Fly4free.pl

Ryanair anulował we wtorek 110 lotów, w tym 14 z i do Polski. Ucierpieli pasażerowie z 8 polskich lotnisk

samolot Ryanair
Foto: Alexandro Michalidis / Shutterstock

Czy to się kiedyś skończy? W weekend ponad 200 odwołanych lotów, dzisiaj ponad 110. Powód? Według Ryanaira: ponownie problemy z pracownikami kontroli lotów w Europie oraz gwałtowne burze nad lotniskiem Stansted w Londynie.

Żadna inna linia w Europie nie ma tylu problemów, co Ryanair. W zeszłym tygodniu linia odwołała ponad 600 lotów w 2 dni z powodu strajków w Belgii, Portugalii i Hiszpanii. Dzisiaj pisaliśmy, że w przyszłym tygodniu mogą się rozpocząć strajki w Niemczech.

A w międzyczasie… Ryanair serwuje swoim pasażerom jeszcze więcej odwołanych lotów. Największe problemy, i to już od weekendu mają pasażerowie próbujący wylecieć z lotniska Londyn Stansted i ci, którzy dopiero chcieli dolecieć do stolicy Wielkiej Brytanii. W sumie Ryanair odwołał w sobotę i niedzielę ponad 200 lotów, z czego prawie połowę z i do Wielkiej Brytanii. Efektem tej sytuacji było m.in. ponad 1000 sztuk pozostawionych na lotnisku bagaży, po które nie zgłosili się wściekli pasażerowie, od wielu godzin czekający na wylot.

I gdy wydawało się, że Ryanairowi do ugaszenia pozostał już “tylko” pożar ze związkami zawodowymi, kłopoty na Stansted się powtórzyły. Przewoźnik odwołał dzisiaj ponad 40 lotów z tego lotniska w związku z wyładowaniami atmosferycznymi. W sumie jednak Ryanair odwołał we wtorek przynajmniej 111 lotów, winę jak zwykle zwalając na braki kadrowe pracowników kontroli lotów w całej Europie.

tablica odlotów Lotnisko Stansted
Foto: Twitter

Do tego przynajmniej drugie tyle lotów zanotowało i wciąz notuje poważne opóźnienia. W sumie we wtorek odwołanych było także kilkanaście rejsów z i do Polski. Oto one:

FR4105 Wrocław-Gdańsk

FR4106 Gdańsk-Wrocław

FR2236 Londyn Stansted-Poznań

FR2136 Londyn Stansted-Rzeszów

FR2648 Londyn Stansted-Łódź

FR2281 Londyn Stansted-Warszawa Modlin

FR1212 Birmingham-Bydgoszcz

FR2337 Poznań-Londyn Stansted

FR2282 Warszawa Modlin-Londyn Stansted

FR2469 Łódź-Londyn Stansted

FR2137 Rzeszów-Londyn Stansted

FR1213 Bydgoszcz-Birmingham

FR6877 Kraków-Mediolan Bergamo

FR6876 Bergamo-Kraków

Mamy nadzieję, że sytuacja w Ryanair i innych liniach lotniczych szybko się unormuje, bo… tak się nie da latać. A już zwłaszcza w wakacje.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
normalnie strach kupować bilety
piksel, 1 sierpnia 2018, 11:30 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »