Fly4free.pl

Saudyjski gigant idzie na zakupy. Nowa linia zamówiła właśnie 72 nowe Dreamlinery!

Foto: motive56 / Shuttestock
– Nowa linia odzwierciedla ambitną wizję Arabii Saudyjskiej, aby wpływać na przyszłość branży lotniczej i rozwijać ją pod kątem zadowolenia pasażerów – mówi Tony Douglas, prezes linii Riyadh Air, która właśnie dokonała gigantycznego zamówienia na Boeingi 787-9.

Po kilku miesiącach ciszy nowa saudyjska linia ruszyła ze zmasowaną ofensywą. W weekend poznaliśmy nazwę przewoźnika i pierwsze szczegóły dotyczące działalności linii, we wtorek zaś Boeing ogłosił, że linia Riyadh Air złożyła ogromne zamówienie na nowe samoloty.

Zgodnie z komunikatem prasowym, Saudyjczycy zamówili u Boeinga aż 72 Dreamlinery 787-9. Z tej liczby 39 samolotów przewoźnik zamówił od razu, 33 pozostałe to opcja, którą przewoźnik może wykorzystać w przyszłości.

Nie znamy na razie dodatkowych szczegółów zamówienia, a więc przede wszystkim terminu dostawy nowych samolotów ani konfiguracji tych maszyn. Pewne jest jednak, że Saudyjczycy będą chcieli otrzymać nowe maszyny możliwie jak najszybciej. A co z konfiguracją? Boeingi 787-9 zabierają na pokład do 300 pasażerów i mają zasięg ponad 14 tysięcy kilometrów.

„Dziewiątki” znamy doskonale, bo są one obecne we flocie LOT – narodowy przewoźnik dysponuje samolotami zabierającymi na pokład 294 pasażerów, w tym 24 w klasie biznes i 21 w premium economy.

Wiele wskazuje na to, że nie jest to ostatnie zamówienie Riyadh Air, gdyż w ostatnich miesiącach mocno spekulowano, że przewoźnik może zamówić nawet 40 Airbusów A350 od francuskiego producenta samolotów z Tuluzy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »