Fly4free.pl

Z Arktyki na południowy kraniec ziemi tanią linią w 25 godzin! Rusza niesamowita trasa!

Svalbard, Ziemia Ognista, Arktyka
Foto: Kris Grabiec, saiko3p / Shutterstock

Z bajecznego Svalbardu, czyli najdalej położonego lotniska świata na północy do serca Ziemi Ognistej w Ushuaia, czyli najdalej położonego lotniska na południu! I to tylko w 25 godzin! – tak Norwegian reklamuje start ekscytującego połączenia na Ziemię Ognistą, która ma pokazać możliwości imponującej siatki połączeń przewoźnika.

Trzeba przyznać, że taka trasa robi niesamowite wrażenie, choć oczywiście nie jest to lot bezpośredni. Faktem jednak jest, że z Akrtyki do Ziemi Ognistej dolecimy liniami Norwegian na jednym bilecie, wykonując w sumie 4 loty i spędzając na pokładzie ok. 25 godzin.. Jak wygląda rozkład – informuje portal Simple Flying. Ze Svalbardu wylatujemy w piątek o godz. 12.40 czasu lokalnego i lądujemy w Oslo o 15.35. Swoją drogą – jeśli zastanawiacie się, co robić na mroźnej norweskiej północy, przeczytajcie świetny tekst Pawła Kunza).

Wróćmy jednak do podróży – o 18.45 wyruszamy ze stolicy Norwegii kolejnym rejsem na lotnisko Londyn Gatwick – na miejscu jesteśmy o 20.05 lokalnego czasu i pędzimy na kolejną przesiadkę.

Już o 22.30 siedzimy na pokładzie Dreamlinera, którym polecimy do Buenos Aires, gdzie zameldujemy się o godz. 8.10 w sobotę rano. Tutaj, jak podaje serwis Simple Flying, będziemy mieli półtora dnia na zwiedzanie światowej stolicy tanga. I w końcu – w niedzielę o godz. 18.35 wyruszymy z Buenos Aires ostatnim lotem, który wyląduje na lotnisku w Ushuaia o godz. 22.15 czasu lokalnego.

I właśnie tę ostatnią trasę, na której Norwegian uruchomi loty w ten weekend, promuje całe to niesamowite połączenie z północy na południe.

Foto: GC Maps

– Dla poszukiwaczy przygód i entuzjastów lotnictwa to będzie świetna trasa – dostać się z Arktyki do bramy Antarktydy w prosty i niedrogi sposób – komentuje Matthew Wood, wiceprezes do spraw handlowych linii Norwegian.

Cała trasa to ponad 9800 mil, czyli 15771 kilometrów i jest wykonywana na pokładzie 3 Boeingów 737-800 i jednego Dreamlinera.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »