Fly4free.pl

Ryanair zamyka bazy i anuluje 1/3 wszystkich lotów! Także w Polsce

Foto: Ryanair

Irlandzka linia zetnie swój planowany na zimę rozkład lotów o 1/3. Linia tłumaczy to kolejną falą restrykcji i ograniczeń, które w związku z pandemią koronawirusa nakładają rządy kolejnych krajów.

To kolejne cięcia siatki w Ryanairze – w ich efekcie przewoźnik w zimowym rozkładzie lotów wykona 40 procent połączeń, na których latał w analogicznym okresie rok temu. Jeszcze kilka dni temu linia planowała wykonać 60 procent ubiegłorocznych operacji.

Drastyczne cięcia oczywiście wpływają na prognozę dotyczącą liczby przewiezionych pasażerów: Ryanair oczekuje teraz, że w ciągu roku fiskalnego od kwietnia 2020 do końca marca 2021 roku przewiezie około 38 mln pasażerów (wcześniej zakładał 50 mln ludzi). To straszliwy spadek w stosunku do danych z ubiegłego roku, gdy Ryanair obsłużył 149 mln pasażerów! I oczywiście, jak dodaje Michael O’Leary, linia nie wyklucza, że te szacunkowe dane będą jeszcze niższe, jeśli rządy wprowadza kolejne restrykcje.

Przejdźmy jednak do konkretów. Jak wyglądają cięcia? W komunikacie Ryanair czytamy, że linia zachowa 65 procent połączeń ze swojej siatki, ale na wielu z nich planowane są cięcia częstotliwości. Kto straci najwięcej? Z pewnością 3 lotniska, gdzie Ryanair zawiesi swoje bazy. Na razie tylko na czas zimowego rozkładu lotów, choć niewykluczone, że także na dłużej. Lotniska, gdzie już za chwilę nie będą miały baz Ryanaira to Cork i Shannon w Irlandii oraz francuska Tuluza. Oprócz nich, największe cięcia planowane są w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii i na lotnisku w Wiedniu – głosi komunikat.

Jakie zmiany Ryanair wprowadzi w Polsce? Sprawdzamy aktualnie rozkłady lotów i wkrótce opublikujemy na naszych łamach listę połączeń, których dotyczą cięcia. Na razie widzimy na przykład, że wypadło połączenie z Modlina do jordańskiego Ammanu (trasa miała wrócić w zimowym rozkładzie, teraz jej przywrócenie zaplanowano na koniec marca 2021 roku).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »