Fly4free.pl

Nie tylko Polska. Ryanair mocno wycina trasy także w innych krajach

model samolotu Ryanair
Foto: Karolis Kavolelis / Shutterstock

Irlandzka linia dość drastycznie ścina połączenia w całej Europie z powodu drugiej fali pandemii koronawirusa.

Szybkość, z jaką Ryanair ścina swoją siatkę połączeń z powodu pandemii koronawirusa, jest niestety bardzo imponująca. Pierwotnie irlandzka linia miała redukować przede wszystkim połączenia z i do Wielkiej Brytanii i Irlandii, jednak szybko okazało się, że pod nóż idą też inne kierunki.

Widzimy to doskonale na przykładzie Polski, gdzie na aż 8 lotniskach Ryanair zawiesi wszystkie trasy do końca marca. Teraz okazuje się, że przewoźnik zawiesza trasy także w innych krajach. W serwisie Euro Weekly czytamy, że Ryanair zawiesił do końca marca kilkaset tras w Hiszpanii. Tak jak w przypadku Polski, na niektórych lotniskach jak Alicante czy Murcia, nie zobaczymy samolotów Ryanaira przynajmniej do końca marca.

Podobnie ma się sytuacja na Ukrainie. Jak czytamy w serwisie Unian, Ryanair zawiesił z powodu pandemii wszystkie trasy m.in. z Charkowa i Chersonia. Na większych lotniskach nie jest wcale lepiej: w Kijowie liczba tras skurczyła się z 30 do 3: Ryanair bez przerwy będzie latał tylko do Wiednia, Berlina i Walencji. Dopiero w lutym irlandzka linia planuje wrócić z lotami ze stolicy Ukrainy  m.in. do Krakowa, Poznania i Madrytu.

Z kolei we Lwowie Ryanair zachował na razie tylko jedną trasę: jest to połączenie do Londynu. Irlandzka linia nie lata też na razie do Odessy: na początku lutego ma wznowić loty do Krakowa, Gdańska i Dusseldorfu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »