Fly4free.pl

Nowa duża baza Wizz Aira: zmiany dla tysięcy pasażerów z Polski i nowa trasa z naszego kraju

Foto: photoshooter2015 / Shutterstock

Od końca października Wizz Air przeniesie grubo ponad 20 tras z lotniska Luton na lotnisko Londyn Gatwick, z którego uruchomi też kilka nowych tras – donosi serwis Boarding Pass. Zmiany te dotyczą także kilku tras z Polski. Planowana jest m.in. zupełnie nowa trasa ze Szczecina na lotnisko Gatwick.

O zainteresowaniu Wizz Aira slotami na londyńskim lotnisku Gatwick pisaliśmy już jakiś czas temu na naszych łamach.  Teraz słowa przeszły w czyny: w branżowym serwisie Boarding Pass czytamy, że Wizz Air złożył wniosek o 454 sloty na lądowania i wyloty z lotniska Gatwick w firmie ACL, która jest koordynatorem slotów na tym lotnisku. Misja okazała się połowicznym sukcesem: ACL przyznał Wizz Airowi tylko 196 slotów od zimowego rozkładu lotów 2020/2021. Co to oznacza? Według serwisu Boarding Pass, Wizz Air pod koniec października ma uruchomić bazę na lotnisku Gatwick z przynajmniej 4 samolotami, w której węgierska linia może mieć około 30 tras.

Ponad 20 tras węgierska linia miałaby przenieść na Gatwick z lotniska Luton, a wśród nich znajdą się trasy z Polski: chodzi o połączenia z Luton do Warszawy, Krakowa i Szyman. Nie jest do końca jasne, czy połączenia te zostaną przeniesione z Luton czy też np. Wizz Air wykorzysta je do zwiększenia liczby częstotliwości na danych trasach, jednak oczekuje się, że w Luton Wizz Air będzie w stanie dzięki temu ruchowi uruchamiać nowe połączenia.

Foto: BoardingPass.ro

Oprócz przenoszonych trasach, na Gatwick Wizz uruchomi kilka zupełnie nowych połączeń: są to loty z Londynu do Erywania, Odessy, serbskiego Niszu oraz… Szczecina, który prawdopodobnie będzie zupełnie nową trasą w siatce węgierskiej linii. Trasa do Gatwick byłaby kolejnym nowym połączeniem Wizz Aira do Szczecina – na początku lipca węgierska linia planuje uruchomić loty z Goleniowa do Lwowa.

Czekamy jeszcze na potwierdzenie tej informacji przez węgierską linię, ale wydaje nam się, że jest to zmiana na lepsze. Jak oceniacie tę sytuację i co sądzicie o potencjalnych przenosinach części tras na Gatwick.                                           

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Terminal północny czy południowy na LGW ???
atmega, 14 czerwca 2020, 19:04 | odpowiedz
Avatar użytkownika
przydało by sie połączenie rotterdam gdańsk
Sebastian Potrykus, 14 czerwca 2020, 21:55 | odpowiedz
Poznań - Stavanger / Stavanger - Poznań. Obojętnie jakie linie. 
Maciej1986, 14 czerwca 2020, 22:35 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Beznadzieja. Teraz na zachód od Londynu trzeba będzie szukać innych linii. Szkoda.
Grazyna Wielgosz-Kołodziejska, 15 czerwca 2020, 20:25 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »