Fly4free.pl

Nowa baza Ryanaira hitem. Nowe trasy ruszą 6 tygodni wcześniej niż planowano

Foto: ArvidO / Unsplash

Nie na początku września, a już 23 lipca Ryanair uruchomi swoją nową bazę w Zagrzebiu. Jednocześnie irlandzka linia przyspieszy start kilku planowanych na wrzesień tras do stolicy Chorwacji. Powód? Bardzo duże zainteresowanie lotami z i do Zagrzebia. Co ciekawe, 90 procent ruchu na nowych trasach mają generować pasażerowie spoza Chorwacji.

O nowej bazie Ryanaira pisaliśmy kilkanaście dni temu jako o dużym wydarzeniu, bo Zagrzeb był jedną z ostatnich europejskich stolic z bardzo ograniczoną siatką tanich linii lotniczych. Zmieniło to pojawienie się Ryanaira, który zapowiedział, że zbazuje tu od września 2 samoloty i uruchomi kilkanaście nowych tras. Szybko jednak okazało się, że popyt jest znacznie większy od oczekiwań, stąd decyzja Ryanaira o przyspieszeniu uruchomienia bazy oraz kilku nowych połączeń.

Jak donosi branżowy serwis Ex-Yu Aviation, Ryanair zapowiedział, że 2 Airbusy A320 (których operatorem jest należąca do Ryanaira linia Lauda Europe) zostaną zbazowane w Zagrzebiu już 23 lipca, kiedy też linia planuje uruchomić połączenia do Londynu Luton, Rzymu Ciampino oraz Goteborga. Jednocześnie Ryanair przyspieszy też start trasy z Zagrzebia do Bergamo (z końca lipca na połowę czerwca), a na dodatek irlandzka linia ogłosiła uruchomienie kolejnych 2 nowych tras – z Zagrzebia poleci od września do Malmo oraz na lotnisko Dusseldorf-Weeze.

Skąd ten pospiech? Ryanair informuje, że nowe trasy do Zagrzebia cieszą się większym zainteresowań niż pierwotnie przewidywała linia. Co ciekawe – 90 procent ruchu na nowych trasach generują pasażerowie spoza Chorwacji.

Ryanair już przy okazji ogłoszenia bazy w Zagrzebiu podkreślał, że ze stolicą Chorwacji wiąże bardzo duże plany. W ciągu najbliższych kilku lat irlandzka linia planuje stąd latać na 30-40 trasach i obsługiwać 2-3 mln pasażerów rocznie. Te plany oczywiście nie podobają się narodowej linii Chorwacji, czyli Croatia Airlines, która oskarżyła władze lotniska w Zagrzebiu o dyskryminację i faworyzowanie Ryanaira. W odpowiedzi irlandzka linia złożyła skargę do Komisji Europejskiej na pomoc publiczną, jakiej rząd Chorwacji udzielił linii Croatia Airlines. Aczkolwiek nie jest to oczywiście nic zaskakującego, bo Ryanair zgłasza takie skargi właściwie w przypadku każdej pomocy publicznej dla narodowych przewoźników w Europie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Teraz tylko czekać aż Wizz się zainteresuje i wybuchnie kolejna wojna cenowa, jak w Wiedniu😂😂
KamcioPL, 13 maja 2021, 13:57 | odpowiedz
Dranie zlikwidowali bazy  na gran canarii i teraz nie mamy jak do Polski latać
BENNYAND, 13 maja 2021, 16:49 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »