Fly4free.pl

„Nie szczepisz się, nie lecisz” znika. Linia z największymi obostrzeniami rezygnuje z restrykcji!

Foto: Anna Shvets / Pexels
Od czwartku pasażerowie linii Air New Zealand nie będą już musieli przedstawiać dowodu szczepienia lub negatywnego wyniku testu podczas lotów krajowych. Z kolei od 1 maja wymóg ten zostanie zniesiony dla pasażerów lotów międzynarodowych – poinformował przewoźnik.

Nowa Zelandia w czasie pandemii koronawirusa pozostawała jednym z najbardziej zamkniętych krajów świata. I właściwie jest tak do dzisiaj, bo kraj dopiero rozpoczął proces otwierania swoich granic: od 13 kwietnia do Nowej Zelandii mogą przybywać obywatele Australii, a od 2 maja – podróżni z innych krajów świata, w tym z Polski. Oczywiście, tu także będą obowiązywały spore restrykcje, bo Nowa Zelandia będzie wpuszczać tylko osoby w pełni zaszczepione, które dodatkowo będą się legitymowały negatywnym wynikiem testu PCR na koronawirusa, a po wylądowaniu w tym kraju wykonają jeszcze kolejne testy. To i tak jednak spory krok do przodu, w ślad za którym poszła teraz linia Air New Zealand.

Flagowy przewoźnik Nowej Zelandii miał do tej pory jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów sanitarnych dotyczących walki z pandemią koronawirusa. Nowozelandzka linia realizowała bowiem zasadę „No jab, no fly”, w ramach której pasażerowie bez ważnego certyfikatu szczepień lub świeżego negatywnego wyniku testu na koronawirusa nie byli wpuszczani na pokład samolotów linii. Teraz to się zmienia – linia poinformowała, że od czwartku obowiązek zaszczepienia nie będzie obowiązywał pasażerów na lotach krajowych. Z kolei od 1 maja zasada „no jab, no fly” przestanie obowiązywać na lotach międzynarodowych przewoźnika.
Nie jest to jedyna pozytywna zmiana w linii Air New Zealand, bo w związku z poprawą sytuacji pandemicznej przewoźnik ogłosił też przywrócenie na pokładach serwowanie posiłków i napojów.


Wprowadzenie wymogu zaszczepienia dla pasażerów linii lotniczych najmocniej postulował Alan Joyce, czyli prezes australijskiej linii Qantas. Jego zdaniem taka polityka wkrótce miała stać się standardem wśród wszystkich największych linii lotniczych na świecie, jednak jak widać, tak się nie stało. Warto w tym momencie dodać, że nawet Qantas nie ma tak restrykcyjnej polityki jak linia Air New Zealand – w przypadku australijskiego przewoźnika obowiązek zaszczepienia dotyczy lotów międzynarodowych, ale takiego wymogu nie ma na połączeniach krajowych.
 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »