Fly4free.pl

Rosja poszerza obszar darmowej e-wizy dla turystów! Obejmie prawie 1/3 kraju!

Foto: Dan Weits / Shutterstock

Od poniedziałku obywatele 53 krajów (w tym Polski) mogą podróżować z darmową e-wizę na rosyjski Daleki Wschód. To ogromny obszar obejmujący ponad 6,1 mln kilometrów kwadratowych!

Rosja coraz mocniej otwiera się na turystów i to widać – od wakacji możemy z darmową e-wizą turystyczną wjeżdżać do obwodu kaliningradzkiego, od jesieni – zwiedzać Petersburg i okolice, teraz zaś przyszedł czas na tzw. Daleki Wschód, czyli najbardziej wysunięte na wschód tereny Rosji.

Z informacji na stronie MSZ widzimy, że możemy już aplikować o e-wizę do następujących miejsc:

– Kraj Nadmorski (Primorsky Krai)

– Obwód sachaliński

– Kraj Kamczacki

– obwód amurski

– Kraj Chabarowski

– Czukocki Okręg Autonomiczny

– Buriacja

– Kraj Zabajkalski

Tak jak w poprzednich przypadkach, aplikować o wizę można na stronie rosyjskiego MSZ. E-wiza jest darmowa i ważna 30 dni od dnia jej wystawienia. Jednorazowo na terenie Rosji możemy maksymalnie przebywać przez 8 dni.

Na podstawie wystawionej e-wizy można wjechać do Rosji przez Władywostok (zarówno port lotniczy jak i drogą morską), a także następujące lotniska: Pietropawłowsk-Kamczacki, Blagowieszczeńsk, Chabarowsk, Jużnosachalińsk, Anadyr, Czyta i Ułan Ude. W wybranych regionach możliwe jest też przekroczenie granicy drogą lądową lub morską (w wyselekcjonowanych i wyszczególnionych na stronie MSZ punktach granicznych).

Na liście krajów, których obywatele mogą aplikować o e-wizę, znaleźli się obywatele 53 krajów, w tym Polski.

Wniosek o e-wizę można składać nie wcześniej niż 20 i nie później niż 4 dni przed planowaną podróżą.

Przypomnijmy też, że według wstępnych zapowiedzi władz Rosji, od 2021 roku darmowa turystyczna e-wiza ma umożliwiać zwiedzanie całego kraju.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Wreszcie Rosja otwiera się na świat!
KarolKwiat, 29 stycznia 2020, 21:44 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »