Fly4free.pl

Złamali się! Jedyna duża linia z obowiązkiem szczepień na COVID dla pasażerów zmienia regulamin

Foto: lje / Shutterstock
Od przyszłego tygodnia linia Qantas przestanie wymagać od wszystkich pasażerów certyfikatów szczepień na trasach międzynarodowych. Zrobi to w reakcji na decyzję australijskiego rządu, który także zniósł taki wymóg przy przekraczaniu granic, choć jeszcze kilka dni temu przewoźnik nie miał takich planów.

Gdy jesienią 2020 roku prezes Qantas Alan Joyce zapowiadał wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich swoich klientów, wśród pasażerów zawrzało. Tym bardziej, że – jak twierdził Joyce – rozmawiał z prezesami innych linii i taka regulacja miała stać się standardem na całym świecie. Ostatecznie tak się nie stało, a kontrowersje też nie były duże, bo gdy Qantas w zeszłym roku wznowił loty międzynarodowe, obowiązek okazywania certyfikatu był zgodny z polityką wjazdową do Australii.

Tymczasem teraz długo zamknięta Australia teraz całkowicie zliberalizowała przepisy – od 6 lipca wjeżdżając do tego kraju nie są już potrzebne żadne dokumenty związane z koronawirusem, w tym certyfikat poświadczający zaszczepienie.

Jednak co ciekawe, mimo poluzowania restrykcji linia Qantas na początku zapowiedziała, że w dalszym ciągu będzie wymagać od swoich klientów przedstawiania dokumentów potwierdzających pełne zaszczepienie przeciw COVID-19.

Ostatecznie jednak przewoźnik zmienił zdanie i zapowiedział zmianę polityki. Od wtorku 19 lipca australijski przewoźnik nie będzie już wymagał od swoich pasażerów potwierdzenia, że są w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19. Jednocześnie jednak australijska linia uczula swoich pasażerów, że wciąż są kraje, gdzie szczepienie jest wymagane jako warunek wstępu, więc klienci przewoźnika powinni dokładnie studiować reguły wjazdowe poszczególnych państw.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Novak Djokovic lubi to!
Jac, 18 lipca 2022, 20:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »