Fly4free.pl

Ryanair wchodzi z impetem do „krainy wiecznej wiosny”! 10 nowych tras i baza operacyjna

Madera
Foto: symbiot / Shutterstock
Na wiosnę Ryanair otworzy bazę operacyjną na lotnisku Funchal na portugalskiej Maderze i uruchomi stąd 10 nowych tras! Na kilku trasach zapowiada się zacięta rywalizacja z kilkoma przewoźnikami.

Położona prawie 1100 kilometrów od wybrzeży Portugalii Madera jest jednym z najpiękniejszych wyspiarskich archipelagów świata, położona centralnie na Oceanie Atlantyckim. Ze względu na wszechobecną zieleń i wspaniały łagodny klimat Madera jest całkowicie zasłużenie nazywana „krainą wiecznej wiosny” – nie jest tu nigdy zbyt zimno ani za gorąco, Dość powiedzieć, że średnia temperatura w styczniu wynosi tu ok. 16 stopni, a w lipcu – 23 stopnie.

Do tej pory Ryanair omijał Maderę, jednak od najbliższej wiosny to się zmieni – we wtorek irlandzka linia poinformowała, że wiosną zbazuje tu 2 samoloty i uruchomi 10 połączeń!

Co warte uwagi, na liście znalazły się 2 trasy krajowe (z Porto i Lizbony), co oznacza, że będzie na tych trasach rywalizowała m.in. z narodowym przewoźnikiem Portugalii, czyli TAP (który choćby z Lizbony na Maderę lata nawet 6 razy dziennie).
Ale to nie koniec, bo jest jeszcze 8 nowych tras: będą to połączenia do Dublina, Manchesteru, Marsylii, Mediolanu Bergamo, Norymbergi, Paryża oraz Londynu Stansted. W przypadku tej ostatniej trasy Ryanair będzie rywalizował z największymi liniami w Europie: ze stolicy Wielkiej Brytanii latają m.in. Jet2 także ze Stansted), British Airways (z Heathrow), easyJet (codzienne połączenia z Gatwick) i Wizz Air (z Londynu Luton). Ryanair raczej nie boi się konkurencji, stąd aż 6 połączeń na tej trasie tygodniowo (z wyjątkiem niedziel).

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy otworzyć naszą bazę operacyjną na Maderze. Wydajne operacje i konkurencyjne cenowo opłaty lotniskowe to fundament, na którym Ryanair chce budować swoją długotrwałą obecność tutaj – powiedział Eddie Wilson, prezes Ryanaira. Dodał też złośliwie, że następnego lata Ryanair będzie wykonywał aż 160 lotów z i do Portugalii, czyli dwa razy więcej niż TAP.

Nie jest to oczywiście przypadkowy cytat, bo Ryanair od wielu miesięcy znajduje się w konflikcie z portugalskim rządem (brzmi znajomo?), który oskarża o nielegalną pomoc dla narodowego przewoźnika i blokowanie slotów na lotnisku w Lizbonie. A  nawet…utrudniania życia – kilkanaście dni temu Ryanair poinformował, że z powodu opieszałości miejscowych władz linia jest zmuszona do czasowego zawieszenia 3 tras z Lizbony do Maroka.

Na Maderze zapowiada się więc bardzo ciekawe turystycznie lato, a my mamy nadzieję, że być może w kolejnej fazie ekspansji Ryanair uruchomi bezpośrednie loty na tę przepiękną wyspę z Polski.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Mapa. To wszystko po dwukropku mozna by narysować na mapie - są nawet mapy które rysuja sie za same i za darmo :) Znacznie podniosłoby wartość artykułu. Co wiecej mozna by sie pokusić o analize dni/godzin pod przesiadki z Polski :D
tom971, 23 listopada 2021, 18:03 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »