Ryanair planuje wielką ekspansję przy granicy z Polską! Wielkopolska i Pomorze mogą się cieszyć

4 grudnia 2017, 12:30||komentarzy 10
samoloty Ryanair

Irlandzki przewoźnik chce od wiosny zbazować aż 9 samolotów na lotnisku Berlin Tegel. Dla pasażerów oznacza to ekscytującą walkę tanich linii, bo wielkie plany związane ze stolicą Niemiec ma też easyJet.

Szukasz lotu? Nie przegap następnej okazji - włącz powiadomienia! Obserwuj: #ryanair

Ryanair złożył wniosek o przyznanie praw do startów i lądowań na lotnisku Berlin Tegel w piątek. Irlandczyków nie ma obecnie na tym lotnisku – latają z portu Schoenefeld na przedmieściach Berlina, gdzie także mają w tej chwili 9 zbazowanych samolotów.

– Nasza inwestycja na lotnisku Tegel oznacza, że mieszkańcy Berlina unikną podwyżek cen biletów związanych z duopolem Lufthansy i linii easyJet – mówi w komunikacie David O’Brien, dyrektor handlowy Ryanaira.

Chodzi tu oczywiście o zamknięcie linii Air Berlin i przejęcie części aktywów po tym przewoźniku przez niemiecką i brytyjską linię lotniczą. Jednak zarówno Lufthansa, jak i easyJet nie otrzymały jeszcze zgody Komisji Europejskiej na przejęcie części Air Berlin.

Według Ryanaira stworzenie bazy na Teglu sprawi, że stolica Niemiec odzyska ponad 30 proc. miejsc, które straciła z powodu upadku niemieckiego przewoźnika.

I choć w słowach O’Briena jest sporo propagandy, z której słynie Ryanair, to z ostatnich danych wynika, że zniknięcie Air Berlin sprawiło, że Lufthansa bardzo mocno podniosła ceny biletów.

Upadek Air Berlin widać już po statystykach – w październiku liczba pasażerów na lotnisku Berlin Tegel spadła aż o 11,9 proc. w skali roku.

Ryanair interesuje się drugim berlińskim portem już od kilku miesięcy. Zaangażował się m.in. w kampanię referendalną w Berlinie, gdzie mieszkańcy mieli się wypowiedzieć na temat tego, czy chcą zamknięcia lotniska.

Zatłoczone i przestarzałe lotnisko Berlin Tegel miało przestać działać w momencie, gdy w końcu, po latach opóźnień uruchomione zostanie nowe lotnisko Berlin Brandenburg. Na razie wydaje się, że temat ten jest nieaktualny, bo w myśl najnowszych informacji, mieszkańcy stolicy Niemiec poczekają na otwarcie nowego portu aż do 2021 roku.

9 nowych samolotów Ryanaira w Berlinie to też świetne wieści dla pasażerów z zachodniej Polski, którzy bardzo chętnie korzystają z obu lotnisk w stolicy Niemiec. Według różnych statystyk, z obu portów w Berlinie korzysta nawet 1,5 mln Polaków.

Foto: Ryanair

Szukasz inspiracji na kolejną podróż?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby skomentować.

Komentarze 10 komentarzy

 1. +47 Dobre Słabe Odpowiedz
  poznan123 4 grudnia 2017, 12:49

  NIE!!! Poznaniacy i zachodnia Polska chce latać z Poznania a nie z Berlina bo to strata min 3h jazdy , co zniechęca do podróży itd. Zwłaszcza z Tegel gdzie dojazd zajmuje dłużej niż na Shonefeld ! Kiedy kolejne 2 obiecane maszyny w Poznaniu i nowe kierunki Np. Malaga , Rzym czy Amsterdam ?

 2. -6 Dobre Słabe Odpowiedz
  Leszek.Warszawa 4 grudnia 2017, 13:08

  Komentarz ukryty. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

 3. +5 Dobre Słabe Odpowiedz
  AXB 4 grudnia 2017, 13:11

  Dla Poznania za daleko… szczecin i okolice nadal czekaja i walcza o polaczenie z SZZ do NYO…. dla nas POZ czy TXL to ta sama strata czasu… ale niestety jestesmy zmuszeni z nich kozystac….

 4. +15 Dobre Słabe Odpowiedz
  AXB 4 grudnia 2017, 13:15

  Swoja droga zachodnia Polska chcialaby lataz wlasnie z SZZ. Tu jest problem…. niestety zarowno ja jak i ponad 8tys mieszkancow Sztokholmu jesttsmy zmuszeni do kozystania z POZ a najgorsze jest to ze jest problem z symchronizacja pociagu ze szczecina z lotem….. zeby dostac soe na POZ na 6 rano trzeba wyjechac juz o 21 ze szczecina…. a lotnisko jak nie mialo polaczenia tak nadal nie ma….

 5. +20 Dobre Słabe Odpowiedz
  NH2501 4 grudnia 2017, 13:25

  Dokładnie. Strata czasu i pieniędzy, podobnie z Warszawą. Czasem trzeba, ale unikam jak mogę. Koszt (paliwo, nietania A2, parking) i czas dojazdu skutecznie zniechęca wyjazdów, szczególnie tych krótkich.

 6. +4 Dobre Słabe Odpowiedz
  d-t-x 4 grudnia 2017, 13:42

  poznan123 NIE!!! Poznaniacy i zachodnia Polska chce latać z Poznania a nie z Berlina bo to strata min 3h jazdy , co zniechęca do podróży itd. Zwłaszcza z Tegel gdzie dojazd zajmuje dłużej niż na Shonefeld ! Kiedy kolejne 2 obiecane maszyny w Poznaniu i nowe kierunki Np. Malaga , Rzym czy Amsterdam ?

  Wolę lecieć z Berlina za 120, niż z Poznania za 600 czy więcej. Te 3 godziny w Polskim Busie jakoś wytrzymam.

 7. -1 Dobre Słabe Odpowiedz
  HandSome 4 grudnia 2017, 16:44

  poznań123…do Berlina ze Szczecina 150km, do Poznania250km. To jedna sprawa a kolejna to dojazd na Tegel jest bliższy niż na Schoenefeld ale to tak BTW.

 8. +7 Dobre Słabe Odpowiedz
  str84peter 4 grudnia 2017, 17:03

  HandSome poznań123…do Berlina ze Szczecina 150km, do Poznania250km. To jedna sprawa a kolejna to dojazd na Tegel jest bliższy niż na Schoenefeld ale to tak BTW.

  Co to za glupoty??? z Poznania na SXF jest 250km, a na TXL jest 280km i to jeszcze przez wiecznie zakorkowana autostrade A100.

 9. +6 Dobre Słabe Odpowiedz
  poznan123 4 grudnia 2017, 17:53

  @ Leszek – moze jestem a moze nie. Znajdz wield osob które chcą latać ale wyjazd przez Berlin zajmuje za dużo czasu. Po za tym chyba lepiej wspierać polskie lotnisko niż niemieckie prawda ? Płacić podatki na parkingu czy w restauracji w Polsce a nie w Niemczech ….
  @d-t-x słyszałem ze z Paryża można za 100 lecieć – 3 dni stopem i tez dojedziesz …. a ja wole zapłacić pare złotych więcej ( chociaż kierunki które są z i Berlina i z Poznania wcale aż tak mocno cenowo się nie różnią ) i lecieć z Poznania gdzie szybciej przechodzisz przez kontrole , wygodniej , czyste ubikacje , tańszy parking i wspieram polskie lotnisko , płace w Polsce podatek od lotu , parkingu , jedzenia itd …. po za tym nie lecę ze śmierdzącego , brudnego tegla – tragiczne lotnisko !
  Podsumowując Poznan czeka na kolejne maszyny i niech władze z Ławicy w końcu ściągną większa ilość przewoźników ….

 10. +3 Dobre Słabe Odpowiedz
  mathew77 4 grudnia 2017, 21:26

  poznan123 NIE!!! Poznaniacy i zachodnia Polska chce latać z Poznania a nie z Berlina bo to strata min 3h jazdy , co zniechęca do podróży itd. Zwłaszcza z Tegel gdzie dojazd zajmuje dłużej niż na Shonefeld ! Kiedy kolejne 2 obiecane maszyny w Poznaniu i nowe kierunki Np. Malaga , Rzym czy Amsterdam ?

  Dobrze prawisz. Poki co latam z WAW i SXF :(. I doplacam do biletu lotniczego placac za PKP, PB, paliwo, oplaty co 50km na autostradzie, nie wspominajac o zmarnowanym czasie, który mógłbym przeznaczyc na wyspanie się lub wybranie lepszego terminu wylotu.
  O rezygnacji z citybreakow nie wspomnę.

Zobacz także

Islandia na 2-dniową wycieczkę za 413 PLN (loty z Poznania, apartament, auto)

19 marca 2018, 19:04||Dodaj komentarz

Islandia na 2-dniową wycieczkę za 413 PLN (loty z Poznania, apartament, auto)

Tygodniowy pobyt w Tajlandii za 1828 PLN (loty z Warszawy do Chiang Mai + noclegi ze śniadaniami)

19 marca 2018, 17:50||Dodaj komentarz

Tygodniowy pobyt w Tajlandii za 1828 PLN (loty z Warszawy do Chiang Mai + noclegi ze śniadaniami)

Majówka w Skandynawii: 2-dniowy pobyt w Norwegii za 397 PLN (loty z Lublina, noclegi, auto)

19 marca 2018, 15:40||Dodaj komentarz

Majówka w Skandynawii: 2-dniowy pobyt w Norwegii za 397 PLN (loty z Lublina, noclegi, auto)

Dużo ważysz albo masz dziecko? Zapomnij o klasie biznes w Dreamlinerze, nawet jeśli za nią zapłaciłeś

19 marca 2018, 14:55||komentarze 2

Dużo ważysz albo masz dziecko? Zapomnij o klasie biznes w Dreamlinerze, nawet jeśli za nią zapłaciłeś

Tanie loty na południe Francji: Bordeaux z Warszawy za 88 PLN

19 marca 2018, 14:10||Dodaj komentarz

Tanie loty na południe Francji: Bordeaux z Warszawy za 88 PLN