Fly4free.pl

PLL LOT: Macedonia Północna z Polski od 363 PLN. Także na majówkę!

363 PLN
skopje macedonia
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Andrii Lutsyk / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Noworoczna wyprzedaż u naszego narodowego przewoźnika nadal trwa. Tym razem przygotowałam dla was propozycję lotów do pięknej Macedonii Północnej. Intrygujące budowle w Skopje, piękne widoki w Kanionie Matka i nad Jeziorem Ochrydzkim oraz pyszna kuchnia – wszystko to czeka na was na miejscu!

Do Skopje polecicie bezpośrednio z Warszawy. Dostępne są także bilety w promocyjnych cenach z kilku portów regionalnych – musicie się wtedy liczyć z przesiadką na stołecznym lotnisku. Do wyboru macie wiele terminów od lutego do końca maja, na krótsze i nieco dłuższe wycieczki – wybór należy do was!

W cenę biletów wliczony jest bagaż podręczny o standardowych wymiarach. Skorzystajcie z naszych porad dotyczących pakowania.

Termin podróży: luty – maj
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny

Hotelod 184 PLN / noc

W Skopje polecam pobyt w hotelu Gold. W cenie zawarte są codzienne śniadania.

rezerwacja hotelu

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Kanionie Matka proponuję zakwaterowanie w hotelu o tej samej nazwie.

rezerwacja hotelu

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Nad jeziorem Ochrydzkim zatrzymajcie się w hotelu Villa Jordan.

rezerwacja hotelu

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód454 PLN / tydzień

Wynajęty samochód ułatwi wam podróżowanie do okolicznych atrakcji.

rezerwacja auta

Co robić w Macedonii Północnej?

Architektura w Skopje jest dosyć zaskakująca. Znajdziecie tutaj wiele monumentalnych budowli, zgromadzonych na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Może was to zachwycić albo rozczarować – w końcu o gustach się nie dyskutuje!

Jednak w Macedonii Północnej proponuję skupić się na pięknej przyrodzie. Ze Skopje możecie wyruszyć do Kanionu Matka, gdzie skalne urwiska wpadają jezioro powstałego na skutek wybudowania zapory na rzece. Doskonałym pomysłem jest spacer szlakiem wzdłuż jeziora lub krótka wycieczka łódką.

Po drodze do Ochrydy możecie zajrzeć do Monastyru Treskawec, który ma ciekawą architekturę i jest pięknie położony pośród majestatycznych gór.

Kolor wody w Jeziorze Ochrydzkim wprawia w zachwyt. Znajdziecie tutaj, znany z wielu fotografii, Klasztor św. Nauma, który został zbudowany blisko brzegu jezioro. Pamiętajcie, że najlepszą pamiątką z Ochrydy są tutejsze perły.

Pomiędzy Jeziorami Ochrydzkim i Prespa znajduje się Park Narodowy Galiczica, gdzie znajdziecie wiele szlaków pieszych. Podczas wędrówki będziecie mieć doskonały widok na obydwa akweny wodne.

Dla zaprawionych piechurów polecam pasma Korabu z najwyższą górą Macedonii Północnej, czyli Golem Korab. Surowy krajobraz, jaki tutaj zastaniecie wynagrodzi trudy każdej wędrówki.

kanion matka
Foto: mbrand85 / Shutterstock.com
klasztor świętego nauma
Foto: NiglayNik / Shutterstock.com
górski krajobraz
Foto: TPGryf / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Na pokład możecie zabrać bagaż podręczny – 55 x 40 x 23 cm (do 8 kg) oraz torebkę damską, torbę męską lub laptopa – 40 x 35 x 12 cm.

  • W długi weekend majowy temperatura w Skopje może przekroczyć 20 stopni Celsjusza.

  • Wiele praktycznych porad odnośnie podróżowania po Macedonii Północnej znajdziecie na naszym forum.

  • Oficjalna walutą w Macedonii Północnej jest denar.

  • Zaoszczędźcie na przewalutowaniach i płaćcie podczas urlopu wielowalutową kartą Revolut.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »