Fly4free.pl

Od stycznia Rosja wprowadzi turystyczne e-wizy na cały kraj! Wiemy, ile będą kosztowały

Foto: TTStudio / Shutterstock

Od 1 stycznia 2021 roku będziemy mogli wjechać do Rosji na podstawie prostej turystycznej e-wizy i przez 16 dni poruszać się po terytorium całego kraju – zapewnia Jewgienij Iwanow, wiceminister spraw zagranicznych tego kraju w rozmowie z dziennikiem “Kommersant”.

Od zeszłego roku Rosja rozwija system darmowych e-wiz turystycznych w wybranych regionach kraju – obecnie bez zbędnych formalności możemy wjechać do obwodu kaliningradzkiego i Petersburga, a od niedawna także na tzw. Daleki Wschód. Otwarcie, obliczone na zachęcenie do odwiedzin turystów, na razie się sprawdza – Iwanow podaje, że władze wydały 94 tysiące e-wiz na wjazd do Kaliningradu i 105 tysięcy do Petersburga i obwodu leningradzkiego.

I potwierdza, że to dopiero początek, bo od 1 stycznia 2021 roku Rosja wprowadzi turystyczną e-wizę uprawniającą do podróży po całym kraju. Rosjanie zdradzają już pierwsze szczegóły: wiza ma być ważna przez 16 dni i będzie można o nią aplikować w taki sam sposób jak obecnie, czyli za pośrednictwem strony internetowej rosyjskiego MSZ.

To ogromne ułatwienie, bo obecnie zdobycie klasycznej wizy turystycznej wiąże się z szeregiem uciążliwych formalności, które musimy spełnić.

O e-wizę aplikować będą mogli przedstawiciele krajów Unii Europejskiej (w tym Polski), a także wybranych krajów azjatyckich, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej – w sumie lista liczy 53 kraje. Na pewno nie będzie ona dostępna dla obywateli m.in. USA, Wielkiej Brytanii i Kanady.

A ile będzie kosztowała e-wiza? Według Iwanowa, całkowity koszt ma wynieść 50 USD, czyli ok. 195 PLN.

Rosjanie szacują, że w 2024 roku chcieliby, aby przychody z turystyki wynosiły 15,5 mld USD rocznie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
"Rosjanie szacują, że w 2024 roku chcieliby, aby przychody z turystyki wynosiły 15,5 mld USD rocznie." Fajne zdanie :) Szacują, że chcieliby, a w 2024 roku rocznie :) 
Wasioł, 8 lutego 2020, 14:19 | odpowiedz
A czy ktoś ma jakieś informacje, czy bezpłatne evisy będą dalej tam gdzie teraz są? Czy mają wprowadzić wszędzie odpłatne i w stałej kwocie?
Grzegorz Brzoskowski, 10 lutego 2020, 10:19 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czy te 15,5 mld USD rocznie to razem z łapówkami dla funkcjonariuszy czy netto (czyli bez)?
wadl, 11 lutego 2020, 11:46 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »