Fly4free.pl

Jak z głową korzystać z Airbnb (+79 zł bonusu)

Foto: x
Nowa wersja tekstu: http://www.fly4free.pl/poradnik-jak-z-glowa-korzystac-z-airbnb-i-dostac-25-bonusu-94-pln/Za każdym razem, gdy publikujemy nowe kody rabatowe obniżające ceny noclegów na Airbnb wielu z Was w komentarzach zadaje pytania, jak korzystać z Airbnb i czy to bezpieczne. Dziś krok po kroku omawiamy proces rezerwacji i podpowiadamy, jak z głową korzystać z Airbnb.

Zarejestruj się w Airbnb z naszego polecenia i otrzymaj 79 złotych (25$) bonusu za pierwszą rezerwację za 75$ >>

Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z Airbnb i nie macie jeszcze konta, podpowiemy też, jak dostać bonus (79 złotych) za pierwszą rezerwację.

Przykładową rezerwację przeprowadzimy dla pary podróżnych wybierających się na weekend 11-13 I do Berlina. Nasi podróżni pokoju potrzebują do spania, odświeżania się i zmagazynowania swojego bagażu, dzień zamierzają spędzać aktywnie „na mieście”. Dopuszczają wynajęcie tylko samodzielnego mieszkania, cenią sobie prywatność. Nasi podróżni wymagają, aby w kwaterze działało Wi-Fi i była możliwość przygotowania posiłku z samodzielnie zakupionych produktów. Nie mają sprecyzowanych wymagań co do lokalizacji, Berlin posiada doskonałą komunikację miejską, wykluczają tylko rejony odległe o więcej niż 5 km od Bramy Brandenburskiej. Głównym kryterium ma być niska cena.

Bierzemy się za wyszukiwanie:

Zaczynamy rezerwację od wskazania miejsca, w którym szukamy noclegu, daty pobytu oraz liczby potrzebnych miejsc noclegowych. Już na tym etapie rezerwacji wskazujemy wstępnie jakiego rodzaju zakwaterowanie nas interesuje:

  • samodzielne mieszkanie/dom ( opcja „cały dom/apartament”),
  • mieszkanie razem z gospodarzem/innymi lokatorami pod jednym dachem, ale w wydzielonym pokoju. Wspólne mogą być np. kuchnia i łazienka (opcja „pokój prywatny”),
  • tylko łóżko czyli na przykład prycza w hostelu (opcja „pokój współdzielony”).

W następnym kroku otrzymujemy listę dostępnych możliwości noclegowych.

Niestety Airbnb ostatnio odświeżając interfejs usunęło opcję segregowania listy wyników według kryterium ceny. Zresztą usuwanie możliwości sortowania po cenie to szerszy trend i opcja ta znika z coraz większej liczby serwisów. Jak zatem filtrować listę wyników?

Zaczynamy od ceny i ustawiamy przedział cenowy (za pomocą suwaka w lewej kolumnie), na który pozwala nasz budżet. W przypadku bohaterów naszego tekstu będzie to 50 USD (ok. 160 zł):

Na liście wyników po wprowadzeniu kryterium ceny wciąż mamy 223 wyniki, czyli zbyt wiele, by przeglądać. W boksie „Typ Pokoju” klikamy w link „Pokaż więcej….”, który przenosi nas do panelu wyboru dodatkowych kryteriów wyszukiwanej oferty. My chcemy dodać tutaj wymóg „Wi-Fi”.

Ponieważ lista wyników nadal jest zbyt długa, korzystamy z wyszukiwania na mapie (szczyt lewej kolumny) i zawężamy obszar naszych zainteresowań do ścisłego centrum. Kolejnym zaostrzeniem kryterium jest obniżenie ceny maksymalnej o 5 USD, do 45 USD.

Nasza lista wyników wygląda następująco:

Jeżeli mamy wybór między ofertami z recenzjami, lub bez – zawsze wybieramy te z recenzjami. To niezwykle istotne kryterium. Po oferty bez recenzji sięgamy tylko w przypadku miejsc, gdzie tych pierwszych znaleźć nie możemy, zwiększając nawet widełki cenowe. Recenzja to dowód, iż wynajmujący ma już doświadczenie z Airbnb, że z niego korzysta, a treść recenzji jest źródłem dodatkowych informacji o lokalu.

Liczba recenzji danego lokalu prezentowana jest w żółtym dymku. Czasem tuż obok znajdziemy w szarym dymku liczbę „innych recenzji”. Tak się dzieje, jeśli gospodarz wynajmuje przez Airbnb więcej niż jeden pokój/lokal. „Inne recenzje” to rekomendacje dotyczące innych ofert gospodarza, niż obiekt naszego zainteresowania.

Ograniczamy się w przypadku naszego przykładowego wyszukiwania do ofert z recenzjami. Najlepiej zlokalizowana z nich jest oferta z numerem 1 (https://www.airbnb.pl/rooms/753392). Klikamy w link i sprawdzamy szczegóły oferty:

Oczywiście ważne dla nas informacje to zdjęcia (tych tu jest mało, dają jednak pogląd na co co nas czeka), opis (gospodarz wprost mówi o spartańskich warunkach), mapa, regulamin domu itd.

Koniecznie jednak uwagę należy zwrócić na:

  • komentarze na dole oferty,
  • boks z profilem gospodarza zaznaczony na powyższym zrzucie kolorem pomarańczowym.

Naszym gospodarzem będzie Martin (po kliknięciu w imię zobaczycie jego profil), który ma:

  • wskaźnik aktywności: 96%,
  • czas odpowiedzi: w ciągu kilku godzin,
  • kalendarz zaktualizowany: wczoraj.

Wskazuje to, że nasz gospodarz jest aktywnym użytkownikiem portalu. 96% wysyłanej do niego korespondencji spotyka się z odzewem, na informacje reaguje szybko, dba również o to, by podawane przez niego informacje o dostępności lokalu były aktualne. Wbrew pozorom nie jest to oczywiste.

Jeżeli gospodarz ma niski wskaźnik aktywności, można spodziewać się, że nie odpowie na wysłaną wiadomość, jeżeli natomiast odpisuje w ciągu kilku dni, wiadomo, że odpowiedzi od niego nie dostaniemy szybko. Czemu to są istotne kwestie?

Zawsze przed rezerwacją piszemy do gospodarza z pytaniem o dostępność lokalu w danym terminie. Oczywiście możliwe jest złożenie rezerwacji bez korespondencji wstępnej, jednak w momencie rezerwacji Airbnb zakłada nam blokadę na karcie na kwotę równą kosztowi noclegu, a jeśli gospodarz odrzuci rezerwację (na przyjęcie/odrzucenie rezerwacji ma 24h) blokada będzie na karcie wisiała jeszcze parę dni. Przycisk „Wyślij wiadomość” znajduje się pod zdjęciem gospodarza w boksie zaznaczonym na screenie wyżej.

Gdy otrzymamy odpowiedź pozytywną – rezerwujemy. Powiadomienie o nowej wiadomości można otrzymać SMS-em na telefon, mailem, i przez aplikację na urządzenia mobilne (opcje do ustawienia w profilu użytkownika..

Na tym etapie warto zwrócić uwagę na zasady anulowania rezerwacji. Są one różne zależnie od lokalu i gospodarza (rodzaje zasad anulowania pod linkiem). Nasz nocleg w Berlinie zasady rezerwacji ma „elastyczne”, czyli przysługuje nam pełen zwrot kosztów, do jednego dnia przed przyjazdem. Zwracana nie jest prowizja Airbnb.

Inna sprawa, o której trzeba pamiętać w trakcie rezerwacji, to ewentualna kaucja. Gospodarz ma możliwość zażyczyć sobie od nas kaucję na czas pobytu. Jeśli tak się dzieje, jest to wyraźnie zaznaczone w opisie oferty i na etapie rezerwacji oraz wskazana jest wysokość kaucji. Jeśli gospodarz życzy sobie kaucję, Airbnb założy na naszej karcie blokadę na tę kwotę w dniach naszego pobytu.

Żadnych pieniędzy nie płacimy gospodarzowi gotówkowo. Pieniądze za pobyt blokowane są na naszej karcie w chwili założenia rezerwacji, a do gospodarza przekazywane są 24-h po zakończeniu naszego pobytu.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o zasadach zwrotów dla gości Airbnb. Cytując regulamin: (Airbnb – przyp. red.) zapewni Gościowi zwrot należności lub zrobi wszystko, by znaleźć i zarezerwować mu podobne miejsce (…). Kwota zwrotu będzie zależała od charakteru problemu z podróżą. „Problemy w podróży” dzielą się na trzy kategorie, (1) gospodarz anuluje rezerwację 24 godziny lub krócej przed planowanym rozpoczęciem pobytu lub nie umożliwia Gościowi dobrego dostępu do miejsca noclegowego, (2) opis oferty na Stronie nie odpowiada rzeczywistemu stanowi miejsca pobytu (np. rozmiar przestrzeni, obecność dodatkowych udogodnień lub lokalizacja), lub (3) miejsce pobytu nie jest, ogólnie rzecz biorąc, czyste czy bezpieczne.

Moje prywatne doświadczenia:

Rezerwowałem w tym roku nocleg z Airbnb na kilkanaście wyjazdów: w Austrii, Belgii, Holandii, Francji, Izraelu, Szwecji, Wielkiej Brytanii, na Cyprze, Węgrzech, we Włoszech. Miałem fajne, tańsze niż hotelowe, oryginalne noclegi, poznałem ciekawych ludzi, wszystko zadziałało jak dobrze naoliwiony mechanizm. Bez problemu udawało się korzystać z kodów zniżkowych (było ich parę w tym roku), czy załatwiać niestandardowe prośby, typu dużo wcześniejsze zameldowane, lub dużo późniejsze wymeldowanie.

Próbowałem też zarezerwować noclegi w Polsce (udało mi się w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu), ale tu moje „wrażenie z użytkowania Airbnb” były (poza miłymi wyjątkami) gorsze niż przy ofertach zagranicznych. A to brak kontaktu, a to nieaktualny kalendarz, a to nieumiejętne (Airbnb wycina linki z korespondencji wewnątrz serwisu) propozycje rezerwacji poza Airbnb.

Airbnb to tylko narzędzie (i świetnie prowadzony biznes), ale mieszkania wynajmujemy od „zwykłych ludzi”. Pamiętajcie o tym i kierujcie się w rezerwacjach rozsądkiem (unikajcie na przykład hiperokazji) – a będziecie mieć równie pozytywne wrażenia jak ja.

79 złotych na start dla nowych użytkowników (25 USD)

*Załóż konto na Airbnb przez ten link. Gdy odbędziesz pierwszy pobyt kosztujący przynajmniej 75 USD, dostaniesz 25 USD na konto w Airbnb na następną podróż.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Pierwsza rezerwacja ma kosztować 75 USD z uwzględnieniem opłaty airbnb czy to ma być koszt samego pobytu?
enid, 26 listopada 2012, 11:27 | odpowiedz
Z uwzględnieniem opłat Airbnb.
Kamil, 26 listopada 2012, 11:33 | odpowiedz
tak sie sklada, ze przypadkiem szukam noclegu w Berlinie na 11-13 stycznia przyszlego roku i szczerze mowiac airbnb jeszcze nie rozwazalem, ale moze czas zaczac.
berlinski nocleg, 26 listopada 2012, 12:16 | odpowiedz
Ja ma także dość dobre doświadczenie, jeśli chodzi o miejsca oferowane przez ten portal, niestety gorzej z ludźmi... nocleg zarezerwowałam za wielką wodą w Nowym Jorku i musze przyznać że cena była bardzo atrakcyjna (20$), jak za lokalizację oraz zapewniony komfort. Miejscówka super i niewielki koszt!!! Jedyny minus że musiałam trafić na kiepskiego gospodarza, bo niestety nie widziałam się z nim ani razu (klucze przekazywał mi jakiś gość, który zarządzał tym miejscem, a wyjeżdżając kontaktowałam się z jeszcze inną osobą). Niestety po wizycie dostałam negatywny komentarz, z którego wynikało że planowałam tam zostać noc dłużej bez płacenia... (a zostawiłam jedynie do przechowania bagaż na kilka godzin przed odlotem) na moje maile po wystawieniu komentarza już oczywiście nie odpowiadał, tak więc dziwna sytuacja... Dlatego mam mieszane odczucia...
mieszane odczucia... NYC, 26 listopada 2012, 13:21 | odpowiedz
@Mieszane odczucia... NYC - planuję na przyszły rok pobyt w NYC i szukam dobrych miejscówek. Z człowiekiem mogę się nie widzieć ;-). Możesz powiedzieć na priv coś więcej o miejscu? gg 9092642.
NYC - 2013, 26 listopada 2012, 19:03 | odpowiedz
Właśnie kończę planować podróż do Japonii i tam sprawdzę jak działa ten serwis. Planuję 6 noclegów 3 Tokio i 3 w Osace. O ile w Tokio można znaleźć coś ciekawego w cenie ok. 120zł to w Osace już trzeba szukać w pobliżu kwoty 200zł. (2 osoby)
Tomek, 26 listopada 2012, 19:31 | odpowiedz
Korzystałem raz - w Budapeszcie. I było fantastycznie (w porządku właściciel, niejako w cenie odebrał i zawiózł nas na lotnisko), więc ja się nie sparzyłem.
brigante32, 26 listopada 2012, 19:45 | odpowiedz
My po raz pierwszy korzystaliśmy z noclegów rezerwowanych przez airbnb w październiku tego roku w Budapeszcie i jesteśmy bardzo zadowoleni. Fakt faktem wszystko pewnie zależy od gospodarza. Zastanawialiśmy się jak to będzie, czy nie zostaniemy w jakiś sposób oszukani, ale na miejscu okazało się, że wszystko jest super i na pewno skorzystamy z noclegów airbnb jeszcze nie raz.
Ania, 26 listopada 2012, 20:11 | odpowiedz
Sorry za pytanie dla jednych może byc oczywiste ale dla innych juz nie czy podczas pierwszej rezerwacji ta zniżka już obowiązuje czyli jak zamówie nocleg przy którym widnieje jakas cena to czy jak już dochodzi do płatności ta cena się obniża czy jest to taki bonus, który dostaje sie po pierwszej rezerwacji na następne.
wojtek2802, 27 listopada 2012, 10:46 | odpowiedz
Jeśli chodzi o NYC to polecam: https://www.airbnb.pl/rooms/114027. Byliśmy tam w 4 osoby w styczniu i było ok. Dojazd na Manhattan metrem, sympatyczna gospodyni, którą widzieliśmy tylko przy oddawaniu kluczy, bo w tym czasie była we Włoszech, skąd pochodzi.
Meehoo, 27 listopada 2012, 14:20 | odpowiedz
Moj komentarz zostal chyba skasowany. Dziwne. Zastanawiam sir jaka jest tego idea, skoro to samo mozna miec z couchsurfingiem, ale za darmo?
Michcios, 27 listopada 2012, 21:01 | odpowiedz
@Michcios Bo do couchserfera ciezko by bylo pojechac w 4osoby na tydzien lub 2 i miec dla siebie cale jego mieszkanie bez ograniczen i jego obecnosci... Juz nie wspomne o wynajeciu willi na kanarach z basenem w jeszcze wiecej osob, czy inne mozliwosci ktorych podrozowanie typu couchserf nie daje... Jedno zapewnia cos, a drugie cos innego...
Macc, 27 listopada 2012, 21:25 | odpowiedz
jestem trochę wiekowy ale uczciwy i związku z ty mam pytanie jak zapłacić za taki pobyt czy muszę mieć kartę płatniczą no nie wiem napiszcie proszę przeszyjcie jak to się robi bo gra jest warta świeczki pozdrawiam tadzik
tadzik, 28 listopada 2012, 8:44 | odpowiedz
Tadzik: najłatwiej jest płacić kartą płatniczą. Możesz sobie kupić kartę przedpłaconą (prepaid) za 15-20 zł. Taka karta działa jak elektroniczna portmonetka. Masz na niej tyle, ile wpłacisz. Niedługo będziemy sprzedawać kolejną partię kart Fly4free.pl, kosztuje 20 zł z dostawą do domu, dodatkowo zwalnia z opłaty administracyjnej w Ryanairze. Jeżeli jesteś przeciwnikiem używania kart płatniczych, możesz zapłacić na Airbnb przez Paypal.pl - z tym trochę więcej zachodu, ale wystarczy zwykłe konto ROR w banku. Natomiast nie ma opcji płatności gotówką.
Kamil, 28 listopada 2012, 10:19 | odpowiedz
Korzystałem z airbnb dwa razy. W Barcelonie i Mediolanie za śmieszne pieniądze miałem do dyspozycji swój pokój, wspólne łazienkę i kuchnie. Koleś z Barcy (miał na imię Igor)dodał do tego codzienne śniadania i raz obiad. 3 noce, 2 osoby ,wyżywienie -42euro. Niemiec z Berlina odmówił bo za późno zapytałem (dwa dni przed przyjazdem) - ok. Wkur...ła mnie niejaka Silvia z Lecco. Zaakceptowała moją po czym napisała "sorry to pomyłka, cena dotyczy jednej osoby nie czterech itp. itd.". Anulowałem rezerwację by nie byc nieproszonym gościem co kosztowało mnie 9euro opłaty serwisowej airbnb bo nie doczytałem regulaminu. Ogólnie airbnb jest to bardzo pożyteczne urządzenie.
radar, 28 listopada 2012, 21:09 | odpowiedz
Drogi Radarze, Planuje wyjazd do Barcy, czy możesz mi podać jakieś namiary na osobę która tak polecasz? Może link do profilu?
zeglareczka, 29 listopada 2012, 0:42 | odpowiedz
Zeglareczko, https://www.airbnb.pl/rooms/396323
radar, 3 grudnia 2012, 21:03 | odpowiedz
Hej, ja też skorzystałam i mam zarezerwowane w Bergamo, Paryżu i Rzymie noclegi:)Bardzo miły kontakt i zero problemu:) teraz czekam tylko na loty ;D Raz tylko mialam taką sytuacje, że gospodarz mimo, że wcześniej wystawił mi wstępną rezerwacje to nie przyjał tej rezerwacji.. być może nie mógł skorzystać z internetu w ciągu tych 24 h jakie maja na zaakceptowanie.. no nie wnikam :) pisze o tym żeby ostrzec przed taka sytuacja poniewaz od 30.11 do dziś jeszcze nie mam zdjętej blokady na karcie :)także lepiej faktycznie dwa razy upewnić sie, że gospodarz przyjmie waszą rezerwacje :)))
Renia, 14 grudnia 2012, 7:33 | odpowiedz
Mbulu Nbulu to jest miejsce dla doswiadczonych podroznikow, takich jak Maryla Wojciechowska albo Beata Pawlikowska. Nie polecam tego laikom.
Vernice Delashmutt, 14 grudnia 2012, 20:10 | odpowiedz
Mam już nazbierane 2x79zł za polecenia.Czy mogę wykorzystać jednorazowo 158zł zniżki przy płatności?
zuza, 25 grudnia 2012, 9:01 | odpowiedz
Ale nic dla starych wyjadaczy tu nie piszecie (pomimo nagłówka) - ja założyłem sobie kilka kont na AirBNB - na siebie, żonę i znajomych - za każde kolejne mam kasę z polecenia a rekomendacje wystawiamy sobie nawzajem, proste i skuteczne.
tom z Krakolot, 17 grudnia 2013, 11:26 | odpowiedz
aa i płacę za pobyt kartą Aliora więc dostaję potem 5 % zwrotu
tom z Krakolot, 17 grudnia 2013, 11:27 | odpowiedz
A ja mam kiepskie doświadczenia. Zapomnieliście napisać o największym ryzyku. Część z tych ofert jest tworzonych wirtualnie-są to oferty z kompa. Przyjmują zawszerezerwację i wszytsko ok a potem na około 3 dni przed anuluja rezerwację. Co ciekawe maja takie oferty recenzje też wirtualne-na 10 razy 3 razy miałem taka sytuację a to dużo-bo na 3 dni przed co mozna zrobić był problem zwłąszcza poza Europą-mi się tak zdażyło na Martynice gdzie jest drogo i zblokowało kasę a noclegu nie ma a potem szukaj-kosztowało mnie to znacznie wiecej niz sądziłem. Wiec uważajcie bo niestety jak dla mnie za często sie to zdarza. W Europie jest ok-poza Londynem ale reszta świata to raczej różnie z tym bywa
Adm, 17 grudnia 2013, 11:31 | odpowiedz
Rezerwowałam 2x, w obu przypadkach bez żadnego problemu, wszystko super:)
popcarol, 17 grudnia 2013, 11:53 | odpowiedz
Poza airbnb.com jest tez podobny serwis tellavista.com , ktory ma duzo ofert m.in. z Izraela. W maju znalazlem mieszkanie w Jerozolimie, na tellavista, taniej niz dokladnie to samo mieszkanie przez airbnb i przynajmniej wowczas nie bylo prowizji serwisu.
radera, 17 grudnia 2013, 12:12 | odpowiedz
W lutym planuję NY. mam bilet na 3.02.14. Czy może ktoś polecić sprawdzony nocleg w korzystnej cenie dla dwóch osób? Będę wdzięczny za wskazówki mercedesiczek@interia.pl
emsee1988, 17 grudnia 2013, 22:54 | odpowiedz
brigante32Korzystałem raz – w Budapeszcie. I było fantastycznie (w porządku właściciel, niejako w cenie odebrał i zawiózł nas na lotnisko), więc ja się nie sparzyłem.
Możesz podać namiary? Wybieram się niedługo do Budapesztu ,a dobrze się zatrzymać tam gdzie polecają :) Pozdrawiam
Welsh, 18 grudnia 2013, 0:57 | odpowiedz
Ja także korzystam z Airbnb. Jeden jedyny raz miałem nieprzyjemną sytuację w Chorwacji. Oferta noclegu nie do końca zgadzała się z opisem i zdjęciami. Z noclegu zrezygnowaliśmy i na własną rękę szukaliśmy czegoś innego. Oczywiście reklamowałem całość w serwisie - jeden minus, brak polskiej obsługi i całość musiałem załatwiać mailowo oraz telefonicznie ze Stanami Zjednoczonymi. Oczywiście całą kwotę mi zwrócili. Przez pomyłkę oddali mi jeszcze za drugą rezerwację, którą miałem w późniejszym terminie, więc drugi wyjazd miałem poniekąd za darmo :D
Root, 18 grudnia 2013, 8:25 | odpowiedz
Dosłownie w miniony weekend miałam okazję przekonać się na własnej skórze jak "smakuje" AIRBNB. 2 noclegi w Bergamo w kapitalnym miejscu. Właściciele przywitali nas upieczonym specjalnie dla nas ciastem i pozostawili produkty na śniadania. No i poradzili gdzie dobrze i w sensownych cenach zjeść. Takie rady lokalnych są niezastąpione. Moje wrażenia z korzystania z AIRBNB - jak najbardziej pozytywne.
Ola, 18 grudnia 2013, 8:56 | odpowiedz
Chciałem skorzystać wraz z rodziną brata z Airbnb i wynająć cały dom na ferie zimowe pod palmami (Teneryfa) ale PROBLEM . WIELE osób - wiele ofert na Airbnb jest nie odświeżanych. Osoby zakładają konta i nie zaglądają :( Brat nawet rezerwował, podał numery karty, i nic :( Po interwencji Airbnb informował, że osoba zamieszczająca ogłoszenie ma 24h na przyjęcie lub odrzucenie ale co jeżeli nawet nie zagląda na Airbnb ? Teneryfa i Airbnb nie wypalił pomysł :( Zarezerwowaliśmy 2 x 4 osobowe apartamenty 3* po 157 zł za dobę (przez Booking.com).
Darek-Big, 18 grudnia 2013, 14:53 | odpowiedz
Ja korzystałam z airbnb w Wenecji, Udine i Budapeszcie i za każdym razem byłam mega zadowolona, zwłaszcza z noclegu w Wenecji. Teraz planuję wakacje na Sycylii i noclegi też szukam przez airbnb.
Wika, 18 grudnia 2013, 17:29 | odpowiedz
Ja kozystalam z airbnb w Dubaju, Paryzu, Bergen, Pradze i Kopenhadze. Dosiwadczenia jak nabardziej pozytywne!
mala99, 5 stycznia 2014, 23:19 | odpowiedz
Czy ktoś ma jakieś namiary na sprawdzone mieszkanko w dobrej lokalizacji z airbnb w Barcelonie? Planuję wyjazd z koleżanką na tydzień w maju i tak się zastanawiam czy nie skorzystać z tego serwisu.
Iwi, 14 stycznia 2014, 14:42 | odpowiedz
bylismy z tego serwisu na cape verde, cena swietna, gospodarz tez a ten sam apartament przez booking.com o wiele drozszy.a
drija, 10 marca 2014, 22:21 | odpowiedz
jak zaloguje sie jako nowa osoba to mam juz jakas znizke? albo jak polece kogos czy dopiero na kolejne podroze?
jaaaaa, 10 marca 2014, 22:48 | odpowiedz
Korzystałem kilka razy z airbnb i zawsze z pozytywnym efektem. Na przykład w Lizbonie czekała na nas butelka wina, a właściciel do dziś przesyła świąteczne życzenia a na Cykladach dostaliśmy 50% zniżki na lody i jogurty w lodziarni ;) W maju wypróbuję Polskę: Gdańsk i Kraków. Na razie wszystko przebiega bezproblemowo.
Wojtek, 10 marca 2014, 23:05 | odpowiedz
I ja też korzystałam 2 razy i za każdym razem było wszystko w porządku. Ostatnio byłam na Sycylii, a lokal kosztował jakieś 120 zł w połowie sierpnia (2 osoby). W cenie gospodarz odebrał nas z lotniska, cały czas był z nami w kontakcie telefonicznym, był pomocny, dostarczył mapy i inne potrzebne rzeczy, a na koniec pobytu, o 4 rano odwiózł na przystanek, z którego jechał bus na lotnisko. Może nie jest to tak wygodna opcja jak Booking.com, ale da się to ogarnąć :-)
Magda, 10 marca 2014, 23:33 | odpowiedz
A ja mam takie pytanie. Czy podane ceny na AirBnB w przypadku najmu całego mieszkania bądź domu dotyczą całości czy 1 osoby ? Np mam ofertę za 172 zł za apartament dla 4 osób z 2 sypialniami ale jest adnotacja 64 zł/noc powyżej 2 gości i teraz już nie wiem czy te 172 zł to jest dla 2 osób czy dla całego mieszkania.
Eric, 7 kwietnia 2014, 22:47 | odpowiedz
Czy Airbnb wystawia jakiś rachunek za pobyt ?
Romano, 12 kwietnia 2014, 10:47 | odpowiedz
Właśnie, czy airbnb wystawia rachunek za pobyt?
ania, 13 kwietnia 2014, 12:16 | odpowiedz
Ola 2 noclegi w Bergamo w kapitalnym miejscu.
Ola możesz podać namiar na ta miejscówkę?
Tom, 26 czerwca 2014, 14:35 | odpowiedz
Zarezerwowałem przez Airbnb pokój jednoosobowy w Tbilisi, jestem zadowolony choć leciałem tam z pewną dozo niepokoju. Wszystko było OK. Cena przystępna jak na stare miasto bardzo dobry kontakt z właścicielką mieszkania, no i prostota rezerwacji polecam
krzysztof 200, 26 czerwca 2014, 21:44 | odpowiedz
Tak, Airbnb przesyła na maila fakurę za pobyt, wraz z innymi dokumentami. Korzystałam w Rzymie - miałam miejscówkę w samym sercu miasta, tuż obok fajnych knajp i jakieś 10 min piechotą od Watykanu i Trastevere, co prawda mikrospopijnej wielkości;), a gospodarz dokładnie opisał jak do niej dotrzeć i był w stałym konktakcie smsowym i mailowym, więc - póki co -polecam
Kasia, 6 lipca 2014, 11:44 | odpowiedz
Ja miałam taką "miłą" przygodę z airbnb, że cena za apartament okazała się być ceną od osoby. Na szczęćcie nie mieliśmy jeszcze zaklepanej rezerwacji. W opisie gospodarz nic nie napisał, dopiero na priv. Skończyło się na nerwach, ale bez pitwierdzenia terminu i ceny lepiej nie rezerwować.
mirela, 6 lipca 2014, 13:07 | odpowiedz
Czesc. A co polecacie w Rzymie dla dwoch osob? Najlepiej jakies male mieszkanie.
grzesiek, 20 lipca 2014, 14:23 | odpowiedz
Dokonalem rezerwacji mieszkania w Gdansku wykorzystujac jednoczesnie kupon znizkowy w kwocie 80 zl jednak wlasciciel mi odpisal,ze nie dysponuje wolnymi pokojami w tym terminie.Chcac dokonac kolejnej rezerwacji kupon szlag juz trafil.Co sugerujecie w tym przypadku robic?
Monty, 1 sierpnia 2014, 14:58 | odpowiedz
Pisz do AirBnB
Paweł Iwanczenko, 1 sierpnia 2014, 14:59 | odpowiedz
Czy 75$ to ma być koszt jednego noclegu czy też łączy się kilka? Chciałam codziennie nocować w innym miejscu ze względu na "aktywny wypoczynek" i nie tracić czasu na dojazdy
jolzeg, 11 sierpnia 2014, 10:30 | odpowiedz
KasiaTak, Airbnb przesyła na maila fakurę za pobyt, wraz z innymi dokumentami. Korzystałam w Rzymie – miałam miejscówkę w samym sercu miasta, tuż obok fajnych knajp i jakieś 10 min piechotą od Watykanu i Trastevere, co prawda mikrospopijnej wielkości;), a gospodarz dokładnie opisał jak do niej dotrzeć i był w stałym konktakcie smsowym i mailowym, więc – póki co -polecam
EVeline, 11 sierpnia 2014, 11:30 | odpowiedz
Witam Czy macie jakieś doświadczenia związane z pobytami z niemowlęctami lub małymi dziećmi w mieszkaniach wynajmowanych przez airbnb. Poprzez stronę nie można dodać niemowlęcia. W takim razie wpisywać 2 czy 3 osoby w systemie? Czy osoby wynajmujące robią problemy czy raczej nie ma problemu jeśli przyjedzie się z niemowlakiem? Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi
Arek, 7 października 2014, 10:26 | odpowiedz
ArekWitam Czy macie jakieś doświadczenia związane z pobytami z niemowlęctami lub małymi dziećmi w mieszkaniach wynajmowanych przez airbnb. Poprzez stronę nie można dodać niemowlęcia. W takim razie wpisywać 2 czy 3 osoby w systemie? Czy osoby wynajmujące robią problemy czy raczej nie ma problemu jeśli przyjedzie się z niemowlakiem? Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi
Ja byłam z Airbnb w Marakeszu z dzieckiem 1,5 roku. Przed zakupem napisałam, że mam takie małe dziecko, powiedzieli, że się nie liczy, więc kupiłam jak dla 2 osób. Mały spał z nami w łóżku w środku. Ale chyba wszystko zależy od wynajmującego, więc przed zakupem zapytać.
megan80, 13 października 2014, 17:23 | odpowiedz
Czy mozecie podpowiedziec, jaka prowizje pobieta airbnb?
Aneta, 16 października 2014, 20:17 | odpowiedz
Głupie pytanie ale czy na airbnb jak wybiore cale mieszkanie to dostaje klucze do całego mieszkania czy mieszka tam też właściciel?
gregi1, 16 listopada 2014, 12:22 | odpowiedz
drijabylismy z tego serwisu na cape verde, cena swietna, gospodarz tez a ten sam apartament przez booking.com o wiele drozszy.a
Jeśli możesz to podaj linka do tego gospodarza!
Janusz, 13 stycznia 2015, 11:11 | odpowiedz
Ja mam bardzo dobre doświadczenie z Airbnb.Korzystałam z noclegów w NY.Gospodyni okazała się przemiłą Polką.Upiekła dla nas ciasto;)Mieszkanie było samodzielne ,4 osobowe,wyposazone we wszystko co potrzebne w podróży ,łącznie z recznikami,mydłem,szamponem.Kontakt bez zarzutu,duzo pomocnych rad.Mieściło się na Greenpointcie,dosłownie 3 przystanki metrem od Manhatanu.Polecam korzystanie z airbnb-ja mialam cudowne doświadczenia
kasiac, 13 stycznia 2015, 13:33 | odpowiedz
kasiacJa mam bardzo dobre doświadczenie z Airbnb.Korzystałam z noclegów w NY.Gospodyni okazała się przemiłą Polką.Upiekła dla nas ciasto;)Mieszkanie było samodzielne ,4 osobowe,wyposazone we wszystko co potrzebne w podróży ,łącznie z recznikami,mydłem,szamponem.Kontakt bez zarzutu,duzo pomocnych rad.Mieściło się na Greenpointcie,dosłownie 3 przystanki metrem od Manhatanu.Polecam korzystanie z airbnb-ja mialam cudowne doświadczenia
czy mozesz mi wyslac dane kontaktowe do tej osoby na maila?
jmistrz, 26 stycznia 2015, 13:44 | odpowiedz
jmistrz
kasiacJa mam bardzo dobre doświadczenie z Airbnb.Korzystałam z noclegów w NY.Gospodyni okazała się przemiłą Polką.Upiekła dla nas ciasto;)Mieszkanie było samodzielne ,4 osobowe,wyposazone we wszystko co potrzebne w podróży ,łącznie z recznikami,mydłem,szamponem.Kontakt bez zarzutu,duzo pomocnych rad.Mieściło się na Greenpointcie,dosłownie 3 przystanki metrem od Manhatanu.Polecam korzystanie z airbnb-ja mialam cudowne doświadczenia
czy mozesz mi wyslac dane kontaktowe do tej osoby na maila?
czy mogę prosić o kontakt do tej osoby? Joanna jglenc@wp.pl
Joanna, 10 lutego 2015, 15:06 | odpowiedz
ReniaHej,ja też skorzystałam i mam zarezerwowane w Bergamo, Paryżu i Rzymie noclegi:)Bardzo miły kontakt i zero problemu:) teraz czekam tylko na loty ;D Raz tylko mialam taką sytuacje, że gospodarz mimo, że wcześniej wystawił mi wstępną rezerwacje to nie przyjał tej rezerwacji.. być może nie mógł skorzystać z internetu w ciągu tych 24 h jakie maja na zaakceptowanie.. no nie wnikam pisze o tym żeby ostrzec przed taka sytuacja poniewaz od 30.11 do dziś jeszcze nie mam zdjętej blokady na karcie :)także lepiej faktycznie dwa razy upewnić sie, że gospodarz przyjmie waszą rezerwacje :)))
po jakim czasie zdjęli Tobie blokadę z karty? i płaciłaś może za pomocą Paypala? Ja ostatnio wykonałam rezerwację, która została odrzucona. W mailu od aribnb dostałam informację, że w ciągu 7 dni roboczych dostanę zwrot na konto. niestety minęło już ponad 7 dni, a ja ciągle nie mam pieniędzy na koncie, czy ktoś orientuje się co w takiej sytuacji robić?
grzyb, 26 marca 2015, 20:39 | odpowiedz
grzyb
ReniaHej,ja też skorzystałam i mam zarezerwowane w Bergamo, Paryżu i Rzymie noclegi:)Bardzo miły kontakt i zero problemu:) teraz czekam tylko na loty ;D Raz tylko mialam taką sytuacje, że gospodarz mimo, że wcześniej wystawił mi wstępną rezerwacje to nie przyjał tej rezerwacji.. być może nie mógł skorzystać z internetu w ciągu tych 24 h jakie maja na zaakceptowanie.. no nie wnikam pisze o tym żeby ostrzec przed taka sytuacja poniewaz od 30.11 do dziś jeszcze nie mam zdjętej blokady na karcie :)także lepiej faktycznie dwa razy upewnić sie, że gospodarz przyjmie waszą rezerwacje :)))
po jakim czasie zdjęli Tobie blokadę z karty? i płaciłaś może za pomocą Paypala? Ja ostatnio wykonałam rezerwację, która została odrzucona. W mailu od aribnb dostałam informację, że w ciągu 7 dni roboczych dostanę zwrot na konto. niestety minęło już ponad 7 dni, a ja ciągle nie mam pieniędzy na koncie, czy ktoś orientuje się co w takiej sytuacji robić?
Podbijam pytanie! Niestety mam taką samą sytuację i nie wiem ile mam czekać na pieniążki!
Podróżnik 1, 31 marca 2015, 12:36 | odpowiedz
szkoda że tak późno to przeczytała, bo juz zarezerwowałam i pieniądze poszły...
aga, 9 maja 2015, 12:58 | odpowiedz
Cześć. Macie jakieś namiary na nocleg w Budapeszcie?
Qter, 30 maja 2015, 19:51 | odpowiedz
Uważam, że ich prowizje są zabójcze i za każdym razem staram się ominąć posrednika.
Marta, 22 czerwca 2015, 20:59 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ja od ponad dwoch tygodni czekam na wyplate za nocleg. Numer konta mam skonfigurowany poprawnie. Czy problem moze polegac na tym, ze gość był z Meksyku i przez to przelewy płyną wolniej?? ;)
Krzysztof88, 26 czerwca 2015, 11:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
O co chodzi z odblokowaniem karty? trzeba to gdzies zglosi? Co w przypadku, gdy nie mialem tego zrobione wczesniej a teraz czekam na dwie wyplaty? kasa przepanie?
Krzysztof88, 26 czerwca 2015, 11:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
gdzie mozna sprawdzic ze ma sie blokade na karcie? i kto to zdejmuje? airbnb czy bank?
Podróżnik 1
grzyb
ReniaHej,ja też skorzystałam i mam zarezerwowane w Bergamo, Paryżu i Rzymie noclegi:)Bardzo miły kontakt i zero problemu:) teraz czekam tylko na loty ;D Raz tylko mialam taką sytuacje, że gospodarz mimo, że wcześniej wystawił mi wstępną rezerwacje to nie przyjał tej rezerwacji.. być może nie mógł skorzystać z internetu w ciągu tych 24 h jakie maja na zaakceptowanie.. no nie wnikam pisze o tym żeby ostrzec przed taka sytuacja poniewaz od 30.11 do dziś jeszcze nie mam zdjętej blokady na karcie :)także lepiej faktycznie dwa razy upewnić sie, że gospodarz przyjmie waszą rezerwacje :)))
po jakim czasie zdjęli Tobie blokadę z karty? i płaciłaś może za pomocą Paypala? Ja ostatnio wykonałam rezerwację, która została odrzucona. W mailu od aribnb dostałam informację, że w ciągu 7 dni roboczych dostanę zwrot na konto. niestety minęło już ponad 7 dni, a ja ciągle nie mam pieniędzy na koncie, czy ktoś orientuje się co w takiej sytuacji robić?
Podbijam pytanie! Niestety mam taką samą sytuację i nie wiem ile mam czekać na pieniążki!
Krzysztof88, 26 czerwca 2015, 11:42 | odpowiedz
Rowniez jesli moglbym prosic o kontak do tej osoby lub profil na airbnb;-)
Bart, 20 lipca 2015, 9:45 | odpowiedz
Rowniez jesli mozna proslibym namiary na ta lokazlizacje;-)
Bart, 20 lipca 2015, 9:53 | odpowiedz
Może ktoś polecić sprawdzoną osobę wynajmującą mieszkanie w Berlinie? Wybieramy sie z chłopakiem za 2 tygodznie. Bedziemy pierwszy raz korzystać z tego serwisu, a zależy mi żeby wszystko przebiegło ok :)
palma, 28 lipca 2015, 13:16 | odpowiedz
W Berlinie nie jestem w stanie polecić ale gdybyś rezerwował to zostawiam link dzieki któremu dostaniesz zniżkę 95złtaniej za nocleg: www.airbnb.pl/c/dp6?s=8 . Tylko pamiętaj żeby szukać mieszkania które ma dużo opinii i przed rezerwacją napisz do Gospodarza bo raz miałem taką sytuację że był bardzo trudny kontakt i zrezygnowałem choć mieszkanie było super. Pozdrawiam
Dawid, 12 sierpnia 2015, 22:36 | odpowiedz
KasiaTak, Airbnb przesyła na maila fakurę za pobyt, wraz z innymi dokumentami. Korzystałam w Rzymie – miałam miejscówkę w samym sercu miasta, tuż obok fajnych knajp i jakieś 10 min piechotą od Watykanu i Trastevere, co prawda mikrospopijnej wielkości;), a gospodarz dokładnie opisał jak do niej dotrzeć i był w stałym konktakcie smsowym i mailowym, więc – póki co -polecam
Mogłabyś podać namiary na tę miejscówkę w Rzymie? Niedługo się wybieram i fajnie byłoby znaleźć coś sprawdzonego :)
Ann_a, 30 sierpnia 2015, 14:37 | odpowiedz
Opinia od wynajmującego. Nie polecam Airbnb w przypadku anulacji, bo straciłam przy cenie 1 noclegu za 50 euro, 39 euro za rezerwację. To był ich haracz. Oddali mi tylko 3 euro. Wszystko opłaty poszły dla nich. Dają zniżkę za polecenie 22 euro. Odlicza się od najmu i robi sie zakup tańszy. Ale gdy się chce go już zwrócic, to cena pojawi się nowa, duża i doliczają sobie znów to samo 22 euro. Oraz jest też opłata serwisowa, więc to nie jest już tak dobry portal, jeśli uwzględnimy ryzyko anulacji. Ale to dopiero wychodzi przy anulacji. Bo tego wczęsniej nie wiesz. Wolę płacić wszystko i dostać wszystko, a nie kupićc taniej, a przy anulacji dopłacać różnicę do ceny. To jak w sklepie kupić taniej, bo promocja, przy zwrocie zapłacić całą kwotę, to tak sklep sobie życzy. To co to za promocja? Spytnie to sobie wymyślili. Ile osób naciągnęli?
nobody, 9 listopada 2015, 12:08 | odpowiedz
KamilKamil mam pytanie, mam potwierdzona pierwsza swoja rezerwacje (odjelo mi znizke, bo skorzystalam kiedys z Twojego linki), ale nie wiem czy ze wzgledow bezpieczenstwa (wyjazd do Brukseli w ten piatek) nie bede musiala anulowac rezerwacji. ROzumiem, ze zostana mi potracone oplaty Airbnb a czy w zwiazku z tym ze rezerwacja nie zostanie zrealizowana znizka mi przejdzie na kolejna rezerwacje czy niestety przepadnie? Dodatkowo znalazłam https://www.airbnb.pl/help/article/540/extenuating-circumstances-for-guest-cancellations i jesli w Brukseli oficjalnie MSZ ostrzega przed podroza czy Airbnb powinno potracac oplaty w razie anulacji? Dziękuję za pomoc!
magdaw, 9 grudnia 2015, 0:05 | odpowiedz
nobodyOpinia od wynajmującego. Nie polecam Airbnb w przypadku anulacji, bo straciłam przy cenie 1 noclegu za 50 euro, 39 euro za rezerwację. To był ich haracz. Oddali mi tylko 3 euro. Wszystko opłaty poszły dla nich. Dają zniżkę za polecenie 22 euro. Odlicza się od najmu i robi sie zakup tańszy. Ale gdy się chce go już zwrócic, to cena pojawi się nowa, duża i doliczają sobie znów to samo 22 euro. Oraz jest też opłata serwisowa, więc to nie jest już tak dobry portal, jeśli uwzględnimy ryzyko anulacji. Ale to dopiero wychodzi przy anulacji. Bo tego wczęsniej nie wiesz. Wolę płacić wszystko i dostać wszystko, a nie kupićc taniej, a przy anulacji dopłacać różnicę do ceny. To jak w sklepie kupić taniej, bo promocja, przy zwrocie zapłacić całą kwotę, to tak sklep sobie życzy. To co to za promocja? Spytnie to sobie wymyślili. Ile osób naciągnęli?
nie do konca rozumiem, w podsumowaniu rezerwacji masz cene za nocleg 50E i w tym np 15E ich oplaty i znizka 22 E. To przy anulacji wzieli pod uwage te 70 E i odjeli od tego % czy jak? bo sie zastanawiam nad anulacja rezerwacji gdzie finanie wyszlo mi 97E znizka 22E a ich oplata 15E wiec myslalam ze zabiora mi 15 E tylko ????
magdaw, 9 grudnia 2015, 0:10 | odpowiedz
nobodyOpinia od wynajmującego. Nie polecam Airbnb w przypadku anulacji, bo straciłam przy cenie 1 noclegu za 50 euro, 39 euro za rezerwację. To był ich haracz. Oddali mi tylko 3 euro. Wszystko opłaty poszły dla nich. Dają zniżkę za polecenie 22 euro. Odlicza się od najmu i robi sie zakup tańszy. Ale gdy się chce go już zwrócic, to cena pojawi się nowa, duża i doliczają sobie znów to samo 22 euro. Oraz jest też opłata serwisowa, więc to nie jest już tak dobry portal, jeśli uwzględnimy ryzyko anulacji. Ale to dopiero wychodzi przy anulacji. Bo tego wczęsniej nie wiesz. Wolę płacić wszystko i dostać wszystko, a nie kupićc taniej, a przy anulacji dopłacać różnicę do ceny. To jak w sklepie kupić taniej, bo promocja, przy zwrocie zapłacić całą kwotę, to tak sklep sobie życzy. To co to za promocja? Spytnie to sobie wymyślili. Ile osób naciągnęli?
Black, 15 lutego 2016, 21:44 | odpowiedz
Złodziejski serwis. W tym tygodniu straciłem przez nich 72 EUR. Gospodarz wystawił nieistniejącą ofertę na Ibizie, po zapłaceniu anulował rezerwację. Airbnb zwrócił wpłatę potrącając 72 EUR za nic. Gospodarz napisał, że jest mu ,,sorry" a do serwisu nie ma nawet opcji napisania e-maila. Nie polecam kożystania z usług oszustów.
ziibig, 15 sierpnia 2016, 10:07 | odpowiedz
Witam, czy po założeniu konta z polecenia można zamówić tańszy nocleg i skorzystać ze zniżki dopiero przy drugiej rezerwacji?
Misio, 7 listopada 2016, 18:43 | odpowiedz
Też nie polecam to naciągacze - dostajesz np. 75pln bonusu ale opłata serwisowa jest o 100% wyższa jak sprawdzasz jako niezarejestrowany - czyli rżnięcie naiwniaków, oczywiście support milczy
ziibig Złodziejski serwis. W tym tygodniu straciłem przez nich 72 EUR. Gospodarz wystawił nieistniejącą ofertę na Ibizie, po zapłaceniu anulował rezerwację. Airbnb zwrócił wpłatę potrącając 72 EUR za nic. Gospodarz napisał, że jest mu ,,sorry” a do serwisu nie ma nawet opcji napisania e-maila. Nie polecam kożystania z usług oszustów.
kokospoko, 29 marca 2017, 21:40 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »