Fly4free.pl

Ryanair i LOT zwiększają liczbę lotów krajowych!

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock
Od listopada Ryanair zwiększy częstotliwość lotów na trasach krajowych z Krakowa do Szczecina i z Krakowa do Gdańska. Więcej połączeń z portów regionalnych do Warszawy zaplanował też LOT. Najmocniej zwiększy się liczba połączeń z Wrocławia.

Zimowy rozkład lotów, który tradycyjnie na lotniskach rozpoczyna się w ostatnią niedzielę października, przynosi duże zmiany w siatkach połączeń przewoźników, także jeśli chodzi o loty krajowe. Co ciekawe, w nadchodzącym rozkładzie linie planują zwiększać liczbę połączeń, choć niektóre zmiany wyglądają… dość zagadkowo.

Zacznijmy od Ryanaira. Zgodnie z przewidywaniami, irlandzka linia zakończy 29 października loty na sezonowej trasie krajowej z Wrocławia na lotnisko Olsztyn-Mazury w Szymanach (jak widzimy w systemie rezerwacyjnym przewoźnika, trasa ta ma wrócić do rozkładu 28 marca 2022 roku). Jednocześnie jednak Ryanair zwiększy liczbę połączeń na pozostałych obsługiwanych przez siebie lotach krajowych. Od 6 listopada Ryanair zwiększy więc liczbę połączeń na trasie z Krakowa do Szczecina z 2 do 3 tygodniowo – oprócz połączeń we wtorki i soboty, dojdzie jeszcze jedna, czwartkowa rotacja.

Ryanair zwiększy też liczbę połączeń na trasach z Krakowa do Gdańska i z Gdańska do Wrocławia, jednak z systemu rezerwacyjnego wynika, że… tylko w listopadzie. Obecnie połączenie z Gdańska do Krakowa jest realizowane 3 razy w tygodniu (w środy, piątki i niedziele), ale od 8 listopada dojdzie 4 rotacja – w poniedziałki. Na razie w systemie widzimy jednak, że zostanie ona utrzymana tylko do 29 listopada. Z czego to wynika? Być może przewoźnik stara się testować popyt na tej trasie i jeśli okaże się, że nowa częstotliwość chwyci, zdecyduje się zwiększyć liczbę lotów na stałe.

Foto: Ryanair

Podobnie przedstawia się sytuacja z połączeniem Wrocław-Gdańsk. Od 12 listopada do obecnie obowiązującej częstotliwości 3 lotów w tygodniu (wtorki, czwartki i soboty) dojdzie też piątkowa rotacja. Samolot ma startować z lotniska w Gdańsku o godz. 11.25 i planowo wylądować we Wrocławiu o godz. 12.30. O godz. 12.55 planowany jest lot powrotny z Wrocławia, który o godz. 14.00 wyląduje w Gdańsku. W tym przypadku czwarta rotacja na tej trasie obowiązywać będzie tylko 3 tygodnie: 12,19 i 26 listopada.

lotnisko Chopina, Warszawa, WAW, EPWA, LOT
Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

LOT też zwiększa częstotliwości

Więcej połączeń na trasach krajowych planuje też LOT. Na naszych łamach pisaliśmy już o zwiększeniu liczby połączeń z Warszawy do Szczecina do 14 rotacji tygodniowo i z Warszawy do Katowic (z 14 do 19 lotów tygodniowo), a także o wznowieniu trasy z Lublina do Gdańska, ale okazuje się, że to nie koniec.

LOT zwiększy bowiem w sezonie zimowym liczbę połączeń z Wrocławia do Warszawy z 20 do 29 lotów tygodniowo. W nowym rozkładzie zaplanowano po pięć rejsów w poniedziałki, środy i piątki, po cztery – we wtorki i czwartki i po trzy w weekendy.
Z punktu widzenia pasażerów podróżujących do Warszawy na jeden dzień, bardzo wygodny wydaje się zwłaszcza poranny rejs wylatujący z Wrocławia o godz. 8.15, który będzie realizowany w poniedziałki, środy i piątki.

LOT zwiększy też w zimowym rozkładzie z 5 do 6 tygodniowo liczbę połączeń na trasie z Warszawy do Bydgoszczy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Poznań jak zawsze w d...e  :-(
atmega, 28 października 2021, 22:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »