Fly4free.pl

Które trasy kasuje Ryanair w Polsce? To baaaardzo długa lista!

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

Większość planowanych tras do Norwegii i Ukrainy najwcześniej na wiosnę, bardzo duże cięcia połączeń do Włoch, Hiszpanii i częściowo do Wielkiej Brytanii – z systemu rezerwacyjnego Ryanaira wynika, że skala zawieszonych połączeń irlandzkiej linii w naszym kraju jest ogromna. Na niektórych lotniskach znika praktycznie 50 procent lotów!

Ryanair poinformował rano, że w zimowym rozkładzie lotów anuluje 1/3 planowanych połączeń i w efekcie będzie realizował 40 procent połączeń, które realizował w sezonie zimowym 2019/2020. Dziś przez cały dzień w systemie rezerwacyjnym Ryanair pojawiały się kolejne modyfikacje dotyczące siatki połączeń od listopada do końca marca. Jak udało nam się ustalić, zmiany dotyczące siatki połączeń przewoźnika z Polski są bardzo duże. Z pewnością nie udało nam się “wyłapać” wszystkich tras, których dotyczą cięcia, prezentujemy jednak najważniejsze z nich.

Lotnisko Warszawa-Modlin

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że Ryanair zawiesza stąd na zimę całkiem dużo tras. Już 22 października irlandzka linia przestanie więc latać do Pafos na Cyprze, a 2 dni później – do Belfastu (trasa ma wrócić 30 marca). Przewoźnik zetnie też zimą częstotliwości lotów m.in. do Brukseli (były 4 loty w tygodniu, w sezonie zimowym będą tylko 3), Paryża (loty 2 razy w tygodniu) czy Wiednia (miały być 4 loty w tygodniu, będzie tylko 1!). Z końcem października przewoźnik przestanie też latać m.in. do Palmy, Sewilli i Walencji w Hiszpanii, a także włoskiego Cagliari.

Z Modlina nie wystartuje też kilka tras, które były anonsowane na koniec października. Są to m.in. połączenia do Sztokholmu i Oslo (planowany start od 30 marca), ale też Charkowa, Kijowa i Lwowa (miały wrócić teraz, będą dostępne dopiero od końca marca 2021 roku). Wcześniej pisaliśmy już o lotach do Jordanii, które mają wrócić dopiero wiosną.

Lotnisko Bydgoszcz

W kujawsko-pomorskim zmiany są relatywnie niewielkie. Ryanair wykasował z systemu trasę do Kijowa (loty miały na niej zostać wznowione pod koniec października), a na trasach do Londynu Luton i Stansted zmniejszył liczbę połączeń o 1 rotację tygodniowo na każdej.

Foto: Ryanair

Kraków

Tak jak w przypadku Modlina, Ryanair zawiesił też na zimę loty do Jordanii – połączenie do Ammanu wróci pod koniec marca 2021 roku. Tego można było się spodziewać, jednak dopiero wiosną wróci też wiele tras, które pierwotnie miały się pojawić w rozkładzie już za 2 tygodnie – dopiero pod koniec marca do rozkładu wrócą więc m.in. loty do Pragi, Madrytu, Walencji, Shannon, Palmy, Sewilli, Dortmundu, Frankfurtu, Norymbergi, Charkowa i Lwowa. Do tego na niektórych trasach Ryanair znacząco zmniejsza oferowanie, np. trasa do Barcelony od października do końca marca będzie realizowana tylko 1 raz w tygodniu.

Katowice

Kilka tras znika też z siatki Ryanair w Pyrzowicach. Już wcześniej przewoźnik zawiesił na zimę loty do Aten, teraz z rozkładu wypadły też Oslo, cypryjskie Pafos, Kijów i Odessa (loty z Pyrzowic na tych trasach mają wrócić dopiero pod koniec marca 2021 roku). Do tego zredukowano liczbę połączeń na trasie do Londynu Stansted (od końca października miały być realizowane codziennie, będą – 4 razy w tygodniu). Dopiero wiosną z Katowic polecimy też do Włoch – z anonsowanych pod koniec października połączeń zniknęła dzisiaj m.in. trasa do Mediolanu-Bergamo (tak jak inne, wróci pod koniec marca).

Foto: Matej Kostelic / Shutterstock

Bardzo duże cięcia w Poznaniu

Dużo anonsowanych wcześniej przez Ryanaira tras zniknie też z Ławicy. Od końca października znikną loty do Rzymu (to było planowane już wcześniej), ale jednocześnie nie pojawi się anonsowane połączenie do Mediolanu-Bergamo (ma wrócić dopiero pod koniec marca). Dopiero wiosną wrócą też wszystkie połączenia Ryanaira na Ukrainę, czyli Charków, Kijów, Lwów i Odessa. Od 29 marca wraca połączenie do Oslo i na Maltę, a także do Aten i dzień później do Cork. Podobnie jest z trasą do Budapesztu – loty do stolicy Węgier nie wystartują pod koniec października, a dopiero pod koniec marca 2021 roku.

Nie ruszy też planowana na 27 października nowa trasa z Poznania do Manchesteru – połączenie wypadło z systemu rezerwacyjnego. Na innych trasach do Wielkiej Brytanii przewoźnik zaplanował cięcia – zimą loty do Liverpoolu będą realizowane raz w tygodniu, a do Londynu-Stansted 4 razy w tygodniu.

...i w Gdańsku

Jeśli chodzi o port im. Lecha Wałęsy, kilka tras znika z rozkładu: jest to przede wszystkim połączenie do Newcastle i Belfastu (ostatni lot 24 października), a także do Pizy i… Kijowa (ostatni lot 19 października, powrót pod koniec marca). Co ciekawe, jesienią do siatki połączeń z Gdańska wróci Odessa. Oprócz tego Ryanair zredukował też liczbę połączeń na niektórych trasach, m.in. do Londynu i na Maltę (z 2 do 1 lotu tygodniowo).

Foto: Ryanair

Mocne cięcia na Dolnym Śląsku

Proporcjonalnie do wielkości siatki chyba największe cięcia Ryanair przeprowadził we Wrocławiu. Spójrzmy na siatkę połączeń poszczególnych krajów. Weźmy na przykład Włochy: zimą z Dolnego Śląska polecimy tylko do Palermo i Rzymu, loty do Bergamo czy Cagliari wrócą dopiero wiosną. Podobnie jest z połączeniami na Ukrainę (Kijów i Odessa dopiero od końca marca), ale też do Oslo, Cork, Paryża-Beauvais, na Maltę, do Brukseli, Aten i do Hiszpanii (loty do Malagi, Barcelony, Palmy, Alicante czy Madrytu wracają dopiero pod koniec marca). Na kilku trasach Ryanair zetnie też częstotliwość, na przykład połączenie z Wrocławia do Bristolu będzie od listopada realizowane nie 2, a tylko raz w tygodniu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ateny, Barcelona, Palma, Cagliari czy Madryt z Wro były już wcześniej planowane jako połączenia sezonowe - zawieszone na zimę. 
Ja Cek, 15 października 2020, 22:58 | odpowiedz
Dzięki. Tych zawieszeń było ostatnio tyle, że trochę się pogubiłem z tym, kiedy co kasują i zawieszają. Pozdrowienia, MP 
Ja Cek Ateny, Barcelona, Palma, Cagliari czy Madryt z Wro były już wcześniej planowane jako połączenia sezonowe - zawieszone na zimę. 
Mariusz Piotrowski, 16 października 2020, 10:42 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »