Fly4free.pl

Z Berlina polecimy do USA i Kanady od 640 PLN w jedną stronę! Świetne wieści dla pasażerów z zachodniej Polski

Foto: InsectWorld / Shutterstock

Tania linia Primera Air uruchomi od czerwca 2019 r. loty z lotniska Berlin Tegel do Bostonu, Nowego Jorku i Toronto. Ceny biletów zaczynają się od 149 EUR w jedną stronę!

Nowe bezpośrednie połączenia transatlantyckie z Berlina to świetne wieści dla kilkuset tysięcy pasażerów z zachodnich województw naszego kraju, którzy wybierają lotnisko w stolicy Niemiec. Nie jest to mała grupa – w zeszłym roku z obu berlińskich lotnisk korzystało nawet ok. 300 tys. Polaków.

Primera Air to islandzko-łotewska tania linia lotnicza, która z przytupem weszła na rynek lotów transatlantyckich. Jest to też jedna z najtańszych linii lotniczych w Europie w przeliczeniu na kilometr – w niedawnym rankingu najtańszych przewoźników świata linia znalazła się w ścisłej czołówce.

Przewoźnik zaczął swoją ekspansję od Wielkiej Brytanii, ale wciąż uruchamia nowe trasy: w zeszłym tygodniu zapowiedział uruchomienie połączeń z Brukseli do Newark, Bostonu i Waszyngtonu, teraz przyszedł czas na Berlin.

Oczywiście, Primera Air to tania linia lotnicza, więc nie ma co liczyć na komfort oferowany przez tradycyjnych przewoźników. Dość powiedzieć, że połączenia będą realizowane na pokładach wąskokadłubowych Boeingów 737 MAX 9, które Primera Air ma odebrać w przyszłym roku.

– Berlin od dawna był jednym z kluczowych lotnisk w naszej strategii rozwoju. To jedno z głównych europejskich miast, do którego możemy sprowadzić wielu turystów z Ameryki Północnej, których nie byłoby stać na podróże tradycyjnymi liniami – mówi Anastazja Visnakova, dyrektor handlowy linii Primera Air

Połączenie na lotnisko JFK zostanie uruchomione 7 czerwca i będzie realizowane codziennie. Loty do Bostonu i Toronto mają zostać zainaugurowane 9 czerwca – tu połączenia mają być realizowane 4 razy w tygodniu. Zdecydowanie największą zaletą nowego przewoźnika w stolicy Niemiec ma być cena – dostępne już w systemie rezerwacyjnym Primera Air bilety zaczynają się od 149 EUR (ok. 640 PLN) za lot w jedną stronę.

Dodajmy, że Primera nie jest jedynym przewoźnikiem, który w przyszłym roku zacznie loty z Berlina do USA. Także w czerwcu swoje połączenie ze stolicy Niemiec do Filadelfii uruchomi linia American Airlines.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
1300plz w obie strony przy dobrym kalendarzu. To jest deal?
HandSome, 31 sierpnia 2018, 13:06 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Przecież nie  chodzi o deal ale o reklamę Niemiec. Z czegoś portal musi żyć a tu w kółko super, extra, hiper oferty z Niemiec.
HandSome 1300plz w obie strony przy dobrym kalendarzu. To jest deal?
zulu, 31 sierpnia 2018, 14:38 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Gdybys sie troche znal  to bys wiedzial ze 1300 zl za bilet do NYC W SEZONIE to jest dobra cena. Z PL takich cen nie ma, chyba , że error fare. Zreszta te bilety juz są i kosztuja 1200 
HandSome 1300plz w obie strony przy dobrym kalendarzu. To jest deal?
Magma, 31 sierpnia 2018, 15:34 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Magma...zapewne jesteś TYM co się świetnie zna?(heh) Nie neguję. Jednak  z przeliczaniem ojro/złotówki to już masz mały problem.  Za 298 ojro nie wychodzi mi w żaden sposób 1200 plz. Masz jakieś specjalne algorytmy czy discount od przewoźnika?(heh). Pozdro
HandSome, 31 sierpnia 2018, 16:22 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 Jeżeli bilety byłyby faktycznie w cenie 1300PLZ jak napisałeś, to kosztowałyby 13 groszy. Proszę nie myl tych (PLZ i PLN) oznaczeń bo to jest różnica.
HandSome 1300plz w obie strony przy dobrym kalendarzu. To jest deal?
kamil7430, 31 sierpnia 2018, 16:25 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Mam typowe...rozchwianie emocjonalne. Poprawię się. Obiecuję(heh) Powinno być...PLN. Zainteresowanych b.przepraszam
HandSome, 31 sierpnia 2018, 17:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Widac już screena w artykule z ceną, chyba nic wiecej nie trzeba dodawać? Nie potrzeba algorytmów, serio.
HandSome Magma...zapewne jesteś TYM co się świetnie zna?(heh) Nie neguję. Jednak  z przeliczaniem ojro/złotówki to już masz mały problem.  Za 298 ojro nie wychodzi mi w żaden sposób 1200 plz. Masz jakieś specjalne algorytmy czy discount od przewoźnika?(heh). Pozdro
Magma, 31 sierpnia 2018, 19:15 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie przesadzajmy, że to jest super deal, jak w tym roku leciałem United i z powrotem Lufą za 1600 zł (TXL-EWR). Z rejestrowanym i wyżywieniem na pokładzie. No i szerokim kadłubem. A tak z ciekawości. Jak to jest z zabieraniem jedzenia na pokład? Bo jak czytam czego nie wolno wwozić do USA i EU, to wychodzi na to, że tylko suchą bułkę można zabrać ;) Chyba że coś źle interpretuję.
badmoon, 31 sierpnia 2018, 22:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »