Fly4free.pl

Nowe atrakcje turystyczne wyrastają jak grzyby po deszczu. Zobaczcie, gdzie niedługo będą tłumy

Foto: SL Green Group

Od Nowego Jorku przez Abu Zabi i Dubaj aż po Cypr i Islandię – wszędzie tu powstały nowe, niezwykłe atrakcje turystyczne. I choć dopiero co się otworzyły, już teraz wzbudzają niemałe emocje. Niemal pewnym jest więc, że staną się hitem i w krótkim czasie zaczną przyciągać tłumy.

Choć ostatnie miesiące to nie był najlepszy czas dla branży podróżniczej, wiele krajów nie zaniechało inwestycji, które w przyszłości mają przynosić solidne wpływy do budżetu. Mimo przestoju w turystyce, na turystycznej mapie pojawiło się sporo nowych atrakcji, które szybko zyskają ogromną popularność.

szklane obserwatorium nowy jork
Foto: SL Green Group

Szklane obserwatorium w Nowym Jorku

Już za kilka tygodni jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji otworzy się w Nowym Jorku. W wieżowcu One Vanderbilt na Manhattanie stworzono bowiem specjalne szklane obserwatorium, które będzie najnowszym tarasem widokowym w chyba najbardziej kultowym mieście Stanów Zjednoczonych. Całe obserwatorium jest zrobione ze szkła – przezroczystego lub lustrzanego i ulokowano je 365 metrów nad ziemią.

Przestrzeń ma łączyć ze sobą elementy widokowe z artystycznymi. Możemy więc poczuć się tutaj nieco jak w labiryncie luster, a zbudowane tu specjalnie „szklane pudełka” niejednokrotnie wywiodą nasze zmysły w pole. Ceny biletów zaczynają się od 39 USD (ok. 152 PLN). Więcej informacji znajdziecie na stronie obiektu.

W tym samym budynku są już dwie inne podniebne atrakcje – w pełni przeszklona (tak, razem z podłogą) winda zewnętrzna i inny taras widokowy – tym razem z możliwością wyjścia na świeże powietrze i najprawdziwszą… łąką alpejską.

Foto: Museum of Underwater Sculpture Ayia Napa (MUSAN)

Podwodny park rzeźb na Cyprze

Z wysokości przenosimy się pod wodę. U wybrzeży Cypru od niedawna możecie znaleźć Muzeum Podwodnej Rzeźby. Artysta Jason deCiares Taylor stworzył 93 dzieła sztuki, które zanurzono w okolicy plaży Pernera na chronionym obszarze morskim. Trasa zwiedzania zaczyna się jeszcze na lądzie i prowadzi do punktu zejścia z pływającą platformą. Dalej wszystkie rzeźby sprawiają wrażenie, jakbyśmy płynęli przez podwodny las – znajdziemy tu bowiem kamienne drzewa i postaci ludzkie. Cała instalacja artystyczna ma symbolizować relacje między człowiekiem a naturą.

Co istotne, rzeźby nie wpłyną w negatywny sposób na ekosystem, a wręcz przeciwnie zadbano o to, by pomogły go odbudować. Z czasem na rzeźbach osiądą bowiem różne rośliny i organizmy, które będą miały świetne warunki do rozwoju.

Miejsce mogą odwiedzić zarówno profesjonalni nurkowie jak i osoby, które zaczynają swoją podwodną przygodę, a nawet ci, dla których dużo ciekawszy jest zwykły snorkeling. Szczegóły znajdziecie na stronie projektu.

ain dubai
Foto: Ain Dubai

Największe młyńskie koło świata w Dubaju

Dubaj przyzwyczaił nas do bicia kolejnych rekordów, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne. Nie inaczej jest tym razem. Lada moment, bo w październiku w tutejszej marinie pierwsi goście będą mogli skorzystać z przejażdżki Ain Dubai, czyli największym młyńskim kołem świata. 250 metrów wysokości to dwukrotnie więcej niż ma London Eye. Z wagoników można podziwiać kultowe obiekty Dubaju, takie jak Burj al Arab, Burj Khalifa czy słynne sztuczne wyspy The Palm.

W przeciwieństwie do podobnych obiektów na świecie, nie będzie to jednak wyłącznie przesiadka. Kabiny są bowiem podzielone na trzy kategorie. Obserwacyjne, czyli najbardziej klasyczne spełniające funkcję ruchomego tarasu widokowego, towarzyskie, w których będzie czekał na nas drink, poczęstunek i inni goście oraz prywatnych – przeznaczonych na specjalne wydarzenia. Bilety są już w sprzedaży, a ceny zaczynają się od 137 PLN.

Dodajmy jeszcze, że pełny obrót koła trwa blisko 40 minut, a przy pełnym obłożeniu do Ain Dubai może wejść nawet 1750 osób. Mają rozmach, czyż nie?

sky lagoon islandia
Foto: SkyLagoon

Baśniowa laguna Islandii

Marzyliście kiedyś, aby przenieść się do baśniowej krainy, którą wypełnia roślinność, mgła i niezwykłe krajobrazy? Wybierzcie się w takim razie do Sky Lagoon na Islandii. Otwarta zaledwie kilka miesięcy temu laguna znajduje się nieopodal Reykjaviku.

Jej największą atrakcją jest naturalny basen typu „infinity pool”, czyli taki, w którym nie widać jego krawędzi. Ma aż 75 m długości. Co istotne, oferuje nie tylko przyjemną kąpiel i relaks, ale także widok na Atlantyk – pisaliśmy o tym miejscu na łamach Fly4free.pl.

Oczywiście nie musicie przejmować się pogodą. Basen jest geotermalny i utrzymuje stałą temperaturę od 38 do 40 °C. A wszystko to wkomponowane w naturalne krajobrazy. Bilety zaczynają się od 5900 ISK, czyli ok. 179 PLN.

seaworld abu dhabi
Foto: SeaWorld Abu Dhabi

SeaWorld Abu Zabi – największe akwarium na świecie

Wspominaliśmy, że Dubaj lubi być „naj” w przeróżnych kategoriach?  Nie inaczej jest w Abu Zabi. Choć SeaWorld to atrakcja, na którą przyjdzie nam najdłużej poczekać, bowiem jej otwarcie planowane jest na przyszły rok, to już teraz wiadomo, że szybko zjedna sobie wielu zwolenników.

Gigantyczne oceanarium powstanie na sztucznej wyspie Yas. To tu znajduje się już m.in. park Ferrari World Abu Dhabi i tor wyścigowy.

W środku umieszczonych zostanie 68 tys. zwierząt morskich, w tym rekiny, ławice ryb, płaszczki i żółwie morskie. Jeśli dodamy do tego 25 mln litrów wody, które napełnią akwaria symulujące naturalne warunki bytowe poszczególnych gatunków i akwarium o wysokości 20 metrów, które będzie witać gości – mamy nie tylko gotowy przepis na sukces, ale i opis największego tego typu obiektu na świecie.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »