Fly4free.pl

2 nowe trasy Ryanaira z Polski! Polecimy do Włoch!

Foto: Babakin / Shutterstock

[AKTUALIZACJA] Od 2 czerwca Ryanair uruchomi bezpośrednie połączenie z Katowic do Alghero na Sardynii. Ale to nie koniec wakacyjnych nowości, bo od kwietnia polecimy z Wrocławia do Cagliari!

Z informacji w systemie rezerwacyjnym Ryanaira wynika, że loty na Sardynię zostaną uruchomione 2 czerwca i będą realizowane 2 razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

Z Katowic samolot ma startować o godzinie 14.55, a na miejscu będzie lądował o godzinie 17.10. Z kolei z Sardynii Ryanair wyleci w stronę Katowic o 17.35, a na miejscu powinien się zameldować o godzinie 19.50.

To ciekawe wakacyjne połączenie (według systemu rezerwacyjnego ostatni lot na tej trasie jest zaplanowany na 29 września), także dlatego, że na tej trasie Ryanair będzie rywalizował z Wizz Airem, który… uruchomi swoje połączenie do Alghero z Katowic od 2 lipca. W tym przypadku loty będą realizowane także 2 razy w tygodniu: w czwartki (wyloty z Katowic o godz. 6.55 rano) i niedziele (loty z Katowic wieczorem, powrót z Sardynii planowany na godzinę 23.05). Połączenie Wizz Aira na Sardynię także ma charakter sezonowy – ostatni lot na tej trasie jest planowany 20 września.

Foto: Ryanair

Ryanair i Wizz Air od pewnego czasu mocno rywalizują ze sobą na dwóch największych lotniskach w południowej Polsce. Wszystko zaczęło się od Wizz Aira, który kilka miesięcy temu uruchomił bazę na lotnisku w Krakowie, z której operuje już na kilkunastu kierunkach. Wkrótce odpowiedział Ryanair, który w ramach riposty zapowiedział, że od końca października uruchomi swoją bazę w Katowicach (gdzie do tej pory królował Wizz Air), gdzie postawi 2 samoloty i uruchomi 11 nowych połączeń.

Foto: Marcin Krzyzak / Shutterstock

Nowa trasa także z Wrocławia!

Także w czwartek Ryanair poinformował, że od kwietnia przyszłego roku uruchomi zupełnie nowe połączenie z Wrocławia! Będzie to także trasa na Sardynię, ale do Cagliari, czyli do stolicy regionu i największego miasta tej pięknej wyspy. Bilety na nową trasę są już dostępne w systemie rezerwacyjnym: połączenie zostanie uruchomione 3 kwietnia 2020 roku i będą realizowane 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Podobnie jak w przypadku trasy z Katowic, połączenie do Cagliari ma charakter sezonowy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Już od tygodnia wiadomo o tym Cagliari
edek_z_krainy_kredek, 4 października 2019, 10:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »