Fly4free.pl

Najpierw Antwerpia, teraz to! To polskie lotnisko ma nową trasę i… nowego przewoźnika

Foto: Chris Dudek / Shutterstock

10 czerwca na lotnisku w Lublinie pojawi się nowy przewoźnik – to linia Eurowings, która uruchomi stąd nowe połączenie do Kolonii – trasa będzie realizowana 2 razy w tygodniu.

Informacja jest dość zaskakująca, choć z drugiej strony lotnisko w Lublinie udowadniało już wiele razy, że potrafi ściągać nieszablonowych przewoźników. To właśnie Lublin był bowiem drugim lotniskiem w Polsce, z którego zaczęła latać linia easyJet (zawieszone już loty do Mediolanu), także stąd linia TUIfly latała jeszcze do niedawna do belgijskiej Antwerpii

Teraz w Lublinie pojawi się linia Eurowings i oznacza to jednocześnie powrót połączeń do Niemiec z tego lotniska po niemal rocznej przerwie – do lutego 2019 r. linia bmi latała stąd do Monachium, jednak potem… zbankrutowała.

Zgodnie z rozkładem, nowe połączenie linii Eurowings będzie realizowane 2 razy w tygodniu. W środy Airbus A319 niemieckiej linii będzie wylatywał z Kolonii o godz. 20.50, w Lublinie wyląduje o 22.45. Z kolei wylot z Lublina planowany jest na godzinę 23.20, a lądowanie w Niemczech – o 1.20.

W niedzielę loty będą odbywały się rano – wylot z Kolonii planowany jest o godz. 5.40, w Lublinie samolot melduje się o 7.35 i już o 8.10 leci z powrotem do Niemiec. Zgodnie z rozkładem, w Kolonii powinien zameldować się o godz. 10.10.

Bilety są już dostępne na stronie przewoźnika.

Lublin będzie czwartym polskim lotniskiem, z którego poleci linia Eurowings: niemiecka linia należąca do grupy Lufthansa lata obecnie z Gdańska, Wrocławia i Krakowa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Te środowe godziny z przylotem o 1:20, trochę lipa. Ale kto konkretnie do Kolonii leci to może się przyda.
chris0o, 12 lutego 2020, 15:51 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »