Fly4free.pl

Odkryj stolicę Węgier i skosztuj Tokaja (cz. 1)

Budapeszt – stolica Węgier położona nad Dunajem. Przez wielu uznawana jest za jedną z najpiękniej położonych stolic. Zajmuje 8 miejsce w rankingu najludniejszych miast Europy.Odkryj stolicę Węgier i skosztuj Tokaja (część 2) >>Dziś zapraszamy Was do odwiedzenia węgierskiej stolicy. Poniżej prezentujemy kilka przydatnych informacji dla tych, którzy będą zwiedzać węgierską stolicę. Za lot z Polski do Budapesztu zapłacimy już od kilkunastu złotych. Z Krakowa trzy razy w tygodniu operuje Ryanair, u którego za przelot zapłacimy już od 18 złotych za odcinek.

Z kolei od kwietnia z warszawskiego lotniska Fryderyka Chopina, a od lipca z Modlina będzie operować Wizz Air, który oferuje bilety w cenie od 19 zł. Lot odbywamy z bagażem podręcznym, a za bilety płacimy bezharaczową kartą Citi Wizz Air. Można również skorzystać z oferty narodowego przewoźnika PLL LOT, u którego za przelot zapłacimy od 345 zł.

Do węgierskiej stolicy dotrzemy także autokarem. Do wyboru mamy kilku przewoźników. Jeden z nich to Eurolines, którego autokary trzy razy w tygodniu (środa, piątek oraz sobota) odjeżdżają m.in. z krakowskiego Regionalnego Dworca Autobusowego. Ceny biletów zaczynają się od 79 zł. Bilety kupować też można na stronie węgierskiego Eurolines.

Z krakowskiego dworca do Budapesztu kursuje również węgierska niskokosztowa linia  OrangeWays. Tutaj ceny za przejazd zaczynają się od ok. 126 zł. Im wcześniej kupimy bilety przed wyjazdem, tym będą tańsze. Przejazdy odbywają się pięć razy w tygodniu (poniedziałek, środa, czwartek, piątek oraz niedziela). Autokary przyjeżdżają na Bus Terminal przy Üllői út 129, który znajduje się naprzeciwko dworca autobusowego Népliget.

1

Dworce autobusowe:
W Budapeszcie są cztery dworce autobusowe, z których dwa uznawane są na najważniejsze –  Népliget oraz Népstadion. Pierwszy z nich obsługuje połączenia w kierunku południowym oraz zachodnim (tutaj przyjeżdżają autokary Eurolines), a drugi w kierunku północnym oraz wschodnim.  Pozostałe obsługują głownie ruch lokalny.

Adresy dworców autobusowych:

 • Dworzec autobusowy Népliget
  Peszt IX, Üllői út 131
 • Dworzec autobusowy Népstadion
  Peszt XIV, Hungária krt 46-48 131
 • Dworzec autobusowy Árpád híd
  Peszt XIII, przy moście
 • Dworzec autobusowy Etele tér
 • Buda XI, Etele tér

Dworce kolejowe:
W stolicy Węgier zbiegają się najważniejsze linie kolejowe zarówno krajowe jak i zagraniczne. W mieście są trzy dworce kolejowe. Do każdego z nich dojeżdża metro, co pozwala na szybkie przemieszczanie się po węgierskiej stolicy. Najstarszymi z nich są Dworzec Wschodni oraz Zachodni.  Oba wybudowano w dzielnicy Peszt. Dworzec Zachodni wbrew nazwie obsługuje połączenia w kierunku wschodnim i północnym. W jego bocznej hali warta uwagi jest jedna z najpiękniejszych siedzib McDonalds’a. Zachowano bowiem oryginalny wystrój dworca z 1877 roku ze stiukami, freskami i lamperiami.

Dworzec Wschodni obsługuje połączenia kolejowe do i z Polski. Z kolei Dworzec Południowy obsługuje połączenia z Balatonem oraz miastami na południu Węgier. Stąd odjeżdżają m.in. pociągi do Chorwacji.

 • Wschodni (Keleti Pályaudvar)
  Peszt VI, Teréz krt 57
 • Zachodni (Nyugati Pályaudvar)
  Peszt VIII, Kerepesi út 2-6
 • Południowy (Déli Pályaudvar)
  Buda I, Krisztina krt. 37

2

 

Komunikacja:
Budapeszt ma dobrze zorganizowaną komunikację publiczną. Autobusy kursują od wczesnych godzin porannych (od 5.00) do późnego wieczora (do ok. 23.00). Linie oznaczone są numerami od 5 do 296.

Do dyspozycji pasażerów są autobusy zwykłe, ekspresowe, pospieszne, przyspieszone i zastępcze oraz nocne. Odróżniamy je zazwyczaj po literce dodanej do numeru: 5 – linia zwykła,  13 A – linia przyspieszona (często pokrywa się z linią zwykłą nr 13, ale nie zatrzymuje się na wszystkich przystankach), 200 E linia lotniskowa ekspresowa, czy 5 M – linia zastępcza. Linie nocne mają oznaczenie trzycyfrowe zaczynające się od cyfry 9.

Metro:
W Budapeszcie kursują trzy linie metra: żółta – M1, zwana również kolejką milenijną lub kolejką podziemną, czerwona M2 oraz niebieska M3. W budowie pozostaje czwarta linia – zielona M4. Wszystkie działające linie mają wspólną stacje przy placu Ferenca Deák’a (Ferenc Deák tér), który znajduje się praktycznie w samym centrum miasta. Linia żółta jest najstarszą w mieście, zaczyna się przy Vörösmarty tér i kończy przy Mexikói út, po peszteńskiej stronie miasta. Linia czerwona biegnie od Köbá Őrs vezér tér w południowym Peszcie do Déli Pályaudvar – Południowego Dworca Kolejowego w Budzie. Ostatnia, niebieska linia biegnie od Köbánya Kispest (w południowym Peszcie) do Újpest Központ. Metro kursuje od 4:30 do 23:30.

W metrze obowiązują zwykłe bilety, takie same jak w autobusach. Należy skasować je tuż po wejściu na stację metra. Kasowniki umieszczone są przed schodami ruchomymi. Następnie skasowany bilet pokazujemy przed wejściem na peron lub na ruchome schody. Kontrolerzy są na każdej stacji.

Tramwaje:
Tramwaje w Budapeszcie oznaczone są numerami od 1 do 69. Tutaj, podobnie jak w autobusach, pasażerowie sami otwierają sobie drzwi. Jeżeli wybierzemy tę formę zwiedzania, należy skorzystać np. z tramwaju linii nr 2. Kursuje on wzdłuż peszteńskiego brzegu Dunaju. Tym samym zobaczymy wszystkie mosty, budynek Parlamentu oraz panoramę Wzgórza Zamkowego. Warto również skorzystać z linii nr 4 lub 6, których tramwaje kursują od Placu Moskiewskiego przez  Most Małgorzaty i Wielkie Bulwary aż do mostu Petöfiego. Kursują one od 5:00 do 23:00, w większości wzdłuż najważniejszych arterii miasta.

Trolejbusy:
W Budapeszcie kursuje spora ilość trolejbusów. Oznaczone są numerami od 70 do 83. Są uzupełnieniem dla transportu autobusowego, tramwajowego oraz metra. Pierwszą linię trolejbusową w Budapeszcie otwarto 16 grudnia 1933. Linia ta miała 2,7 km długości. Uległa zniszczeniu w czasie II wojny światowej. Po zakończeniu wojny linii już nie odbudowano, natomiast 21 grudnia 1949 r. otwarto zupełnie nowe linie. Obecnie charakterystyczne czerwone trolejbusy kursują wyłącznie na terenie dawnego Pesztu w większości po wąskich i jednokierunkowych uliczkach. Mimo, że jest to normalny środek transportu publicznego, przejażdżka szczególnie liniami 72 i 74 po starej części miasta pozostawi niezapomniane wspomnienia. Trolejbusy kursują od około 5:00 do 23:00.

3

HÉV – budapesztańska naziemna kolej podmiejska:
Kolejka podmiejska łączy główne miejscowości oddalone od Budapesztu od 20 do nawet 50 km. Pasażerowie mogą korzystać z trzech linii z Batthány tér do Szentendre (w granicach miasta kolejka przejeżdża przez tereny dawnego osiedla rzymskiego, można podziwiać dzielnicę Óbuda, wraz z ocalałymi fragmentami zabudowy powstałej jeszcze w prowincji Pannonia), z Őrs vezér tér do Gödöllő i z Boráros tér na wyspę Csepel, z dodatkowym odgałęzieniem dochodzącym aż do Ráckeve.

Koleją podmiejską HÉV podróżować można w granicach miasta posługując się zwykłym biletem komunikacji miejskiej. Jeśli chcemy udać się poza obręb granic Budapesztu, musimy kupić oddzielny bilet. Można to zrobić w kasach biletowych na poszczególnych stacjach lub u kontrolera w kolejce.

Koleją HÉV możemy dojechać do trzech ciekawych miasteczek w okolicach stolicy: Szentendre, Gödöllő i Ráckeve. Szentendre – miasteczko w stylu barokowym zamieszkane dawniej przez Serbów, a dziś ulubione przez wszelkiej maści artystów. Z kolei w Gödöllő znajduje się udostępniony do zwiedzania pałac cesarzowej Elżbiety (Sissi), a w Ráckeve znajduje się jedna z najpiękniejszych na Węgrzech cerkwi prawosławnych oraz rezydencja Eugeniusza Sabaudzkiego

Lotnisko:
„Liszt Ferenc International Airport” położony jest 16 km w kierunku południowym od centrum miasta. Składa się z dwóch terminali: Liszt Ferenc Airport 1 oraz Liszt Ferenc Airport 2. Z pierwszego operuje węgierski Wizz Air, a z drugiego iralandzki Ryanair oraz polski PLL LOT. Oba położone są w znacznej odległości od siebie. Czas przejazdu między jednym a drugim to 12 minut.

Aby dojechać do lotniska należy wsiąść do niebieskiej linii metra nr 3 i dojechać na końcową stację Kőbánya-Kispest. Tam należy się przesiąść do autobusu linii 200 E (odjeżdża z pierwszego stanowiska po wyjściu ze stacji metra), który zawiezie nas najpierw na pierwszy, a potem drugi terminal. Czas przejazdu to około 26 minut (do drugiego terminala). Autobusy kursują co kilka do kilkunastu minut. Powrót z lotniska do stacji metra odbywa się w odwrotnej kolejności.

Bilety na przejazd po przylocie kupujemy w Terminalu 1 na poczcie lub w kioskach z gazetami, a w Terminalu 2 w automatach biletowych. Można je również kupić bezpośrednio u kierowcy w autobusie. Za darmo możemy ze sobą przewozić maksymalnie dwie sztuki bagażu, których rozmiar nie może przekroczyć 40x50x80 cm lub 20x20x200 cm.

Dodatkowo pomiędzy stacją metra Kőbánya-Kispest , a Terminalem 1 kursuje również autobus numer 93. Cena biletu jednorazowego to 320 HUF (około 4 zł 60 groszy w zależności od kursu węgierskiego forinta). Bilet kupowany bezpośrednio u kierowcy kosztuje 400 HUF (około 5 zł 76 groszy).

Nocą, gdy metro już nie kursuje, z lotniska do centrum dojedziemy autobusami nocnymi linii 914 oraz 950. Odjeżdżają one ze stacji Kispest (dojeżdżamy do niej linią 200 E) i kursują do Kossuth tér.

Bilety:
Bilety komunikacji miejskiej obowiązują na wszystkich liniach tramwajowych, metra, autobusowych, trolejbusowych, na trasie Kolejki Milenijnej i kolejki zębatej, jak również w pociągach podmiejskich HÉV w obrębie granic administracyjnych Budapesztu.

Bilet jednorazowy – 320 HUF (uprawnia do korzystania przez 60 minut, niezależnie od ilości przesiadek z tramwajów, dziennych autobusów, trolejbusów i metra)

Bilet jednorazowy kupowany w pojeździe – 400 HUF (uprawnia do korzystania przez 60 minut, niezależnie od ilości przesiadek z tramwajów, dziennych autobusów, trolejbusów i metra)

Bloczek 10 biletów jednorazowych – 2800 HUF

Bilet jednorazowy do metra – 260 HUF (uprawnia do korzystania z metra przez 30 minut niezależnie od ilości przesiadek)

Bilety jednorazowe kupujemy w kasach biletowych przy zejściu do metra oraz stacjach kolei HÉV, w wydzielonych punktach sprzedaży przy głównych punktach przesiadkowych i węzłach komunikacyjnych, w automatach biletowych oraz w każdym oddziale poczty. Płacimy gotówką w forintach lub kartami płatniczymi – Visa, MasterCard itp.

4

Część druga relacji za tydzień.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Należy pamiętać, że bilet na metro ze 260 HUF pozwala przejechać max. 3 stacje - sprawdzane tydzień temu :) Poza tym Budapeszt piękne miasto!
Krzysiek, 4 marca 2012, 14:16 | odpowiedz
Profesjonalnie zrobiony przewodnik Brawo :)
skibek, 4 marca 2012, 14:31 | odpowiedz
Rozwalona recenzja, formatowanie leży... I to na takim serwisie jak F4F... ehhh
Matix, 4 marca 2012, 14:40 | odpowiedz
@ Matix Tekst jest poprawnie sformatowany. Pozdrawiam.
Hubert, 4 marca 2012, 14:54 | odpowiedz
@ Hubert, Czesc, zastanawialam sie czy dostaliscie mojego meila o Tanzanii, bo nie dostalam zadnej odpowiedzi.
Pati, 4 marca 2012, 15:04 | odpowiedz
@ Pati Tak dostaliśmy i tego samego dnia odpisaliśmy podziękowania za relację :)
Hubert, 4 marca 2012, 15:10 | odpowiedz
świetne kompendium!
remi3, 4 marca 2012, 15:22 | odpowiedz
Odnośnie do biletów komunikacji miejskiej warto dodać, dla osób jadących z lotniska do centrum, że zamiast dwóch pojedynczych biletów można kupić transer ticket za 490 forintów: http://www.bkv.hu/en/single_tickets/transfer_tickets Bilet pozwala na jedną przesiadkę pomiędzy autobusem i metrem, lub między innymi środkami transportu, a dodatkowo w metrze na przesiadki pomiędzy liniami.
Kasia, 4 marca 2012, 15:38 | odpowiedz
@hubert jak moze byc poprawnie sformatowany jak nie jest nawet wyjustowany? pozdrawiam
eitha, 4 marca 2012, 15:41 | odpowiedz
Od dzisiaj tj 4 marca zmiana w rozkładzie jazdy autobusu nr 200E z lotniska do stacji metra Kőbánya-Kispest. Ostatni autobus odjeżdża o 22.50. http://www.bkv.hu/busz/200evissza.html
Mario, 4 marca 2012, 16:18 | odpowiedz
Z lotniska do centrum miasta można sie chyba też dostać bezpośrednio pociągiem ? Taką informację znalazłem na stronie lotniska kiedyś (poszukam link i wrzucę).
zderzaq, 4 marca 2012, 16:26 | odpowiedz
samolot z Krk ląduje 23.30 na T2... korzystał może ktoś z opcji "transfer taxi"? czy komunikacją z T2 da się dotrzeć do centrum?
Alaton, 4 marca 2012, 16:47 | odpowiedz
matix: może sam przedstawisz profesjonalne opracowanie dotyczące innego miasta czekam na stojące formatowanie
chris, 4 marca 2012, 17:28 | odpowiedz
Czy jak się przyleci Ryanairem ok połnocy lub później, to można bez problemu kupic bilety na komunikację? jednorazowe, 24 i 72 godzinne? Piszecie o płaceniu gotówką... gotówka niestety występuje w 2 omianach :). A niektóre automaty przyjmuja np tylko monety. Można po przylocie na lotnisku lub w pobliżu kupic za papierową gotówkę bilet 72h?
jeremiasz, 4 marca 2012, 17:47 | odpowiedz
Jednak pociągiem można dojechać do centrum tylko z Terminala 1 (dla niektórych to nawet lepiej bo tam lata Wizzair, Ryanair chyba na 2B). http://www.bud.hu/english/passengers/access_and_parking/by_train
zderzaq, 4 marca 2012, 17:48 | odpowiedz
Brakuje informacji o najszybszym i najtańszym transporcie z lotniska do centrum miasta, czyli o pociągu do stacji Nyugati za 370huf :)
zwiedzacz, 4 marca 2012, 17:50 | odpowiedz
Miło, to w takim razie czym można się wydostać z lotniska z T2, jak samolot Ryanaira przylatuje po 23ciej, a ostatni autobus 200E jest o 22.50?
anoli, 4 marca 2012, 19:05 | odpowiedz
Ok, to dla zainteresowanych (wystarczyło trochę poszperać) w godzinach nocnych kursuje autobus 900 z T2, później trzeba sie przesiąść na 950 lub 950A.
anoli, 4 marca 2012, 19:15 | odpowiedz
Tak samo jak Polska, widać że cała Europa Wschodnia - to jedna wielka komuna...
Justin69, 4 marca 2012, 19:23 | odpowiedz
@jeremiasz Niestety jeżeli przylecisz Ryanairem to będziesz miał wielki kłopot z zakupem biletu. Na terminalu 2 jest tylko automat który przyjmuje tylko monety. Nam kierowca kazał wsiadać do autobusu bez biletów:) Trochę strachu było ale się udało. Autobus był pełen polaków bez biletów tak więc było raźno.
Jacek, 4 marca 2012, 19:51 | odpowiedz
A jak jest z biletami, na przykład 24-godzinnymi, jaka cena?
Uśmiechnięty! : ), 4 marca 2012, 20:27 | odpowiedz
==> Uśmiechnięty! : ) Z ich kupnem nie ma problemu. Bilet 24H kosztuje 1550 HUF http://www.bkv.hu/en/travel_cards
konrad, 4 marca 2012, 20:32 | odpowiedz
W automatach biletowych spokojnie można płacić kartą, co też zrobiłem w ostatni wtorek zdążając tym samym do ostatniego 200E o 1.15.
ours, 4 marca 2012, 21:00 | odpowiedz
Ludzie !! Czy wy nie macie innych problemów na głowie!? Wyjustowany, sformatowany ?? Co to za pierdoły ??! Dostajesz głąbie jeden z drugim gotowca - praktyczny przewodnik po Budapeszcie i jeszcze marudzisz!? Nie chcesz - nie czytaj !!Cholernie źle mi się kojarzy justowanie i formatowanie. Esteta się jeden z drugim znalazł!!
Mandel Marcin, 4 marca 2012, 21:04 | odpowiedz
A dodatkowo jeden z drugim masz informację a'propos Budapesztu na forum czarno na białym!!!
Bartek, 4 marca 2012, 21:30 | odpowiedz
Formy komunikacji wymienione, bardzo fajnie. Ale mam pytanie do zaprawionych z miastem - z której najpraktyczniej się korzysta?
EX, 4 marca 2012, 22:17 | odpowiedz
a czy bilet 24 godzinny obowiązuje na trasie z lotniska do centrum miasta? czy tylko na obszarze Budapesztu?
Majka, 4 marca 2012, 22:20 | odpowiedz
A czym się różni bilet- Singel Ticket ad Transfer Ticket?
macko, 4 marca 2012, 22:23 | odpowiedz
Bilet jednorazowy nie pozwala na przesiadki - jest jednorazowy. Można jedynie zmienić linię metra (jeżeli nie opuścimy strefy biletowej metra). Transfer ticket (bilet przesiadkowy) to 2 bilety na 1 kartoniku - z strony 1 kasujesz w 1 pojeździe, a z drugiej w drugim.
xsx, 4 marca 2012, 22:41 | odpowiedz
@xsx Dzięki wielkie za info:) Czyli jeżeli dobrze rozumiem w artykule powyżej jest błąd odnośnie informacji na temat możliwości ewentualnych przesiadek na poszczególnych biletach.
macko, 4 marca 2012, 23:24 | odpowiedz
Bardzo praktyczny przewodnik,kocham Budapeszt-to miasto jest magiczne i piękne. Mam tam rodzinę mieszkającą na stałe,więc bywam przynajmniej raz w roku i powiem wam że kiedy byście tam nie pojechali,to i tak będziecie zachwyceni-latem czy zima,tam zawsze jest co robić i miło można spędzić czas. Komunikacja miejska jest droższa niż np w Warszawie,ja zawsze kupuję bilet 7dniowy,nie pamiętam już dokładnie ile kosztuje ale jeśli ktoś zamierza spedzić w tym mieście więcej niż 4 dni,to na pewno zyska kupując ten bilet..jeździsz gdzie chcesz i ile razy chcesz nie martwisz się czy masz drobne na ciągłe dokupywanie pojedyńczych. Będąc w tym mieście wypada zwiedzić chociaż kilka najważniejszych zabytków(jakich to dowiecie się z pierwszego lepszego przewodnika,lub wikipedii).Jeśli komuś potrzeba silniejszych wrażeń,albo leci z dziećmi, to polecam olbrzymi lunapark z całą masą rozrywek-kupujesz bilet na cały dzień i korzystasz ile dusza zapragnie..a i tak podejrzewam,że zabraknie ci czasu na wszystkie atrakcje-niesamowita frajda dla dzieciaków,tego nie ma w Polsce!
Radek, 4 marca 2012, 23:27 | odpowiedz
Witam, a jak jest z płaceniem kartą kredytową np. za bilety w tych automatach? jest to opłacalne, dużo więcej to wychodzi niż próbował rozmienić? da się przekimać do rana do pierwszego autobusu na lotnisku przylatując ryanairem?
lece_bo_chce, 5 marca 2012, 17:14 | odpowiedz
@Mario ja nadal widzę na rozkładzie linii 200E, że ona kursuje z lotniska do godz. 1:15. Kurs o 22:50, o którym piszesz to ostatni kurs do stacji metra. Późniejsze kursy linii 200E jadą na dworzec autobusowy, gdzie można przesiąść się na autobus nocny, który jedzie do centrum.
ri, 5 marca 2012, 19:35 | odpowiedz
Od piątku na rozkładzie linii 200E była informacja, że od 4 marca autobus kursuje tylko do 22.50, późniejszych godz. nie było na rozkładzie. Dzisiaj widzę, że wrócił "stary" rozkład. Dodatkowo od soboty kursuje dodatkowy nocny autobus nr 900.
Mario, 5 marca 2012, 21:09 | odpowiedz
Jeśli chodzi o transport nocny,to polecam węgierską korporację taksówkową o nazwie ZONA TAXI. Taksówki stoją przy wyjściu z terminali zarówno 1 jak i 2(chyba mają wyłączność na terenie lotniska). Poniżej przesyłam linki wraz z cenami-naprawdę opłaca się nimi jeżdzić,bo ceny maja bardzo przyzwoite i co najważniejsze-są to ceny stałe obliczane na podstawie dojazdu do konkretnej strefy budapesztu,a nie na podstawie licznika kilometrów. Dojazd do ścisłegop centrum wyniesie was ok60zł-wystarczy znaleźć chętnych do wspólnej podróży(co nie stanowi problemu na lotnisku) i jedziecie do centrum za ok 15zł/osoba. Ktoś powie że to dużo..może i tak,ale biorąc pod uwagę że to środek nocy,a lotnisko jest poza miastem-uważam że cena jest uczciwa.
Radek, 5 marca 2012, 22:03 | odpowiedz
Przepraszam,zapomniałem o linkach: http://www.zonataxi.hu/en/prices-tariffs http://www.zonataxi.hu/en/
Radek, 5 marca 2012, 22:04 | odpowiedz
do Budapesztu można również dojechać pociągiem. są dwa pociągi dziennie (ranny i wieczorny), jedzie się koło 10 godzin. Miejsca siedzące kosztują od 29 euro, a kuszetki od 39 euro (w każdym składzie jest pewna pula biletów w tej cenie, która nie jest stała-jak bilety na jakąś datę słabo się sprzedają, to dodają tych tanich biletów). moim zdaniem to dużo wygodniejsze od autobusu.
olek, 6 marca 2012, 12:12 | odpowiedz
Hej, czy ktoś wybiera się pod koniec kwietnia do Budapesztu liniami Orangeways? Mam zamiar jutro zarezerwować bilet. Chciałabym wiedzieć czy są jakieś problemy z kupnem biletu przez internet? I czy to lepszy wybór niż Eurolines?
Pati, 7 marca 2012, 9:55 | odpowiedz
==> Pati Z kupnem biletów w Orangeways przez Internet nie ma probemu. Miałem przyjemność raz z nimi podróżować. Przejazd odbył sie bez problemów. Do Budapesztu przyjechaliśmy przed czasem. Co do Eurolines nie pomoge, nie podrożowałem z nimi.
konrad, 7 marca 2012, 10:01 | odpowiedz
dzięki;) Tak pytam, bo w dalszym ciągu się zastanawiam, który z przewoźników będzie lepszy... W internecie czytałam różne opinie o Orangeways, również takie, że zdarza się, że np.autobus pomimo rezerwacji biletów, nie przyjechał. Mnie bardzo zależy na tym wyjeździe(konkretnie dacie), gdyż Budapeszt to dla mnie dopiero początkowy etap podróży. Dlatego muszę mieć wszystko dobrze zgrane;)
Pati, 7 marca 2012, 10:10 | odpowiedz
powtarzam pytanie "Majka" bo tez interesuje mnie odpowiedz :) czy bilet 24 godzinny obowiązuje na trasie z lotniska do centrum miasta? czy tylko na obszarze Budapesztu?
grzewor, 12 marca 2012, 9:08 | odpowiedz
==> grzewor Tak, obowiązuje również na trasie "z" oraz "na" lotnisko.
Konrad Trela, 12 marca 2012, 11:11 | odpowiedz
Hej,;) Bilet zarezerwowany,czeka na wykorzystanie. Ale mam pytanie trochę inne;) Szukam czegoś taniego (najlepiej hostel) w Budapeszcie w okolicy dworca Nepliget. W sumie wiem,że to ścisłe centrum, więc stosunkowo drogo,ale może coś wiecie/znacie/polecicie?
Pati, 26 marca 2012, 9:15 | odpowiedz
Mam pytanie może głupie, mozna gdzies na lotnisku wymienic pieniadze? Czy lepiej zrobic to w Polsce?
m, 17 maja 2012, 18:28 | odpowiedz
mam zarezerwowany nocleg w Budapeszcie na 29 maja na 2 dni i dostałem maila z hotelu z paroma informacjami m.in. żeby właśnie nie wymieniać pieniędzy na forinty na lotnisku bo kurs jest niekorzystny. tak swoją drogą wybiera się ktoś ryanairem tego dnia do budapesztu?
zapytacz, 25 maja 2012, 0:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »