Fly4free.pl

Kolejna “ofiara” Thomasa Cooka. Jedna z ciekawszych nowych tras z Polski znika na dobre!

Foto: Nattee / Shutterstock

Mimo dobrych wyników TUIfly zawiesza połączenie z Lublina do Antwerpii. Ostatni lot na tej trasie wykona 6 stycznia. Na pocieszenie TUI zapowiada, że będzie więcej wakacyjnych lotów czarterowych z Lublina.

Otwarte na początku kwietnia połączenie z Lublina do Antwerpii to jedna z najciekawszych nowych połączeń, jakie w tym roku pojawiły się na polskich lotniskach. Ciekawy przewoźnik i oryginalny kierunek, czyli Antwerpia, która jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie, stworzyły bardzo dobre połączenie – dość powiedzieć, że w sezonie letnim samoloty na tej trasie latały z 74-procentowym wypełnieniem.

I pierwotnie trasa miała zostać w rozkładzie przynajmniej do końca marca 2020 roku, a może i dłużej, jednak pojawiła się zmiana planów i teraz okazuje się, że ostatni lot na tej trasie odbędzie się 6 stycznia. Dlaczego? Przede wszystkim jest to wynik zmian na rynku czarterowym związany z bankructwem Thomasa Cooka – w efekcie TUI zrezygnowało z “regularnych” połączeń i skupiło się tylko na lotach czarterowych.

Jednak Lublin nie będzie aż tak bardzo stratny, bo w efekcie bankructwa Thomasa Cooka i polskiego oddziału Neckermanna, biuro podróży TUI zwiększy swoją ofertę czarterową z Lublina. Jak donoszą władze lotniska, w przyszłym roku TUI ma zaoferować z lotniska w Lublinie ok. 10 tys. miejsc w samolotach do Antalyi i Burgas, a niewykluczony jest jeszcze jeden kierunek.

Pamiętajmy też o tym, że nie tylko TUI działa w ten sposób. W efekcie bankructwa Thomasa Cooka linie Jet2 oraz easyJet zintensyfikowały walkę o klientów upadłego biura podróży, mocno zwiększając swoją wakacyjną ofertę.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »