsach do Gdańska i Wrocławia.

Ale rok później zdecydował się na zamknięcie dwóch krajowych tras, które także powielały siatkę polskiego przewoźnika. W ten sposób w marcu tego roku z Lotniska Chopina przestały latać samoloty zarówno do Gdańska, jak i Wrocławia, choć z tych dwóch tras korzystało 600 tys. pasażerów. Początkowo loty do Szczecina pozostały bez zmian.

Nie jest tajemnicą, że irlandzki przewoźnik toczył długą wojnę z władzami warszawskiego lotniska. Ryanair wielokrotnie skarżył się, że jest odsuwany na najdalsze stanowiska, przez co nie jest w stanie wyrobić się w zaplanowanym czasie postoju, a sama idea krótkich, krajowych tras traci sens. W opinii Irlandczyków, Lotnisko Chopina robiło wszystko, by faworyzować PLL LOT, jak najbardziej utrudniając życie przewoźnikom niskokosztowym.

– Z początkiem lipca (ubiegłego roku – przyp.  red.) PPL zaczął nas przesuwać na stanowiska położone tak daleko od terminala, że czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 minut. A ponieważ są to trasy o charakterze biznesowym, do tego realizowane po 3 razy dziennie, była to dla nas sytuacja nie do zaakceptowania – mówił wtedy w rozmowie z Fly4free.pl Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych Ryanaira tłumacząc decyzję o zamknięciu dwóch tras krajowych.

Przedstawiciele linii często podkreślali za to świetną współpracę i dobre warunki, jakie oferuje im lotnisko w Modlinie. To stamtąd odbywa się większość lotów Ryanaira pomiędzy stolicą naszego kraju, a resztą świata.

Dla pewności skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Ryanairem, czekamy na odpowiedź. Brak biletów w systemie zauważył forumowicz Tomo14, dziękujemy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
zosranie wkrótce LOT / INTERCITY i wrócą PKS-y - wszyscy uciekają z Polski , jestem ciekaw kiedy się dobiorą do FLIXBUSA  ..... wstyd na całą cywilizowaną europę XXI WIEK !!!!!!!!!!!!!!! A BILET DO WIEDNIA Z TROJMIASTA  intercit MUSZE ISC DO KASY  tam pani szuka w drukowanych tabelach !!!!!!!!!!! kodu taryfy do promocji  a jak znajdzie  wbija mi miejsce którego nie chcę , za mną kolejka ludzi i  paszczą się że blokuję kolejkę  !  MONOPOL WŁADZY IDZIE  całą parą - ludzie obudżcie się tu się robi rumunia i korea 
MUC2014, 21 listopada 2018, 22:45 | odpowiedz
Avatar użytkownika
uzupełnienie -  PAŃSTWO  chce mieć pełną kontrolę nad wszystkim co państwowe - mam siedzieć w narodowym krzesełku na Gubałówkę / mam lecieć tylko LOTem  / mam jechać tylko polskim pks-em polbusem superpks / mam jechać tylko polskim narodowym intercity , oni powoli niszczą całą konkurencję/ oni  chcą bym za to płacił kartą pko/ ubezpieczony był w pzu / i najlepiej umarł  w państwowym szpitalu / prąd miał tylko z państwowej spółki / i wysyłał listy pocztą polską  NIE WAŻNE W JAKIM STANDARDZIE i tak sąd przejął PIS więc wyroki oczywiste   - zaraz będzie hejt przesadzam  .... NIE , CZAS UCIEKAĆ Z TEGO CHOREGO KRAJU ale on jest chory bo  to polacy wybrali taki rząd - COFKA Z EUROPY na maxa 
MUC2014 zosranie wkrótce LOT / INTERCITY i wrócą PKS-y - wszyscy uciekają z Polski , jestem ciekaw kiedy się dobiorą do FLIXBUSA  ..... wstyd na całą cywilizowaną europę XXI WIEK !!!!!!!!!!!!!!! A BILET DO WIEDNIA Z TROJMIASTA  intercit MUSZE ISC DO KASY  tam pani szuka w drukowanych tabelach !!!!!!!!!!! kodu taryfy do promocji  a jak znajdzie  wbija mi miejsce którego nie chcę , za mną kolejka ludzi i  paszczą się że blokuję kolejkę  !  MONOPOL WŁADZY IDZIE  całą parą - ludzie obudżcie się tu się robi rumunia i korea 
MUC2014, 21 listopada 2018, 22:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Chyba ci trochę odbiło...
DMW, 22 listopada 2018, 0:19 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Chyba nawet bardziej niż trochę...
Bulusia, 22 listopada 2018, 10:40 | odpowiedz
Avatar użytkownika
zgadzam się niestety z przedmówcą, aspirujemy do Europy i tygrysów a mentalnościowo nasi rządzący są na poziomie Białorusi Korei Północnej czy afrykańskich dyktaturek z satrapami.
Grzes830324, 22 listopada 2018, 13:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czy redakcja ma odgorny przykaz stosowania wielokropkow w tekstach? Wielokropek powinien by uzywany dla podkreslenia zaskakujacej informacji. Tymczasem na f4f notorycznie bywa stosowany ot tak, gdzie popadnie. Dotyczy to chyba wszystkich autorow i drazni mnie nie od dzis. Ale akurat dzis postanowilem zrobic coming-out. Sorry. Rowniez za brak polskich znakow."Wszystko wskazuje na to, że linia zdecydowała się zlikwidować połączenie, a co za tym idzie… zupełnie wycofać się z głównego portu stolicy."
arturro, 22 listopada 2018, 16:15 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »