Fly4free.pl

Nasi sąsiedzi znoszą restrykcje wjazdowe! Od 1 czerwca certyfikaty i testy już niepotrzebne

Foto: Kzenon / Shutterstock
Od 1 czerwca Niemcy zrezygnują z zasady 3G przy wjeździe do tego kraju. Oznacza to, że udając się do kraju naszych zachodnich sąsiadw, nie będzie nam już potrzebny certyfikat zaszczepienia, test na koronawirusa ani dokument poświadczający przebycie choroby.

Niemcy już na początku maja zrezygnowali z wielu restrykcji: zniknął wtedy m.in. obowiązek noszenia maseczek (oprócz placówek medycznych i transportu publicznego), a także obowiązek pokazywania certyfikatów w sklepach (poza supermarketami i aptekami). Wciąż jednak trzeba było mieć ze sobą certyfikat lub negatywny wynik testu przy przekraczaniu granicy z Niemcami. Jednak od 1 czerwca się to zmieni.

– Od 1 czerwca na okres trzech miesięcy zawiesimy obowiązywanie reguły 3G przy wjeździe do tego kraju – mówi w niemieckich mediach Karl Lauterbach, niemiecki minister zdrowia.

Oznacza to, że od tego dnia żaden koronawirusowy dokument nie będzie już przy przekraczaniu granicy potrzebny (obecnie jeden z nich musi posiadać każdy powyżej 12 roku życia). Warto jednak przy tym pamiętać, że minister nie jest wielkim optymistą, jeśli chodzi o koniec pandemii i od razu informuje o tym, że przepisy są czasowo zawieszone – koronawirusowych dokumentów przy podróżach do Niemiec nie będziemy musieli pokazywać do końca sierpnia. Nie oznacza to oczywiście, że od września bardziej restrykcyjne przepisy zostaną przywrócone, ale nie można tego wykluczyć.

To jednak kolejna dobra informacja z punktu widzenia podróżnych, którzy chcieliby w te wakacje zwiedzić Niemcy budżetowo. Przypomnijmy bowiem, że Niemcy rozpoczęi sprzedaż tanich biletów miesięcznych za 9 EUR ważnych na cały transport publiczny w ich kraju, a duża sieć hotelowa zaskoczyła fenomenalną promocją na noclegowe „all inclusive”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Większość z 78% zaszczepionych Niemców ma już 4 dawkę a stan na wczoraj to 65 000 potwierdzonych przypadków ale jak zaznacza Minister zdrowia Niemcy nie chcą robić testów pomimo tego , że są darmowe więc liczba rzeczywista jest sporo wyższa. Kolejny dowód dla zatwardziałych zafoliowanych wyznawców Covid jak to ich ulubiona szczypawa działa na ich system odpornościowy. Ale to tak tylko BTW. Polskim wyznawcom proponuję kolejną folię na główkę i może ona was skutecznie uchroni(heh)
Semen6969, 26 maja 2022, 9:47 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ostatnio znajomy, zatwardziały zwolennik szczepionek po 4 dawkach powiedział mi po 2 latach plandemii: Miałaś rację, to wszystko jedna wielka ściema. Były też przekleństwa, że dał się nabrać itd., ale tego już cytować nie będę.Swoją drogą jaka ładna dziewczyna na głównym zdjęciu po lewej ;)
AgaZap, 26 maja 2022, 16:27 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »