Fly4free.pl

LOT wznawia trasę po 21 miesiącach przerwy i zwiększa liczbę lotów na trasach krajowych

Foto: Markus Mainka / Shutterstock
Już w przyszłym tygodniu LOT zwiększy liczbę połączeń na trasach z Warszawy do Szczecina i Katowic, a dodatkowo od 10 grudnia wznowi loty na trasie Warszawa-Charków, na której jednak loty będą realizowane tylko przez półtora miesiąca.

Powrót LOT na trasę do Charkowa jest delikatnym zaskoczeniem. Tym bardziej, że ostatnie loty na tej trasie narodowy przewoźnik wykonał jeszcze przed wybuchem pandemii, a więc w marcu 2020 roku. Jeszcze bardziej zaskakuje jednak to, że trasa zostanie wznowiona zaledwie na… półtora miesiąca. Jak czytamy w depeszy PAP, loty do Charkowa na Ukrainie będą realizowane od 10 grudnia do 24 stycznia 2022 roku. Jak tłumaczy to przewoźnik?

– Naszą siatkę połączeń dopasowujemy do popytu i obowiązujących obostrzeń. Bardzo cieszymy się, że możemy wrócić do Charkowa i zaoferować to połączenie w okresie świąteczno noworocznym – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT.

W zależności od tygodnia, loty na tej trasie będą wykonywane 3-4 razy w tygodniu. Samoloty będą startowały z Warszawy o godz. 22.50, a w Charkowie będą lądować o godz. 1.55 lokalnego czasu. W drodze powrotnej maszyny LOT mają startować z Charkowa o godz. 5.15 lokalnego czasu, a lądowanie w Warszawie przewidziane jest na godz. 6.20.

Foto: Shutterstock

Więcej lotów na trasach krajowych

Jednocześnie od rozpoczęcia sezonu zimowego LOT zwiększy liczbę połączeń na trasach krajowych. Już kilka dni temu narodowy przewoźnik poinformował, że od 31 października będzie realizował 14 lotów tygodniowo na trasie z Warszawy do Szczecina. Rozkład został skonstruowany tak, że w poniedziałki, wtorki i czwartki maszyny LOT będą latały na tej trasie 2 razy w tygodniu, w środy i piątki – po trzy razy dziennie, a w soboty i niedziele – raz dziennie.

Z kolei od 1 listopada LOT zwiększy też liczbę lotów z Warszawy do Katowic, czyli na lotnisko w Pyrzowicach. Liczba połączeń zwiększy się o 5 rotacji do 19 lotów tygodniowo. Bombardiery Q400 narodowego przewoźnika będą latały na tej trasie po 3 razy dziennie w dni robocze i 2 razy w sobotę i niedzielę.

Rejsy z Warszawy mają startować o godz. 11.10, 16.30 i 21.10. Z kolei z Katowic samoloty LOT mają startować o godz. 5.30, 12.55 i 18.15.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »