Fly4free.pl

Tygodniowa objazdówka po Szwajcarii za 452 PLN! W pakiecie loty do Bazylei z Warszawy, wypożyczenie samochodu, mapka i porady

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
452 PLN
Oferta nieaktualna
szwajcaria
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Iakov Kalinin / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Wyruszcie w podróż pełną przygód! Odkryjcie różne zakątki Szwajcarii i zobaczcie piękno tego górskiego kraju. Odwiedzicie klimatyczne miasta i wybierzecie się na trekking w Alpy! W przemierzaniu państwa pomoże wam wypożyczony samochód.

Początek waszej wycieczki zaplanowany jest na 27 listopada. Z lotniska Chopina w Warszawie wyruszycie do Bazylei. Na miejscu wynajmiecie samochód, który ułatwi wam poruszanie się pomiędzy okolicznymi atrakcjami. Do Polski wrócicie 4 grudnia.

Podróżować będziecie na pokładzie samolotu linii lotniczej Wizz Air. Pamiętajcie, że w cenie zawarty jest jedynie mały bagaż podręczny. Z niższej ceny skorzystają członkowie Wizz Discount Club. Jeśli macie problem ze spakowaniem się, przeczytajcie nasz poradnik.

Bazylea – Lucerna – Pilatus – Titlis – Zermatt – Zurych – Bazylea

Termin podróży: 27 listopada–4 grudnia
Linie lotnicze: Wizz Air
Bagaż: podręczny
Samochód: Fiat 500 lub podobny model

Za loty w dwie strony i wynajem auta zapłacicie 452 PLN za osobę, przy 2 podróżujących.

Hotelod 431 PLN/noc/2 osoby

W Bazylei polecam wam nocleg w 4* hotelu Metropol Basel, który położony jest w pobliżu centrum miasta. Obiekt cechuje się wysokim standardem i licznymi udogodnieniami.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu w Lucernie rekomenduję noclegi w 3* Altstadt Hotel Krone Luzern. Zaletą jest fakt, że obiekt położony jest w samym sercu miasta, a do tego charakteryzuje się komfortowym wyposażeniem.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Zermatt zatrzymajcie się w doskonale ocenianym przez gości Ferienhaus Felicé. To bogato wyposażony obiekt, z którego rozpościera się piękny widok na okoliczne góry.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód708 PLN/2 osoby

Na miejscu rekomenduję wypożyczenie samochodu. Za wynajem Fiata 500 lub podobnego modelu zapłacicie w sumie 708 PLN.

zarezerwuj auto

Jak zaplanować objazdówkę po Szwajcarii?

Zwiedzanie rozpoczniecie od przejścia się klimatycznymi uliczkami Bazylei. Waszą uwagę z pewnością przykuje Biały i Niebieski Dom. Polecam udać się na rynek. Musicie zobaczyć jedną z najpiękniejszych świątyń w całej Szwajcarii – Katedrę w Bazylei. Warto wejść na taras widokowy Pfalz, z którego rozpościera się piękny widok na okolicę.

Następnie pojedziecie do Lucerny, czyli jednej z najbardziej urokliwych miejscowości w kraju, która położona jest pośród gór i nad jeziorem Czterech Kantonów. W mieście zobaczycie symboliczny Most Kapliczny nad rzeką Reuss. Leży tam także interesująca wieża Wasserturm. Rekomenduję wam wizytę w punkcie widokowym Männliturm, który jest najlepszym miejscem do podziwiania okolic miasta.

W pobliżu Lucerny znajdują się dwa wspaniałe szczyty górskie: Pilatus i Titlis. Na pierwszy z nich dostaniecie się kolejką zębatą lub linową. Na drugi natomiast prowadzi kolejka gondolowa. Oczywiście miłośnicy wspinaczki górskiej mogą wejść na obie góry pieszo. Na szczycie czekają na was zapierające dech w piersiach widoki. Co więcej, z Pilatusa możecie wybrać się w dalszy trekking na pobliskie wzniesienia: Essel, Oberhaupt czy Tomlishorn. Na Titlis zaś czeka na was most zawieszony nad przepaścią lub możliwość wejścia w głąb lodowca.

Kolejnym przystankiem na waszej trasie będzie hikingowy raj, czyli Zermatt. To okolica, w której możecie podziwiać wspaniały Matterhorn. Polecam wam wejść na Gornergrat, na który prowadzi stosunkowo prosty szlak.

W drodze powrotnej do Bazylei zatrzymajcie się w Zurychu. W mieście odwiedzicie kościoły: Fraumünster  oraz Grossmünster, który posiada wieżę widokową.  Warto przejść się do parku na wzgórzu Lindenhof, który jest niezwykle popularny. Rekomenduję wam również odpoczynek nad Jeziorem Zuryskim.

alpy szwajcarskie
Foto: Natali Glado / Shutterstock
bazylea panorama miasta
Foto: Mber / Shutterstock
alpy szwajcarskie
Foto: canadastock / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Na ten moment po przyjeździe do Szwajcarii z kwarantanny zwolnione są osoby zaszczepione oraz posiadające negatywny wynik testu na COVID-19.

  • Sprawdźcie także dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!

  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »