Fly4free.pl

Rumunia znosi obostrzenia dla podróżnych z Polski. Wszyscy wjedziemy bez testów i kwarantanny!

transylwania rumunia
Foto: DaLiu / yayimages.com

Rumunia zdecydowała się na zmianę przepisów wjazdowych dla Polaków. Nasz kraj został uznany za bezpieczny epidemiologicznie, a więc wreszcie możemy wjechać do Rumunii bez testów i kwarantanny.

Obecnie jest tylko kilka krajów, które wpuszczają Polaków bez żadnych ograniczeń, tzn. bez testów na koronawirusa i kwarantanny. W Europie to Albania i Macedonia Północna, a na świecie także Kostaryka, Dominikana i Meksyk. Teraz dołącza do nich Rumunia!

Informację potwierdza również Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Polska nie jest uznawana przez władze Rumunii za kraj niebezpieczny epidemicznie i jest umieszona na tzw. zielonej liście. Tym samym nie ma ograniczeń epidemicznych dla osób przybywających z Polski do Rumunii – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Nadal należy jednak pamiętać o obostrzeniach panujących na miejscu. Różnią się one w zależności od wybranego regionu, ale mogą oznaczać godzinę policyjną, limity w sklepach, restauracjach i komunikacji miejskiej, a także obowiązek zasłaniania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach.

Wcześniej Rumunia bez testów była dostępna jedynie dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Teraz obostrzenia zostały poluzowane dla wszystkich podróżnych z Polski. Nowe przepisy zaczynają obowiązywać ze skutkiem natychmiastowym.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »