Fly4free.pl

Kolejne polskie biuro podróży będzie sprowadzać Ukraińców swoimi czarterami

ukraina
Foto: Alice Kotlyarenko / Unsplash
Biuro podróży Rainbow jest trzecim w Polsce, które zdecydowało się pomóc Ukraińcom, udostępniając im bezpłatne miejsca w swoich samolotach. Tym samym Rainbow dołączy do Tui i Itaki, które również podjęły taką decyzję.

Firmy z całej Polski pomagają uchodźcom z Ukrainy najlepiej jak potrafią. Firmy transportowe oferują bezpłatne przejazdy, firmy spożywcze dają produkty, inni po prostu wspierają zbiórki finansowo. Do akcji pomocowych dołączyły też biura podróży. Najpierw Itaka i Tui, a teraz także Rainbow.

Choć może wydawać się to najbardziej błahym z problemów, wielu Ukraińców wiadomość o wojnie zastała… na wakacjach. Zamknięta przestrzeń powietrzna nad ich krajem sprawiła natomiast, że nie mają możliwości powrotu do swojej ojczyzny – nawet, gdyby chcieli.
Na szczęście biura podróży w Polsce zdecydowały się stanąć na wysokości zadania i pomagają ludziom z Ukrainy wyjechać z wielu krajów świata. O dołączeniu do akcji, w swoich mediach społecznościowych poinformował Rainbow.

– Do odwołania oferujemy w tym celu za darmo wszystkie wolne, powrotne miejsca w naszych czarterach gdzie do wylotu pozostało mniej niż 7 dni. Powroty koordynuje specjalny zespół w Call Center, kontakt: ukraina@r.pl – informuje Rainbow.

Dodatkowo firma zdecydowała się sfinansować podróż dużej grupy Ukraińców, którzy utknęli w Kenii. Ponieważ Rainbow nie może udostępnić im miejsca na locie czarterowym, zdecydował się zakupić bilety na loty rejsowe, które pomogą im się wydostać. Udostępniono również autokary i busy, które – we współpracy z Urzędem Miasta w Łodzi, będą rozwozić uchodźców po różnych miastach Polski i Europy (głównie, aby mogli dołączyć do swoich rodzin). Firma zapewnia również, że każdy pracownik, który zaangażuje się w pomoc jako wolontariusz (przy dowolnej akcji pomocowej), otrzyma na ten poczet dzień wolny.

Wcześniej takie same kroki podjęła Itaka oraz Tui. Ta pierwsza już wczoraj poinformowała, że udało się sprowadzić do Polski pierwsze osoby z Zanzibaru. Chwilę później prezes firmy zapewnił, że kolejne osoby również mogą liczyć na pomoc.

– Tylko przez ostatni weekend udało nam się sprowadzić do Wilna 69 obywateli Ukrainy z Madery, a także 6 turystów z Zanzibaru do Polski. W ciągu kolejnych dni zaplanowane są powroty dla 43 obywateli Ukrainy z Zanzibaru i 2 obywateli z Dominikany i 11 z Egiptu – napisał Piotr Henicz.

TUI natomiast oferuje miejsca na lotach czarterowych, głównie z Egiptu i Turcji (ale także innych kierunków z ich oferty) i obiecało wpłacić 150 tys. PLN na Polskiej Akcji Humanitarnej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »