Fly4free.pl

Ryanair grozi wyjściem z jednego ze swoich dużych rynków! Kilka tras z Polski zagrożonych

Foto: photoshooter2015 / Shutterstock
– Nie widzę żadnych możliwości wzrostu w Belgii przez najbliższe 12 miesięcy – powiedział Michael O’Leary, szef Ryanaira w rozmowie z dziennikiem „La Libre Belgique”. I zagroził, że z powodu podwyżek Ryanair może całkowicie zniknąć z Belgii – zarówno z lotniska Bruksela Zaventem jak i Bruksela Charleroi.

Ogłaszając zimową siatkę połączeń w kolejnych krajach, Ryanair stosuje typową dla siebie strategię grożenia poszczególnym krajom, gdzie opłaty lotniskowe są zbyt wysokie. W piątek pisaliśmy o tym, że irlandzka linia zawiesza na zimę swoją trasę w Atenach i grozi kolejnymi cięciami w Grecji, teraz zaś przyszła kolej na Belgię. W rozmowie z „La Libre Belgique” O’Leary powiedział, że w najbliższym czasie Ryanair rozważy całkowite opuszczenie lub marginalizację swojej obecności w tym kraju.

– Nie widzę żadnych możliwości wzrostu w ciągu najbliższych 12 miesięcy w Belgii, kraju dla mnie niezwykle drogim. Głównie z uwagi na związki zawodowe i dziwny model ekonomiczny stosowany przez miejscowe lotniska – powiedział O’Leary.

Jak przyznał, Ryanair rozważa zamknięcie bazy na lotnisku Bruksela Zaventem.

– Zaventem to lotnisko, któremu bardzo mocno się przyglądamy i nie mogę zagwarantować, że nie zamkniemy naszej bazy tej zimy. Myślimy też o przeniesieniu części samolotów z Charleroi tam, gdzie możemy rosnąć i łatwiej realizować nasz low-costowy model. Jeśli na jakimś innym lotnisku dostaniemy lepszą ofertę, to właśnie tam się przeniesiemy – powiedział O’Leary.

Belgijskie media przypominają, że już w lipcu Ryanair groził wycofaniem się z tego kraju z powodu planowanego strajku pilotów w tym kraju.

Jednocześnie O’Leary mocno narzeka na wysokie opłaty i nowy podatek pasażerski, wprowadzony przez Belgię w kwietniu ubiegłego oku.

– Kto to wymyślił? Brussels Airlines, która lata przez Frankfurt, w ogóle nie musi płacić tego podatku. To jakieś żarty! Preferują opodatkowanie biednych, którzy podróżują z Ryanairem. A dokładnie w tym samym momencie zarząd Zaventem wpadł na genialny pomysł, aby podnieść opłaty pasażerskie – dodaje szef Ryanaira.

Lotnisko Bruksela Charleroi jest jedną z największych baz Ryanaira. Z Polski możemy tam dolecieć z Krakowa, Poznania, Modlina, Wrocławia (tylko do końca października) i Łodzi (nowa trasa, startuje od 1 listopada).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »