Fly4free.pl

LOT jeszcze nie uruchomił nowej trasy, a już podwaja liczbę lotów – z 5 do 10 tygodniowo!

Foto: Dawid Lech / Shutterstock

Dzięki większemu dofinansowaniu czeskiego samorządu, LOT podwoi liczbę lotów na trasie z Warszawy do Ostrawy, która ma wystartować 30 marca – informuje pasazer.com.

LOT będzie latał do Ostrawy głównie dzięki dofinansowaniu lotów przez kraj morawsko-śląski. Jak informują czeskie media, za loty do Ostrawy lokalne władze dadzą LOT dotację w wysokości 10 mln CZK (ok. 1,67 mln PLN). W zamian przewoźnik ogłosił uruchomienie nowej trasy, na której będzie latał 5 razy w tygodniu. Jednak wkrótce po ogłoszeniu tej trasy czeski samorząd zdecydował się na podwojenie kwoty dofinansowania do ponad 3,3 mln PLN.

W efekcie LOT zwiększy liczbę połączeń na tej trasie – od 31 sierpnia liczba lotów zwiększy się z 5 do 10 tygodniowo. Połączenie będzie więc obsługiwane każdego dnia, a dodatkowo od wtorku do czwartku wykonywane będą dwie rotacje dziennie. Loty będą realizowane Bombardierami Q400 lub Embraerami E170.

Jak pisaliśmy na łamach Fly4free, Ostrawa może być atrakcyjnym miastem także dla turystów. Trzecie największe miasto w Czechach słynie z dwóch rzeczy. Pierwszą jest ulica Stodolni, uchodząca za jedno z największych imprezowych centrów Czech, z mnóstwem knajpek, imprezowni i dyskotek. Drugą jest architektura: w Ostrawie znajduje się mnóstwo zabytkowych budynków z XIX i XX wieku, ale zdecydowanie najciekawszym miejscem są Dolne Witkowice – ogromny, poprzemysłowy teren, w którym do 1998 roku działała huta stali i kopalnia. To miejsce to raj dla miłośników poprzemysłowych zabytków, w którym poczujecie się jak na planie filmu science-fiction. Dziś miejsce zostało zrewitalizowane i stało się atrakcją turystyczną, a niewykluczone, że wkrótce trafi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Foto: Agnes Kantaruk / Shutterstock

Ale na sukces nowej trasy liczą też Polacy. Jak przekonują, nowa trasa może też wpłynąć na szybki wzrost popularności Śląska Cieszyńskiego i samego Cieszyna, który jest bardzo urokliwym miastem, ale ze względu na lokalizację, bywa pomijany przez wielu turystów. Wystarczy spojrzeć na mapę – Ostrawa znajduje się niecałe 40 kilometrów od Cieszyna, więc tak naprawdę jest to rzut beretem. Dla porównania – jadąc autem z Warszawy, na dojazd do pogranicza polsko-czeskiego musimy przeznaczyć nawet 5 godzin.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »