Fly4free.pl

Raj dla niezaszczepionych turystów chce w końcu wprowadzić restrykcje dla podróżnych!

Foto: Maciej Czekajewski / Shutterstock

Meksykańskie ministerstwo turystyki chce, aby rząd wprowadził dla podróżnych przyjeżdżających do tego kraju obowiązek przedstawienia przy wjeździe certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 lub aktualnego negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Oficjalne decyzje w tej sprawie mają zapaść w przyszłym tygodniu, choć wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie.

Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa Meksyk pozostawał jednym z nielicznych turystycznych krajów świata, który nie miał szczególnych restrykcji wjazdowych dla podróżnych z całego świata: ruch lotniczy odbywał się bez ograniczeń, a podróżni nie musieli się poddawać kwarantannie ani też przedstawiać negatywnego wyniku testu na koronawirusa, jak w wielu innych krajach. Teraz jednak ta sytuacja ma się drastycznie zmienić, a za wprowadzeniem ograniczeń odpowiada się sama… branża turystyczna.

Powód to oczywiście rosnąca liczba zakażeń – pod koniec sierpnia liczba nowych zachorowań w kraju przekraczała 20 tysięcy dziennie, obecnie zaś ustabilizowała się na poziomie 17-18 tys. przypadków na dobę. Jednak problemem dla branży turystycznej jest to, że największe ogniska występują w miejscowościach turystycznych takich jak Cancun czy Los Cabos.

Stąd propozycja, z którą wystąpili regionalni szefowie resortów turystyki z całego kraju. Zakłąda ona, że Meksyk wprowadzi dla podróżujących do Meksyku obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub paszportu szczepionkowego. Propozycja ma zostać przedstawiona w przyszłym tygodniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W lokalnych mediach czytamy jednak, że do wprowadzenia takich restrycji jest jednak daleka droga, bo po uzyskaniu zgody rządu pozostanie jeszcze ustalenie szczegółów zmian w przepisach, m.in. z resortem zdrowia.

Sprawa komplikuje się tym bardziej, że przeciwnikiem jakichkolwiek restrykcji dla podróżnych jest np. prezydent tego kraju Andres Manuel Lopez Obrador, który jeszcze w sierpniu zarzekał się, że Meksyk nie wprowadzi tego typu obostrzeń.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu restrykcje dla przyjezdnych wprowadziła Albania, która prowadziła podobną politykę do tej meksykańskiej. W ten sposób lista krajów, do których można wjechać bez żadnych restrykcji, dość znacząco się skurczyła.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »