Ryanair

Znamy plany Ryanaira dla Polski. Będą nowe samoloty i jest szansa na nowy kierunek, który może stać się hitem!

Spodziewasz się mnóstwa nowych tras od Ryanaira? W najbliższym czasie raczej na to nie licz – irlandzka linia zbazuje u nas w przyszłym roku 2 nowe samoloty, w tym najpewniej 1 w Gdańsku. Z pozytywnych informacji – irlandzki low-cost analizuje możliwości uruchomienia bezpośrednich lotów z Polski do Turcji.

Te plany mogą się jeszcze zmienić. W końcu mało kto spodziewał się tego, że Wizz Air ogłosi otwarcie nowej bazy w Krakowie, jednak na razie wygląda na to, że lider polskiego rynku będzie rósł w dość skromnym tempie.

Pierwotnie Ryanair miał w przyszłym roku zbazować w Polsce 4 nowe samoloty, ostatecznie stanęło tylko na 2 maszynach – obie zasilą w sezonie letnim czarterowego przewoźnika Ryanair Sun.

Oznacza to, że w przyszłym roku Ryanair będzie miał w Polsce zbazowane w sumie 23 maszyny – 16 samolotów przeznaczonych na loty rozkładowe i 7, które w sezonie letnim będą wykonywały loty czarterowe dla biur podróży.

samolot ryanair
Foto: katatonia82 / Shutterstock

Ryanair nie wykorzysta problemów Small Planet

Irlandzki przewoźnik, który w tym roku z sukcesem zadebiutował na rynku przewozów czarterowych, nie planuje wykorzystać kłopotów Small Planet Airlines, którego przyszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania. Dlaczego jednak Sun nie planuje szybszej ekspansji?

– Nie nastawiamy się na szybki podbój rynku, bo mamy przekonanie, że zdrowiej jest rosnąć w sposób organiczny. Chcemy rozwijać się na rynku czarterów, ale podchodzimy do tego ostrożnie – mówi Michał Kaczmarzyk, prezes spółki Ryanair Sun.

W przyszłym roku czarterowe ramię Ryanaira w dalszym ciągu będzie miało tylko 2 klientów: biura podróży TUI oraz Grecos Holiday. Jedyna zmiana dotyczy baz operacyjnych: obok Lotniska Chopina w Warszawie, Krakowa, Wrocławia i Poznania jeden samolot będzie najpewniej ulokowany na lotnisku w Gdańsku.

Co z nowym trasami? Ryanair chce latać do Turcji, ale..

Ryanair w dalszym ciągu rozmawia w sprawie uruchomienia połączeń do Armenii, Gruzji czy krajów Bliskiego Wschodu, jednak obecnie wygląda na to, że przewoźnik jest zdecydowanie najbliżej, by mocno pojawić się w Turcji. Przypomnijmy, że w tym roku przewoźnik uruchomił już sezonowe trasy z Dublina i Bratysławy do Dalamanu, a na przyszłe wakacje zapowiedział połączenie ze stolicy Irlandii do znanego kurortu Bodrum.

A ponieważ Turcja jest jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków dla Polaków, to wydaje się oczywiste, że Ryanair mocno rozważa uruchomienie bezpośrednich lotów znad Wisły do tego kraju.

– Taka możliwość jest w tej chwili analizowana. Przyglądamy się temu kierunkowi, ale szanse na uruchomienie bezpośrednich lotów do Turcji nie są duże ze względu na polsko-turecką umowę lotniczą, która ogranicza nasze możliwości. Nie wykluczam jednak, że uda nam się takie trasy ostatecznie uruchomić – mówi Kaczmarzyk.

Przypomnijmy, że od stycznia czarterowy Ryanair Sun przejmie wszystkie regularne operacje Ryanaira w Polsce.

Sprawdź inne superokazje 🔥
City break w Neapolu za 689 PLN 🛵🍋 Weekendowe loty + hotel ze śniadaniami 🌋🍕
Włochy z Krakowa 689 PLN

Neapol na przedłużony weekend: city break w najlepszym mieście Italii!

Wakacje na Majorce z all inclusive 🌊🍹 Hotel w El Arenal za 2299 PLN
Hiszpania z Warszawy 2299 PLN

Wakacje na Majorce z all inclusive hotel w El Arenal

City break w Kiszyniowie za 376 PLN 🔥😮 Okołoweekendowe loty + noclegi ✈️🏨
Kiszyniów z Warszawy 376 PLN

Zagraniczny city break w śmiesznie niskiej cenie!

Malta okołoweekendowo w świetnej cenie i terminie 🌞🌊 Wycieczka do 4* hotelu spa za 719 PLN 🧖✈️
Malta z Krakowa 719 PLN

Przedłużony weekend na Malcie: 4* hotel spa w supercenie

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

Avatar użytkownika
W Poznaniu już nie możemy sie doczekać nowych tras :D
Krzysztof88, 27 listopada 2018, 12:53 | odpowiedz
Avatar użytkownika
WMI- DXB było by świetne a nie jakaś tam Turcja 
lovenz, 27 listopada 2018, 14:23 | odpowiedz