Fly4free.pl

Ryanair zawiesza mnóstwo tras do końca marca! Najmocniej ucierpią 2 kraje

samolot Ryanair
Foto: M101 Studio / Shutterstock

Irlandzka linia ogłosiła w czwartek, że w związku z nowymi restrykcjami wprowadzonymi przez Wielką Brytanię i Irlandię mocno zredukuje swoją siatkę połączeń z i do tych krajów. Zmiany mają wejść w życie już od 21 stycznia i obowiązywać nawet do końca marca.

Druga fala pandemii koronawirusa sprawia, że kolejne kraje w Europie przywracają restrykcje. Wśród nich jest m.in. Anglia, gdzie w poniedziałek ogłoszono tzw. twardy lockdown z zakazem wychodzenia z domu (z wyjątkiem pilnych przypadków). Co gorsza, nie zapowiedziano nawet, jak długo mają obowiązywać te restrykcje, ale spekuluje się, że przynajmniej do marca. W efekcie znów drastycznie maleje popyt na podróże lotnicze, a w rezultacie Ryanair ogłosił właśnie, że drastycznie zmniejszy swoje oferowanie.

W czwartek Ryanair ogłosił, że od 21 stycznia planuje ściąć swoją siatkę połączeń – zredukowana lista tras i lotów będzie obowiązywała przez cały luty i marzec. Cięcia najmocniej będą dotyczyć lotów z i do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii: Ryanair zapowiedział, że od końca stycznia będzie operował jedynie “na pojedynczych tras, jeśli w ogóle” z tych dwóch krajów do momentu, gdy “drakońskie restrykcje w podróżowaniu” zostaną zniesione. Odbije się to oczywiście na wynikach linii: w styczniu Ryanair planuje przewieźć ledwie 1,25 mln pasażerów, a w lutym i marcu – zaledwie po pół miliona osób. W efekcie w bieżącym roku fiskalnym (czyli okresie 12 miesięcy do końca marca 2021) Ryanair szacuje, że przewiezie ledwie 26-30 mln pasażerów.

Wszyscy pasażerowie, których loty zostaną odwołane, zostaną o tym poinformowani drogą mailową – będą mogli uzyskać zwrot zapłaconych za bilet pieniędzy lub bezpłatnie zmienić datę swojej rezerwacji.

Ryanair wciąż liczy na odbicie branży lotniczej w wakacje, jednak jak czytamy w komunikacie – zależy to od tego, jak szybko będą realizowane szczepienia na COVID-19.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »