Fly4free.pl

Dubaj bije kolejny rekord! Nowa atrakcja będzie otwarta lada moment

ain dubai
Foto: Ain Dubai

Już za niespełna dwa miesiące w Dubaju zostanie otwarta zupełnie nowa atrakcja turystyczna – Ain Dubai. Ogromny diabelski młyn będzie jednak znacząco różnił się od swoich odpowiedników w innych krajach. I jak na Zjednoczone Emiraty Arabskie przystało, przy okazji pobije światowy rekord.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z tych krajów, który lubi przepych i rekordy. Nowe inwestycje zwykle muszą być w czymś „naj”, a jeśli nie – to niech przynajmniej będą spektakularne. Najnowsza atrakcja ulokowana przy samym wybrzeżu spełnia oba te warunki, choć na pierwszy rzut oka może nie wydawać się niczym szczególnym.

Ain Dubai to w rzeczywistości ogromne młyńskie koło. Możemy z niego podziwiać najbardziej kultowe miejsca Dubaju, w tym marinę, Burj al Arab, Burj Khalifa czy słynne sztuczne wyspy The Palm. A to wszystko zarówno w trakcie dnia, jak i po zachodzie słońca.

Gdzie tkwi wyjątkowość tego miejsca? Przede wszystkim w rozmiarze – będzie bowiem największym i najwyższym tego typu obiektem na świecie. Chętni będą mogli podziwiać Dubaj z wysokości 250 metrów (to dwa razy więcej niż ma London Eye). Pełny obrót trwa aż 38 minut, a do 48 kabin można jednorazowo zabrać nawet 1750 osób! 

ain dubai
Foto: Ain Dubai

Przy okazji ma być to coś więcej niż zwykła przejażdżka. W Ain Dubai możemy wykupić jeden z wielu pakietów – w tym m.in. kolację z obłędnym widokiem, ekskluzywne opcje na świętowanie urodzin i innych okazji czy imprezy firmowe. Ain Dubai zapewnia, że jest gotowe zorganizować nawet wesele!

Co ciekawe, w trakcie wizyty możecie, ale nie musicie dzielić się przestrzenią z innymi turystami. Można bowiem wykupić miejsca zarówno w kabinie obserwacyjnej, gdzie po prostu oglądamy widoki, towarzyskiej, gdzie robimy to samo, ale przy drinku, ale i prywatnej, gdzie możemy spędzić czas tylko w gronie wybranych przez nas osób. Oczywiście wszystkie kabiny są klimatyzowane.

ain dubai
Foto: Ain Dubai

– Dubaj nadal jest liderem w sektorze podróży i turystyki, znanym z realizacji pionierskich projektów. Ain Dubai jest świadectwem jednej z wielu innowacyjnych inicjatyw opracowanych przez Dubaj w celu dalszego zwiększenia jego konkurencyjności jako kluczowego ośrodka turystyki międzynarodowej, będącej kontynuacją naszego dążenia do osiągnięcia nowych światowych rekordów – opowiada Mohamed Sharaf, dyrektor operacyjny Dubai Holding Entertainment.

Otwarcie zaplanowano na 21 października, a bilety już są w sprzedaży. Ceny zaczynają się od 137 PLN.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »