Fly4free.pl

Ryanair zmienia nazwę swojej linii. Już jesienią możecie polecieć na pokładzie Buzz

ryanair buzz
Foto: Buzz

Polska spółka Ryanair Sun przestanie funkcjonować pod obecną nazwą. Od jesieni 2019 roku jej miejsce zastąpi nowa-stara marka Buzz, pod którą już kiedyś Ryanair próbował zdobyć rynek. Czy tym razem uda się przekonać pasażerów do latania „pszczółką”? Przekonamy się niebawem.

Ryanair Sun to część irlandzkiej linii, która od ubiegłego roku ma swoją siedzibę w Polsce. Skupia się przede wszystkim na obsłudze połączeń czarterowych, ale od niedawna także niektórych rejsowych tras Ryanaira. Konkretniej mówiąc – wszystkich tych, które realizowane są przez samoloty zarejestrowane w Polsce i wykonywane na podstawie polskiego certyfikatu AOC.

Oczywiście nie oznacza to, że już nie zobaczymy żadnej maszyny w tradycyjnych barwach Ryanaira. Samoloty, które przylatują z innych krajów będą dalej żółto-granatowe, ale jeśli gdzieś na świecie zobaczycie Buzza, możecie być pewni, że to maszyna z Polski.

– Cieszymy się, że możemy dzisiaj uruchomić Buzza i zobaczyć, że nasze nowe, markowe samoloty pojawią się w Polsce tej jesieni – powiedział Juliusz Komorek, Przewodniczący Rady Nadzorczej Buzz.

Nowe logo już teraz wzbudza gorącą dyskusję i nie wszystkim przypadło do gustu. W samolotach Buzz dominować będą kolory: żółty, czary i biały, a w kluczowych miejscach znajdą się także rysunkowe pszczółki.

Jednak, o ile malowanie czy logo faktycznie mają dziś swoją premierę, o tyle nazwa Buzz wcale nie jest nowością w stajni Ryanaira. Być może nie wszyscy pamiętają, że marka znalazła się w posiadaniu Irlandczyków po odkupieniu jej od KLM w kwietniu 2003 roku za ok. 20 mln EUR. Zaledwie 16 miesięcy później Ryanair zakończył działanie marki, by przypomnieć sobie o niej 15 lat później na polskim rynku.

ryanair buzz
Foto: Markus Schmal / Shutterstock

– Po udanym roku rozwoju Ryanair Sun cieszymy się, że nasze samoloty będą miały nowy i unikalny branding podczas wprowadzania Buzz – powiedział Michał Kaczmarczyk, prezes Ryanair Sun. – Naszym celem jest oferowanie usług na najwyższym poziomie zarówno klientom, jak i organizatorom wycieczek – dodał.

Aktualnie Ryanair Sun dysponuje flotą 17 samolotów, która w przeciągu kilku miesięcy ma się powiększyć o kolejne 8 sztuk. Nowe egzemplarze będą zbazowane w Modlinie. Wszystkie maszyny to Boeingi 737-800. Przemalowywanie samolotów będzie się odbywać stopniowo. Powstanie także nowa strona internetowa, dzięki której pasażerowie będą mogli rezerwować bilety bezpośrednio u przewoźnika. Nadal jednak intensywnie będzie współpracował z biurami podróży.

A jak Wam podoba się Ryanair w nowej wersji?

ryanair buzz
Foto: Buzz
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
– Po udanym roku rozwoju Ryanair Sun cieszymy się, że nasze samoloty będą miały nowy i unikalny branding podczas wprowadzania Buzz – powiedział Michał Kaczmarczyk, prezes Ryanair Sun.Przed drugim wyrazem chyba zabrakło słówka "nie".
kittycate, 15 marca 2019, 1:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wyglada okropnie, ale nie ma znaczenia, byle byly tanie bilety :D
moomphas, 15 marca 2019, 11:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »