Fly4free.pl

Nowa tania linia uruchamia 3 nowe trasy z Polski!

Rynek we Lwowie
Foto: RossHelen / Shutterstock

[AKTUALIZACJA] Od 29 maja ukraińska tania linia SkyUp uruchomi połączenie z Katowic do Kijowa. Loty będą realizowane 3 razy w tygodniu. Z kolei od końca marca SkyUp poleci z Łodzi do Kijowa, a od końca kwietnia – z Łodzi do Lwowa!

SkyUp to ukraińskie tanie linie lotnicze, które mocno rozpychają się na rynku u naszych sąsiadów, a teraz próbują wejść do Polski. Jeszcze w listopadzie pisaliśmy na naszych łamach o tym, że przewoźnik od końca marca uruchomi połączenia z Modlina i Gdańska do Kijowa, jednak w międzyczasie trasa z podwarszawskiego lotniska została wycofana z systemu rezerwacyjnego, a liczba połączeń z Gdańska zmniejszona z 3 do 2 tygodniowo.

Teraz pojawieniem się linii SkyUp pochwaliło się lotnisko w Pyrzowicach. Połączenie z Katowice Airport na lotnisko Kijów-Boryspol ma być realizowane od 29 maja 2021 roku, a loty będą się odbywać 3 razy w tygodniu: w każdy wtorek, czwartek i sobotę.

– Mając na uwadze pandemię koronawirusa oraz jej negatywny wpływ na aktualną kondycję branży lotniczej, z satysfakcją przyjęliśmy decyzję ukraińskiej linii lotniczej SkyUp o uruchomieniu połączenia z Katowice Airport do Kijowa-Boryspol. W kontekście Ukrainy warto podkreślić, że Pyrzowice były pierwszym polskim lotniskiem regionalnym, z którego niskokosztowa linia lotnicza uruchomiła połączenie na Ukrainę, była to trasa Wizz Air do Kijowa, która wystartowała w styczniu 2009 roku”. – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Lotnisko w Pyrzowicach podkreśla, że Ukraina jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży: w 2019 roku z tego portu na trasach z Polski na Ukrainę i z powrotem podróżowało aż 154 tysiące pasażerów.

Foto: Skyup.aero

2 nowe trasy z Łodzi!

Ale SkyUp poleci nie tylko z Katowic, ale też z Łodzi. Z systemu rezerwacyjnego linii wynika, że od końca marca przewoźnik poleci do Kijowa i Lwowa.

Połączenie do stolicy Ukrainy wystartuje 29 marca – początkowo loty będą realizowane w poniedziałki i piątki, a od 26 kwietnia nawet 4 razy w tygodniu. Dojdą wówczas rotacje w środy i niedziele.

Z kolei trasa z Łodzi do Lwowa ma wystartować 30 kwietnia. W tym przypadku loty będą realizowane w poniedziałki i piątki.

Bilety na wszystkie nowe trasy są już dostępne na stronie przewoźnika.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »