Fly4free.pl

Whisky, tatuaże i market! Przedłużony weekend w Edynburgu za 290 PLN. Loty z Gdańska + noclegi

290 PLN
Oferta wyprzedana
Ulica w Edynburgu
Foto: f11photo / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Przed wami jedno z najbardziej malowniczych europejskich miejsc: Edynburg. Klimatyczne uliczki z zabytkową architekturą, liczne muzea, intensywne życie towarzyskie oraz oczywiście whisky – miasto świetnie nadaje się na krótki city break.

W podróż do Szkocji wybierzecie się w dogodnym terminie 28 – 30 marca (sobota – poniedziałek). Oba loty zaplanowano na wieczór, nie będziecie musieli więc wcześnie rano zrywać się na samolot, ciesząc się równocześnie całodziennym zwiedzaniem Edynburga w poniedziałek.

Na miejscu proponuję zatrzymać się w hotelu ibis budget Edinburgh Park. Znajdziecie tam wszystko, co będzie wam potrzebne do krótkiego pobytu – bez zbędnych luksusów, ale w przypadku tej wycieczki nie chodzi przecież o wylegiwanie się w hotelu.

Termin podróży: 28 – 30 marca
Linie lotnicze: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: hotel

Za wycieczkę na przedłużony weekend zapłacicie 290 PLN/osoba, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Hotel424 PLN/2 osoby

W Edynburgu zatrzymajcie się w hotelu znanej sieci Ibis Budget. Jego dogodna lokalizacja (pomiędzy lotniskiem a centrum miasta) oraz dostęp do transportu publicznego sprawia, że będzie to doskonała baza wypadowa do odkrywania uroków Edynburga.

Edynburg hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w Edynburgu?

Edynburg to idealne miejsce na city break: o bogatej historii, zabytkowej architekturze, z własnym niesamowitym klimatem. Z drugiej strony, współczesne oblicze miasta również posiada swój niepowtarzalny charakter: z jego nowoczesnymi akcentami, licznymi pubami oraz ciekawymi wydarzeniami.

W czasie wędrówek po mieście nie możecie ominąć charakterystycznych miejsc: zabytkowego zamku oraz Pałacu Holyrood. Łączy je słynna ulica Royal Mile, o długości 1,81 km – to właśnie ona dała początek szkockiej mili.

Zastanawiacie się, co warto zrobić w czasie weekendowego wyjazdu? Możliwości jest sporo: 28 – 29 marca w mieście odbywać się będzie konwent tatuażu. W niedzielę możecie wybrać się na Stockbridge Market – tradycyjny targ, gdzie będziecie mogli zaopatrzyć się w lokalne produkty, rękodzieła miejscowych rzemieślników oraz antyki. Warto również spróbować whisky w jej ojczyźnie: możecie zrobić to na Royal Mile: 50 minutowa prezentacja wraz z degustacją kosztować będzie od 17 GBP.

Panorama Edynburga
Foto: f11photo / Shutterstock
Punkt widokowy
Foto: Shaiith / Shutterstock
Ulica w mieście
Foto: Edinburghcitymom / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Pamiętajcie, że podróżując do Szkocji musicie przestawić zegarek o jedną godzinę do tyłu.

  • Zastanawiacie się co z podróżowaniem do Wielkiej Brytanii po Brexicie? Stan obecny: nie potrzebujecie wizy, do wjazdu wystarczy dowód osobisty, a z roamingu w dalszym ciągu możecie korzystać „jak w domu”.

  • Członkostwo w WIZZ Discount Club (WDC) umożliwia korzystanie z atrakcyjnych zniżek na loty Wizz Air i inne usług. Koszt WDC? Od 39,99 EUR (ok. 171 PLN).

  • Pamiętajcie o zabraniu ze sobą wielowalutowej karty Revolut, by nie tracić na dodatkowych przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »