Fly4free.pl

Polinezja Francuska (Tahiti, Moorea) i walentynki w Kalifornii w jednej podróży z Gdańska za 3567 PLN

3567 PLN
Foto: Maridav /Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Niezapomniany urlop na rajskiej wyspie na końcu świata, walentynki w Kalifornii i zwiedzanie Hiszpanii oraz Francji po drodze! Brzmi jak podróż marzeń?

Na Oceanie Spokojnym, ponad 16000 km od Polski, pośród raf koralowych, śnieżnobiałych plaż i egzotycznej przyrody, czekają na was wakacje w niedostępnym i egzotycznym kraju. Polinezja Francuska jest jednym z tych miejsc na Ziemi, które wydają się być zbyt piękne, żeby istniały naprawdę, ale dzięki kombinacji lotów, którą dla was znalazłam, jest na wyciągnięcie ręki!

Podróż rozpoczniecie 9 lub 12 lutego lotem z Gdańska do Barcelony – to od was zależy ile czasu chcecie poświęcić na zwiedzanie miasta, bo już 13 lutego czeka was lot do San Francisco. Kalifornia przywita was wiosenną pogodą, a trzydniowy pobyt będzie świetną okazją do zwiedzenia części z najważniejszych atrakcji miasta. 16 lutego udacie się nocnym lotem na Tahiti, gdzie spędzicie tygodniowy urlop wypełniony plażowaniem, nurkowaniem, rejsami i jedzeniem mango wprost z drzewa. W stolicy – Papeete, złapiecie też statek, który za około 100 PLN w obie strony zabierze was na usłaną kwiatami, górzystą wyspę Moorea.

W podróż powrotną wyruszycie 24 lutego lotem do San Francisco, gdzie spędzicie kolejne 2 dni, dające szansę na dokończenie rozpoczętego wcześniej zwiedzania. 26 lutego złapiecie lot do Paryża, a dwudniowa wizyta będzie świetną okazją do odkrycia sekretów miasta, zanim z lotniska Beauvais wrócicie do Gdańska.

Uwaga: Podróż składa się z kilku odcinków na osobnych biletach, więc poszczególne jej części musicie zarezerwować osobno.

Termin podróży: 9(12) luty – 28 luty
Linie lotnicze: Wizzair, French Bee, Norwegian, Iberia
Bagaż: Podręczny

Plan podróży:
9 lub 12 lutego: Gdańsk – Barcelona
13 lutego: Barcelona – San Francisco
16 lutego: San Francisco – Papeete
dowolne daty: rejs Papeete – Moorea
24 lutego: Papeete – San Francisco
26 lutego: San Francisco – Paryż (Charles de Gaulle)
28 lutego: Paryż (Beauvais) – Gdańsk

Hotel206 PLN/noc

Na Tahiti rozważcie nocleg w Punatea Village, znajdującym się na terenie ogrodów tropikalnych, oferującym basen, prywatną plażę oraz dostęp do wspaniałej laguny.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zwiedzić?

Zwiedzanie Barcelony zaplanujcie w zależności od tego, jak długi pobyt wybierzecie. Na pewno wartymi zobaczenia są architektoniczne dzieła Gaudiego: Sagrada Família, Casa Milà i Batlló oraz Park Güell.  Sprawdźcie też listę atrakcji, które będziecie mogli odwiedzić całkowicie za darmo!

San Francisco kojarzy się przede wszystkim z mostem Golden Gate, ale w tak ogromnym i różnorodnym mieście na każdego czeka wiele innych atrakcji. Przejazd sławnym tramwajem po stromych ulicach, zwiedzanie Alcatraz, czy lunch na Fisherman’s Wharf, to tylko część z nich.

Na Tahiti, poza bajecznymi krajobrazami, będziecie mieli okazję odwiedzić jedyne na świecie muzeum pereł The Robert WAN Pearl Museum. To również świetna okazja, żeby na własne oczy zobaczyć plantacje wanilii i odwiedzić pełen egzotycznych kwiatów Ogród Botaniczny.

Moorea to raj dla miłośników przyrody. Błękitne laguny pozwalają na nie tylko na beztroskie kąpiele w morzu, ale również na żeglarstwo czy surfowanie. Ta wyspa to przede wszystkim jednak raj dla nurków, a podczas pływania w rajskich wodach oceanu będziecie mogli obserwować płaszczki, rekiny i żółwie morskie, a niekiedy nawet wieloryby! Na wyspie znajduje się również unikalna atrakcja – Tiki Village, w którym znajdziecie historyczne rzeźby lokalnych bóstw oraz poznacie taniec i zwyczaje Polinezyjczyków.

Z wycieczki do Paryża nie może zabraknąć zdjęcia spod Wieży Eiffle’a. Polecam również spacer przez dzielnicę Montmarte i Pola Elizejskie, a miłośnicy sztuki na pewno skorzystają z okazji do odkrycia bezcennych skarbów Luwru.

Foto: Maridav /Shutterstock.com
Foto: Travel Stock /Shutterstock.com
Foto: Kotkoa /Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Poczytajcie praktyczne porady i rekomendacje forumowiczów, którzy wrócili z Polinezji.

  • Podczas wyjazdu całego wyjazdu we wszystkich krajach warto używać wielowalutowej karty Revolut, dzięki czemu nie stracicie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, może przysługiwać wam odszkodowanie w wysokości 250-600 EUR, w którego zdobyciu pomoże AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »