Fly4free.pl

Nasi sąsiedzi ruszyli ze sprzedażą biletów miesięcznych na cały kraj za 9 EUR! Także dla turystów z Polski

Foto: Kapi Ng / Shutterstock
W poniedziałek w Niemczech rozpoczęła się sprzedaż tanich biletów miesięcznych, dzięki którym za 9 EUR można podróżować po całym kraju lokalnym i regionalnym transportem publicznym. Pierwszego dnia sprzedaży zainteresowanie było tak duże, że aplikacje niektórych przewoźników nie wytrzymywały pod naporem chętnych.

Tani bilet na transport publiczny w całych Niemczech to oferta, o której od kilku tygodni jest bardzo głośno u naszych zachodnich sąsiadów. Pomysł na jej stworzenie powstał w niemieckim rządzie, a idea jest prosta: biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost cen energii, chodzi o odciążenie portfeli obywateli Niemiec, a przy okazji promocję rodzimej turystyki i zmianę zwyczajów transportowych, bo przy tak niskiej cenie biletu, samochody z pewnością zostaną na parkingach.

– Chcemy odciążyć społeczeństwo, oferując znacznie tańszy bilet na transport publiczny i przyczynić się do oszczędności energii w dłuższej perspektywie dzięki korzystaniu z transportu publicznego – mówi Volker Wissing, federalny minister ds. transportu.

Jak to wygląda w praktyce? Już tłumaczymy: za 9 EUR kupujemy bilet, który pozwala przez miesiąc podróżować po Niemczech lokalnym i regionalnym transportem publicznym: chodzi tu zarówno o autobusy, tramwaje, metro, ale też szybką kolej miejską S-Bahn oraz pociągi regionalne oznaczone jako RE i RB. Bilet jest dostępny dla wszystkich. Oferta obowiązuje przez 3 miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień, a bilet jest ważny od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca.

Oferuje go zarówno niemiecka kolej Deutsche Bahn, jak i inni przewoźnicy w całych Niemczech, m.in. za pośrednictwem aplikacji, biletomatów czy centrów obsługi klienta.

Zainteresowanie bije wszelkie rekordy

Niemieckie media informują, że zainteresowanie tanim biletem miesięcznym bije wszelkie rekordy. Już w poniedziałek rano Deutsche Bahn informował, że tylko za pośrednictwem internetu kupiono ponad 50 tysięcy biletów. Z kolei w Berlinie, gdzie w ciągu kilku godzin zakupiono 130 tysięcy takich biletów, zainteresowanie było tak duże, że aplikacja BVG U-Bahn zawiesiła się i na kilka godzin przestała wydawać nowe bilety.

Jednocześnie niektórzy przewoźnicy zapowiadają zwiększenie liczby połączeń na wybranych trasach. Na przykład przewoźnik DB Regio zapowiedział podstawienie dodatkowych 50 składów oraz wagonów od 1 czerwca, aby nadążyć za zwiększonym popytem.
Nie da się ukryć, że taki bilet to świetna opcja do podróży po Niemczech dla każdego. A jeśli jeszcze połączycie ja np. z opisywaną przez nas wczoraj promocją sieci Achat Hotels, to może się okazać, że za wakacje w Niemczech zapłacimy grosze.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Dlaczego na zdjęciu pokazany jest ICE, na którego akurat bilet "9€" nie działa. Warto byłoby pokazać np. czerowny pociąg DB-Rergio.
str84peter, 24 maja 2022, 13:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »